Yunanistan Vatandaşlık Danışmanlığı

Yunanistan Vatandaşlık Danışmanlık Hizmetleri

Yunanistan, Avrupa birliğine üye ülkeler arasında yer aldığı için Yunanistan vatandaşları aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşıdır. Yunan vatandaşları birliğe dahil olan diğer Avrupa vatandaşları ile aynı haklara sahiptir. Türkiye’den Yunanistan vatandaşlığına bu yıl içerisinde ortalama 21 vatandaş başvuru yapmıştır.

Vizem.net Yunanistan vatandaşlığı için danışmanlık hizmeti veren Türkiye’deki tek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vatandaşlığı Avukatlık ve Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsamaktadır?

Yunanistan vatandaşlığı için avukat hizmeti Türk vatandaşların, Yunanistan vatandaşlık hukukunda hak kaybı olmaması için hizmet alınan, vatandaşlık hukuku avukatıdır.

Vizem.net tarafından verilen Yunanistan danışmanlığı aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır.

 • Yunanistan vatandaşlığı uygunluk araştırması
 • Yatırım tavsiyesi
 • Evrak ve temsil yetkisi
 • Başvuru sürecinin yönetimi

Yunanistan Vatandaşlığı Nasıl Kazanılır?

Yunanistan vatandaşlığının nasıl kazanıldığı aşağıda listelenmiştir.

 • Vatandaşlığa kabul
 • Evlilik
 • Yunanistan’da gayrimenkul yatırımı
 • Soy kanıtlama
 • Askeri görev

Yunanistan’da Yatırım Yaparak Vatandaşlık Nasıl Alınır?

Yunanistan’da yatırım yaparak vatandaşlık almak isteyen kişilerin ön kontroller için vatandaşlık hukuku avukatından, reddedilme riskini belirleme ve çözüm bulma konusunda danışmanlık alması gerekmektedir. Ön kontrol ortalama 1 iş günü sürmektedir. Yatırımcı kişinin yaptırdığı durum tespitinden sonra yapmak istediği yatırım türünü gerçekleştirmelidir. Göçmen yatırım uzmanları, başvuru sahibi için mülk seçmeye ve teklif vermeye yardımcı olmaktadır.

Belgeler hazırlanıp mülke karar verildikten sonra başvuru hazırlıkları başlamaktadır. Vatandaşlık avukatı yardımıyla gerekli evraklar hazırlanıp, Yunancaya tercüme edilip noter tasdikli apostil yapılmaktadır. Başvuru sahibi için 2.000 Euro ve varsa aile üyeleri için 150 Euro ücret ödenmelidir.

Başvuru yapıldıktan sonra yatırımcının yasal olarak bir yıl veya oturma kartını alana kadar Yunanistan’da ikamet edebileceğine dair bir sertifika almalıdır. Oturum izni, başvuru değerlendirmesinden 2 ile 3 ay içinde sonuçlanmaktadır. Oturum izni durumunda yatırımcının Yunanistan’da 7 yıl daimi ikametinden sonra vatandaşlık başvurusu mümkün hale gelmektedir. Yunanistan’da vatandaşlık almak isteyen kişiler, Yunanistan Göç İdarelerine başvuru yapmalıdır.

Yunanistan’da Yatırım Yaparak Vatandaşlık Alma Şartları Nelerdir?

Yunanistan’da yatırım yaparak vatandaşlık alma şartları aşağıda listelenmiştir.

 • 18 yaşından büyük olunmalıdır.
 • Sabıka kaydı olmayan kişiler başvuru yapabilmektedir.
 • Yunanistan’da en az 250.000 Euro değerinde yatırım yapılmış olmalıdır.

Şartları karşılayan ve Yunanistan yatırım yoluyla vatandaşlık almak isteyen kişiler, 7 yıl Yunanistan’da oturma izniyle yasal olarak ikamet ettikten sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilmektedir.

Yunanistan Vatandaşlık Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan’da yatırım yaparak vatandaşlık alma danışmanlık ücretleri, alınacak hizmete göre 4.800 Euro ile 6.800 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Yunanistan Vatandaşlık İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Yunanistan’da oturum izniyle yasal olarak 7 yıl ikamet ettikten sonra Yunanistan vatandaşlığı başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra ortalama 3 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: