Yunanistan Vize Fotoğrafı Özellikleri

Yunanistan Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Kriterler

Yunanistan vize fotoğrafı, Yunanistan için yapılacak vize başvurularında ibraz edilmesi gereken bir belgedir ve Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar arasında başvurulan vize türü fark etmeksizin biyometrik fotoğraf ibraz edilmesi zorunludur.

Yunanistan vize başvurusu için: 0850 241 1868

Yunanistan Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Yunanistan vize başvurusu için 2 adet fotoğraf gereklidir. Yunanistan vize başvuru işlemleri için ibraz edilecek biyometrik fotoğrafların; son 6 ay içerisinde çekilmiş ve 6 ay öncesinde alınmış vizelerde kullanılmamış olması gerekir.

Yunanistan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Yunanistan vizesi fotoğraf ölçüsü; 35 mm genişlik ve 45 mm uzunluk ölçülerinde olmalıdır.

Yunanistan vizesi başvuru işlemleri için sunulacak olan fotoğrafların ICAO ölçülerine uygun olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafta kişinin kafasının üzerinde ve çenesinin altında 3 ila 5 mm arasında mesafe bırakılmalıdır.

Yunanistan vizesi fotoğrafı olarak ibraz edilmeye uygun örnek bir fotoğraf aşağıda verilmiştir.

Yunanistan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Yunanistan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Yunanistan Vize Fotoğrafının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Yunanistan vize fotoğrafında; kişinin yüzü tam olarak görülmeli, nötr bir yüz ifadesi ile direkt olarak kameraya bakılmalı, ağız kapalı olmalı ve herhangi bir aksesuar takılmamalıdır.

Arka plan açık renkli olması gereken fotoğraf net şekilde ve yüksek kalitede çekilmelidir; uygun parlaklık ve kontrasta sahip olmalıdır. Herhangi bir gölge, flaş yansıması veya kırmızı göz oluşmaması adına fotoğraflar mutlaka homojen ışık altında çekilmelidir.

Yunanistan vize başvurusu için örnek bir biyometrik fotoğraf aşağıda verilmiştir.

Yunanistan Vize Fotoğrafının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?
Yunanistan Vize Fotoğrafının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Yunan Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Kalitesi

Yunan vizesi için biyometrik fotoğraf kalitesinin iyi düzeyde olması gerekir. Yunanistan vizesi başvuru işlemleri için sunulacak olan biyometrik fotoğrafta herhangi bir hasar, mürekkep lekesi, zımba izi ya da kırışıklık bulunmamalıdır. Vize için biyometrik fotoğraf çekilirken gerekli ışık özelliklerine dikkat edilmesi gerekir.

Yunanistan için Biyometrik Vize Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

Yunanistan için biyometrik fotoğrafında gözlük kullanımı, yalnızca numaralı gözlük kullanan kişiler için mümkündür. Biyometrik fotoğrafta kişinin kullandığı gözlüğün kişinin gözlerini kapatmaması ve renksiz lenslere sahip olması gerekir; çerçeveler mümkün olduğunca açık renkli olarak tercih edilmelidir.

Yunanistan Vize Başvuru Fotoğrafında Başörtüsü Kullanımı

Yunanistan vize başvuru fotoğrafında başörtüsü kullanımına izin verilmektedir. Kişinin başörtüsü kullandığı durumda, biyometrik fotoğrafta başörtüsünün kişinin yüz hatlarını kapatmaması gerekir; kişinin çenesi, gözleri, alnı ve kaşları görünür olmalıdır.

Çocuklar ve Bebekler için Yunanistan Vize Fotoğrafı

Çocuklar ve bebekler için Yunanistan vize fotoğrafı için yetişkinler için uygulanan kriterler geçerli olmaktadır.

Yunanistan vize başvurularının çocuklar ve bebekler için yapılacağı durumlarda biyometrik fotoğrafın; 35 mm genişlik ile 45 mm uzunluk ölçülerinde, açık renkli arka planlı, çocuğun yüzünün net bir biçimde görünür olduğu, herhangi bir aksesuar ya da oyuncak olmadan ve çocuğun yanında bir ebeveyni olmadan çekilmesi gerekir. Gerekli kriterlere uygun bir biçimde çekilmiş biyometrik fotoğrafın diğer Yunanistan 18 yaş altı vize evrakları ile birlikte ibraz edilmesi gerekir.

Çocuklar ve bebekler için Yunanistan vize fotoğrafı için doğru ve yanlış fotoğraf örnekleri aşağıda verilmiştir.

Çocuklar ve Bebekler için Yunanistan Vize Fotoğrafı
Çocuklar ve Bebekler için Yunanistan Vize Fotoğrafı

Yunanistan Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Nerede Çektirilir?

Yunanistan vizesi için biyometrik fotoğraf; fotoğraf stüdyosunda ya da aracı kurum başvuru ofislerinde biyometri işlemleri yapılırken ek ücret karşılığında çektirilir.

Yunanistan Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Başvuru Formuna Mı Eklenir?

Evet, Yunanistan vizesi için biyometrik fotoğraf başvuru formuna eklenir.

Hem Schengen vizesi Yunanistan başvurularında hem de ulusal D tipi vize başvurularında başvuru sahiplerinin biyometrik vize fotoğraflarını, Yunanistan vize başvuru formu içerisinde sağ üst köşede bulunan ilgili kısma eklemeleri gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: