Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka Büyükelçiliği Ankara

Danimarka’nın Türkiye’deki dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde Ankara’da bulunmaktadır. Türkiye’deki pasaport, vize, oturum izni ve konsolosluk işlemleri Danimarka Büyükelçiliği Ankara’da yürütülmektedir. Danimarka Büyükelçiliği Ankara, yapılan Danimarka vize başvurularını değerlendiren tek yetkili makamdır ve Türkiye’de yaşayan Danimarka vatandaşlarının evlenme, boşanma, doğum- ölüm kaydı gibi konularda destek vermektedir.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara bünyesinde Danimarka ziyaretleri için vize birimi, Danimarka’da uzun süreli ikametler için oturum izni birimi ve Danimarka vatandaşları için konsolosluk birimi bulunmaktadır. Danimarka’yı Türkiye’de temsil eden makam Danimarka Büyükelçiliği Ankara’dır.

Danimarka Büyükelçisi Kimdir?

Danimarka Büyükelçisi Danny Annan’dır ve görevini 2020 yılından itibaren yürütmektedir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Danimarka Büyükelçiliği Ankara iletişim adresi Yukarı Dikmen Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı No: 106, Yıldız Kule İş Merkezi, Kat: 22 Çankaya, Ankara’dır. Danimarka Ankara Büyükelçiliği’nde yapılacak işlemler için randevu alınması gerekmektedir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günlerinde 09.00- 16.30 saatleri arasında; cuma gününde ise 09.00- 16.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir. Danimarka Ankara Büyükelçiliği telefon saatleri pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 10.00- 11.00 saatleri arasıdır.

Danimarka Büyükelçiliği Telefon Numarası Kaçtır?

Danimarka Büyükelçiliği telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

  • Büyükelçilik telefon numarası: +90 (312) 408 33 00
  • Büyükelçilik vize hattı: +90 (312) 408 33 40

Danimarka Büyükelçiliği’nin acil durum telefon hattı bulunmamaktadır.

Danimarka Krallığı Büyükelçiliği Mail Adres Nedir?

Danimarka Krallığı Büyükelçiliği mail adresi ankamb@um.dk ve Danimarka Büyükelçiliği vize işlemleri için kullanılan mail adresi ankambvk@um.dk’dir.

Ankara Danimarka Büyükelçiliği Resmi Web Sitesi Nedir?

Ankara Danimarka Büyükelçiliği resmi web sitesi https://tyrkiet.um.dk/tr’dir.

Danimarka Konsolosluğu Ankara’da Nerededir?

Danimarka Konsolosluğu Ankara Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Danimarka Konsolosluğu Ankara çevresinde Senegal Büyükelçiliği, Norveç Büyükelçiliği ve Özbekistan Büyükelçiliği gibi diğer ülkelerin büyükelçilikleri bulunmaktadır.

Danimarka Konsolosluğu Atakule’ye 3 km, şehir merkezi Kızılay’a 8 kilometre, Aşti otogara 10 kilometre ve Esenboğa Havalimanı’na 35 kilometre uzaklıktadır.

Türkiye Danimarka Ankara Büyükelçiliği Adresine Nasıl Gidilir?

Türkiye Danimarka Ankara Büyükelçiliği adresine belediye (ego) otobüsleri ve halk otobüsleri ile ulaşılabilmektedir. Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne giden otobüs hatları 112 Kızılay- Gaziosmanpaşa; 113 Opera- Birlik Mahallesi; 115 Opera- Birlik Mahallesi; 135 Oran Sitesi- Ulus; 160 Opera- Seyranbağları; 188 Oran Sitesi- Keçiören; 318 Bağcılar- Ulus; 388 Opera- Yukarı Ayrancı; 408 Güneşevler- Hasköy ve 413 Altınpark- Çankaya hatlarıdır.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne metro ulaşımı bulunmamaktadır. Metro ile Kızılay durağında inen kişiler, yukarıda belirtilen otobüs hatlarını kullanarak Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşabilmektedir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne şahsi araba veya taksi ile Kızılay’dan 8 kilometre mesafeden ulaşım sağlanabilmektedir. Danimarka Ankara Büyükelçiliği civarındaki araba park probleminden dolayı en kolay ulaşım şekli taksidir.

Danimarka Türkiye Büyükelçiliği Ankara Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka Türkiye Büyükelçiliği Ankara vize başvuruları akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır. Danimarka Büyükelçiliği’nden vize başvuru randevuları VFS Global aracı merkezden yapılmaktadır.

İstanbul’daki Danimarka vize başvuruları Danimarka Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir. Danimarka Schengen vizesi başvurularının karar mercii Danimarka Büyükelçiliği’dir.

Danimarka Türk Büyükelçiliği Ankara Randevu Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Danimarka Türk Büyükelçiliği Ankara randevu alma işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Danimarka Büyükelçiliği vize aracı kurumu olan VFS Global web sitesinden online olarak randevu kaydı oluşturulmaktadır.

Aracı kurum web sitesinden randevu al sekmesine tıklanır ve oturum açılır. VFS Global sisteminde hesabı olmayan kullanıcılar kaydolur. Sisteme giriş yapan kullanıcılar kişisel bilgilerini doldurarak sistemin müsaitlik verdiği gün ve saate randevu seçebilir.

Danimarka Büyükelçiliği’ne İngilizce Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Danimarka Büyükelçiliği’ne İngilizce dilekçe yazılırken kişinin kendine ait kimlik bilgilerini ve hangi amaçla dilekçe yazdığını açıkça belirtmesi gerekmektedir. Danimarka vize başvurusunda bulunan kişiler Danimarka ziyaret amacını, seyahat tarihlerini, konaklama ve ulaşım bilgilerini, meslek bilgilerini dilekçede açıkça belirtmek durumundadır. Danimarka Büyükelçiliği’ne yazılan dilekçedeki bilgiler ile diğer başvuru evraklarında yer alan bilgilerin tutarlı olması gerekmektedir.

Danimarka Büyükelçiliği İş İlanları Nerede Yayınlanır?

Danimarka Büyükelçiliği iş ilanları, büyükelçiliğin web sitesinde ve kariyer sayfalarında yayınlanmaktadır. Büyükelçilik web sitesinin ve kariyer sayfalarının düzenli takip edilmesi gerekmektedir.

Ankara Danimarka Konsolosluğu Dışındaki Diğer Danimarka Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Ankara Danimarka Konsolosluğu dışındaki diğer Danimarka dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu
  • Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu
  • Danimarka Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Danimarka’da Bulunan Türk Büyükelçiliği İletişim Bilgileri Nelerdir?

Danimarka’daki Türk Büyükelçiliği, Rosbaeksvej 15, 2100 Kopenhag adresinde bulunmaktadır. Danimarka Türk Büyükelçiliği’nin mail adresi embassy.copenhagen@mfa.gov.tr ve telefon numarası +45 39 20 27 88’dir. Danimarka’da bulunan Türk Büyükelçiliği’nin acil durum telefon numarası +45 81 93 74 31’dir.

Danimarka Türk Büyükelçiliği’nin çalışma saatleri pazartesi ve cuma günleri arası 09.00- 12:30 ve 14.00- 17:30 saatleri arasıdır. Danimarka Türk Büyükelçiliği’nin konsolosluk işlemleri başvuru saatleri 09.00- 13.00; vize başvuru saatleri 14.30- 16.00’dır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: