Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul, Danimarka ile Türkiye arasındaki ticari, sınai ve vatandaşlık işlemlerini yerine getirmekle sorumlu en yetkili kurumlardandır. Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul, İstanbul’un Şişli semtinde Trump Towers’da bulunmaktadır. Boğaz köprüsüne ve havaalanına yakın konumda bulunan Danimarka Başkonsolosluğuna ulaşım oldukça kolaydır. Danimarka başkonsolosu olarak Anette Galskjøt görev yapmaktadır. Danimarka Başkonsolosluğunda pasaport, evlilik, doğum ya da ölüm gibi vatandaşlık işlemleriyle ilgilenen departmanlar bulunmaktadır.

Danimarka Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Danimarka Başkonsolosluğu; Trump Towers, Büyükdere Caddesi, No:1 Kule: D.2 No:463 Şişli/İstanbul’da bulunmaktadır. Danimarka Konsolosluğu İstanbul adresi, pazartesi ve cuma günleri arası 09:00-17:00 saatlerinde hizmet vermektedir. Danimarka Konsolosluğu İstanbul vize bölümü ise pazartesi ve cuma günleri arası; 10:00-13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Danimarka Başkonsolosluğuna gitmeden önce randevu alınması işlemlerin kolaylıkla halledilmesini sağlamaktadır.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğunun telefon numarası 0 (212) 359 19 00 şeklindedir. Randevular, Danimarka Konsolosluğu İstanbul telefon numarası aranarak alınabilmektedir.

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul Mail Adres Nedir?

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğunun mail adresi “istgkl@um.dk” şeklindedir.

Danimarka Konsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi Nedir?

Danimarka Konsolosluğu İstanbul’un resmi web sitesi “https://tyrkiet.um.dk/en” şeklindedir.

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul’da Nerededir?

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü ile Mecidiyeköy metrosu arasında bulunmaktadır. Danimarka Başkonsolosluğu; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne arabayla 7 dakikalık mesafede, Florence Nightingale Hastanesi’ne ise yürüyerek 12 dakikalık mesafededir.

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul Adresine Nasıl Gidilir?

Danimarka Başkonsolosluğuna Forum İstanbul başlangıç noktası seçilerek 30 dakikada 32M - Mecidiyeköy metrobüsüyle gidilebilmektedir.

Danimarka Başkonsolsosluğuna Esenler İstanbul Alışveriş Merkezi yakınlarından otobüs durağına gidilerek 47E - Karadolap Mahallesi otobüsüyle ardından 38G - Mecidiyeköy AVM otobüsüyle ulaşım sağlanabilmektedir.

Danimarka İstanbul Konsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

Başkonsolosluk; temsil ettiği ülkenin ticari, sınai ve vatandaşlık işlemlerini yerine getirmekle sorumlu en yetkili kurumlardandır. Danimarka İstanbul Konsolosluğunda çocuk pasaportu işlemleri, pasaport uzatma ve acil pasaport çıkarma gibi işlemler yapılabilmektedir.

İstanbul Danimarka Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Danimarka Konsolosluğunda vize başvurusu yapılmamaktadır. VFS Global aracı kurumuyla ya da akredite acenteler üzerinden Danimarka vize başvurusu yapılabilmektedir.

Danimarka Başkonsolosluğu Vize Evrakları Nelerdir?

Danimarka Başkonsolosluğu vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

  • Danimarka vize başvuru formu: Eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurulmalıdır.
  • Pasaport: Pasaport, seyahat bitiminden en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
  • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan 35 mm genişlik 45 mm yükseklikte 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir.
  • Kimlik fotokopisi: Nüfus kimliğinin her iki tarafının fotokopisi evraklara arasına eklenmelidir.
  • Nüfus kayıt örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin orjinal ve güncel hali gerekmektedir.
  • Ulaşım ve konaklama: Uçak ve otel rezervasyonlarının giriş ve çıkış tarihleri seyahat tarihleriyle uyumlu olmalıdır. Otel dışında bir yerde konaklanacaksa kira kontratı ya da ev sahibinin rıza mektubu gibi belgelerle kanıtlanmalıdır.
  • Danimarka seyahat sağlık sigortası: Tüm seyahat süresince tüm sağlık masraflarını karşılayan 30000 € değerinde, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresine sahip seyahat sağlık sigortasına sahip olmak gerekmektedir.

İstanbul Danimarka Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İstanbul Danimarka Konsolosluğu vize başvuru formu, başkonsolosluk tarafından Danimarka vize başvuru sahibi hakkında bilgi almak için talep edilen resmi belgedir. Danimarka vize başvurusunda bulunurken ilk adım Danimarka vize başvuru formunu doldurmak olmaktadır.

İstanbul Danimarka Konsolosluğu vize başvuru formu doldurulurken İngilizce ya da Danca hazırlanmış olmasına ve eksiksiz, gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Danimarka vize evraklarındaki verilen bilgilerle Danimarka Konsolosluğu vize başvuru formundaki verilen bilgiler uyuşmalıdır. Danimarka vize başvuru formu mavi tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Danimarka vize başvuru formuna yapıştırılacak fotoğraf 35 mm genişlik 45 mm yükseklik ölçülerinde biyometrik fotoğraf olmalıdır ve uygun görülen kutucuğa yapıştırılmalıdır, zımbalanması uygun değildir. Danimarka vize başvuru formunun en altına imza atılarak bu süreç tamamlanmalıdır.

İstanbul Danimarka Başkonsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul Danimarka Başkonsolosluğundan pasaport, evlilik, doğum ya da ölüm gibi vatandaşlık işlemleri gibi birçok işlem için öncesinde randevu almak oldukça önemlidir.

Vatandaşlık işlemleri ya da Danimarka vize başvurusu için Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul resmi web sayfası üzerinden ya da iletişim numarasından randevu almak mümkündür.

Türkiye’deki Diğer Danimarka Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan diğer Danimarka dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • Danimarka Büyükelçiliği Ankara
Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: