VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi

VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi Başvuru İşlemleri

VFS Global Danimarka vize başvuru merkezi, Danimarka Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş, akredite çalışan özel bir kuruluştur. VFS Global Danimarka vize başvurularında, vize onayları Danimarka’nın Türkiye’deki ilgili dış temsilciliği tarafından verilmekte, VFS Global’in vize başvurusu sonuçlarında değerlendirme ve karar yetkisi bulunmamaktadır.

Vize başvurusu sahiplerine bilgilendirme ve idari destek hizmetleri sunan VFS Global, Danimarka vizesi başvurularında, başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasını ve Danimarka Büyükelçiliği’ne iletilmesini sağlamaktadır. Danimarka vizesi başvurularında, başvuru formu ve gerekli görülen ek belgeleri içeren başvuru dosyası, VFS Global vize başvuru merkezlerinde başvuru sahibinden teslim alınmaktadır.

VFS Global, Danimarka vizesi almak isteyen kişiler için, başvuru süreçlerini kolaylaştırmak ve kısaltmak amacıyla çeşitli opsiyonel ek hizmetler sunmaktadır. VFS Global vize başvuru merkezlerinde sunulan isteğe bağlı ek hizmetler; VIP hizmeti, prime time servisi, kargo ile pasaport iadesi, fotokabinlerde biyometrik fotoğraf çekimi, kısa mesajla bilgilendirme, internet ve yazıcı hizmeti, başvuru formu doldurma yardımı ve seyahat sağlık sigortası yaptırma hizmetidir.

Danimarka’ya Gitmek için Vize Gerekiyor Mu?

Evet, Danimarka’ya gitmek için vize alınması gerekmektedir. Türkiye’den Danimarka’ya çeşitli nedenlerle seyahat etmek isteyen, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir.

Danimarka’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaportu (gri) veya diplomatik pasaport (siyah) sahibi olmaları halinde, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla, Danimarka vizesi almaları gerekmemektedir.

Danimarka’ya Gitmek için Vize Nereden Alınır?

Danimarka’ya seyahat etmek için yapılacak vize başvurularında aracı kuruluş VFS Global firmasıdır. Danimarka’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olması gereken Danimarka vizesi, VFS Global Danimarka vize başvuru merkezi aracılığı ile alınabilmektedir.

Vizem.net, Danimarka vize başvurularında akredite acente olarak danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir.

VFS Global Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

VFS Global Danimarka vize başvuru merkezleri üzerinden başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

Danimarka kısa süreli vizeler

 • Danimarka aile veya arkadaş ziyareti vizesi
 • Danimarka turist vizesi
 • Danimarka ticaret vizesi
 • Danimarka geri dönüş izni vizesi
 • Danimarka kültürel ziyaret, sportif etkinlik, konferans vizesi
 • Danimarka AB Vatandaşları aile üyesi vizesi

Danimarka uzun süreli vizeler

 • Danimarka aile birleşimi vizesi
 • Danimarka çalışma vizesi
 • Danimarka öğrenci vizesi
 • Danimarka bakıcı vizesi
 • Danimarka din görevlileri vizesi
 • Danimarka stajyer vizesi
 • Danimarka araştırmacı vizesi
 • Danimarka Grönland ve Faroe Adaları vizesi

Danimarka, Schengen ülke birliğine dahil olup, ticaret, turizm veya aile ziyareti gibi amaçlarla seyahat etmek için alınması gereken tüm vizeler Danimarka Schengen vizesi kategorisine dahildir.

VFS Global Üzerinden Danimarka Aile Birleşimi Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, VFS Global aracılığı ile uzun süreli Danimarka aile birleşimi vize başvurusu yapılmamaktadır. Danimarka’da uzun dönemli vize ve oturma izni başvuruları, başvurunun türüne bağlı olarak Danimarka Göçmenlik Servisi veya Danimarka Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı tarafından işlenmekte ve kararlaştırılmaktadır.

VFS Global Danimarka Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

VFS Global Danimarka vize başvurusunda bulunmak için gereken evraklar, başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Danimarka vizesi türleri için hazırlanması gereken ortak evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka vizesi başvuru formu: Danimarka Dışişleri Bakanlığı’na bağlı ApplyVisa.um.dk adresinden dikkatlice ve eksiksiz şekilde doldurulması, tarih yazılması, imzalanması ve çıktısının alınması gerekmektedir.
 • Pasaport: Danimarka vizesi başvurusunda bulunmak için, başvuranın pasaportunun son 10 yıl içerisinde alınmış olması, en az 2 adet boş sayfa bulundurması ve vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir. Pasaportta geçmiş tarihli Schengen vizesi ve damgalar bulunuyorsa, bu sayfaların fotokopilerinin alınması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Danimarka vizesi için, başvuru sahibine ait; son 6 ay içerisinde çekilmiş, 35 mm genişlik ve 45 mm uzunlukta, beyaz arka planlı 2 adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyasında bulundurulması gerekmektedir.
 • Tam tekmil nüfus kayıt örneği: Danimarka vizesi başvuru sahibine ait, ebeveyn, kardeş, eş ve çocuklarını içeren, tam tekmil nüfus kayıt örneğinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Danimarka seyahat sağlık sigortası: Danimarka vizesi almak için başvuranların, en az 30.000 Euro teminatlı, tüm Schengen ülkelerinde geçerli bir seyahat sağlık sigortası yaptırması, sigortanın Danimarka’da planlanan kalış süresinin tamamını kapsaması ve poliçesinin başvuru dosyasına eklemesi gerekmektedir.
 • Danimarka’ya ulaşıma dair kanıt: Danimarka vizesi başvuru dosyasında, başvuru sahibinin Danimarka’ya gidiş ve dönüş tarihlerine göre yapılmış uçak bileti rezervasyonunun sunulması gerekmektedir.
 • Danimarka’ya konaklamaya dair kanıt: Danimarka vizesi başvurusunda, başvuru sahibinin Danimarka’da konaklayacağı otel veya benzeri bir tesisten rezervasyonu bulunduğuna dair belge sunulması gerekmektedir.
 • Banka hesabı dökümü: Danimarka vizesi almak için başvuru sahibinin son 3 aya ait bireysel banka hesabı dökümünün, bankadan kaşelenmiş ve imzalanmış şekilde alınması gerekmektedir.

Danimarka VFS Global Vize Başvuru Formu Nedir?

Danimarka VFS Global vize başvuru formu, standart bir kısa dönemli Schengen vizesi başvuru formudur. Danimarka vizesi başvuru formuna, Danimarka Dışişleri Bakanlığı’na bağlı bir online vize başvuru sistemi olan ApplyVisa.um.dk adresinden ücretsiz olarak ulaşılmaktadır. Danimarka vize başvuru formunun online olarak doldurulması zorunludur.

Danimarka vizesi başvuru formunda; başvuru sahibinin pasaportta yazıldığı şekliyle adı ve soyadı, doğum yeri ve tarihi, cinsiyeti, medeni durumu, TC kimlik numarası, ikametgah adresi, uyruğu, iletişim bilgileri ve pasaport türünün yazılması gerekmektedir. Danimarka vizesi başvuru formunda başvuru sahibinin mesleği, çalışma durumu ile çalışıyorsa işvereninin adı, soyadı ve adresinin yazılması gerekmektedir.

Danimarka vizesi için başvuru formu doldurulurken, Danimarka’ya yapılacak olan seyahat amacının (aile ziyareti, turistik, iş vb.) belirtilmesi gerekmektedir. Danimarka’ya yapılmak istenen seyahatin mali açıdan nasıl karşılanacağına ilişkin bilginin, vize başvuru formunda açıkça verilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde, başvuru formuna yasal ebeveynin adı, soyadı ve adresinin yazılması gerekmektedir.

Danimarka vizesi başvuru formunda; başvuran kişiyi Danimarka’ya davet eden biri bulunuyor ise bu kişinin soyadı ve adı, davet mektubu bulunmaması halinde ise konaklanacak otel vb. tesisin adı, adresi ve iletişim bilgileri sunulmaktadır. Danimarka vizesi başvuru sahibinin, Avrupa Birliği üyesi bir ülkede yaşayan aile yakını bulunuyor ise, vize başvuru formuna aile yakınının adı ve soyadı, vatandaşlık bilgileri ve başvuru sahibi ile yakınlık derecesi gibi bilgiler yazılmaktadır.

Danimarka vizesi başvuru formunun, vize başvurusunun yapılacağı yeri ve tarihi içermesi, dikkatli ve eksiksiz şekilde doldurulması ve başvuran kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Başvuru formunun giriş kısmında sorulan ad ve soyadı bilgilerinin, başvuru sahibinin pasaportunda yazılan haliyle doldurulması gerekmektedir.

VFS Global Üzerinden Danimarka Online Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Danimarka’ya seyahat amacıyla, kısa süreli Schengen (C tipi) vizesi almak için VFS Global’in Ankara, İstanbul, İzmir ya da Antalya vize başvuru merkezlerinden randevu alınması gerekmektedir. Danimarka vize randevuları, VFS Global internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefonla oluşturulabilmektedir.

VFS Global Danimarka vize başvuru merkezinden randevu alma sürecinin ilk adımı olarak VFS Global online randevu servisine kayıt olunması gerekmektedir. VFS Global randevu alma sayfasından, başvuran kişinin ikamet ettiği yere bağlı olarak uygun vize başvuru merkezinin seçilmesi gerekmektedir. VFS Global randevu Danimarka randevu alma işlemi sırasında, başvuru sahibinin talep ettiği Danimarka vizesi için uzun veya kısa dönemli vize kategorisi ve seyahat amacına göre hangi vize tipine ihtiyaç duyduğu belirtilmelidir.

VFS Global online randevu alma sürecinde, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve talep ettiği vize tipi belirlendikten sonra, vize başvuru merkezini ziyaret etmek için uygun tarih ve saat seçilerek randevu oluşturulması gerekmektedir. Vize tipi ve randevu tarihine dair tercihler yapıldıktan sonra, VFS Global online randevu sisteminde oluşturulan randevu detaylarının gözden geçirilmesi ve belirtilen ücretin ödenmesi gerekmektedir.

Danimarka VFS Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Danimarka vize ücretleri ve opsiyonel ek servis ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Vize ücreti, 12 yaşından büyükler için80 EUR
Vize ücreti, 6- 11 yaş arası çocuklar için40 EUR
Vize ücreti, 0- 5 yaş arası çocuklar içinÜcretsiz
VFS Global hizmet ücreti134 TL
VIP (premium salon) hizmeti516 TL
Prime time servisi258 TL
Vize başvuru formu doldurma hizmeti72 TL
Kurye ile pasaport teslimi servisi134 TL
Biyometrik fotoğraf için fotokabin servisi25 TL
SMS ile bilgilendirme hizmeti10 TL
Çıktı alma ve fotokopi ücreti (sayfa başına)4 TL
İnternet kullanımıÜcretsiz
Vize başvuru formu çıktısıÜcretsiz

VFS Danimarka Vize Başvurusu VIP Hizmetleri Nedir?

VFS Global İstanbul - Harbiye, Ankara ve İzmir vize başvuru merkezlerinde verilen VIP hizmeti, premium salonda özel bir hizmet almak isteyen vize başvuru sahipleri için sunulmaktadır. VFS vize başvuru merkezlerinde sunulan VIP hizmetinin bedeli 516 Türk lirasıdır. Vize başvuru merkezinde bulunan Premium salonda sadece başvuru sahiplerinin ve küçük çocuklar için refakat eden ebeveynlerin bulunmasına izin verilmektedir.

Premium salon servisi kapsamında; vize başvurusu sahiplerinin başvuru merkezinde bulundukları süre boyunca kullanabilecekleri yiyecek ve içecek ikramı ile televizyon, dergi, gazete gibi hizmetler; başvuru merkezinin VIP salon çalışanı tarafından kişiye özel destek, vize başvurusuna ilişkin ücretsiz belge çıktısı ve fotokopi servisi sunulmaktadır.

VFS Global vize başvuru merkezinde VIP hizmet almak isteyen kişiler, telefon veya e-posta ile VIP rezervasyonu yaptırabilmekte veya VIP hizmeti vize başvuru merkezinde doğrudan satın alabilmektedir. VIP hizmetinin satın alınması, vize başvurusunun sonucu ve değerlendirme süresi üzerinde etkili olmamaktadır.

VFS Global Üzerinden Danimarka Vize Takip ve Sorgu İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Danimarka vizesi takip ve sorgu işlemleri online olarak yapılabilmektedir. VFS Global Danimarka internet sitesinde bulunan online vize takip sistemine başvuru referans numarası ve başvuru sahibinin soyadı bilgileri girilerek, vize başvuru sürecinin hangi aşamada olduğu takip edilebilmektedir. Başvuru referans numarası, vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuz üzerinde yer almaktadır.

VFS Global vize başvuru merkezi, online vize takip sistemine ek olarak başvuru sahiplerine süreç boyunca e-mail veya doğrudan kısa mesaj servisi ile bilgilendirme hizmeti sunmaktadır. Danimarka vize danışmanlık alanında çalışan VFS Global’in sunduğu hizmetler, vize başvuru sürecini takip etmek isteyen başvuru sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

VFS Global Danimarka Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerdedir?

VFS Global Danimarka vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • Antalya
 • Gaziantep
 • Bursa
 • İzmir
 • Edirne
 • Trabzon

VFS Global Ankara Danimarka Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Ankara Danimarka vize başvuru merkezi İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 57/A Çankaya Ankara adresinde bulunmaktadır.

VFS Global Danimarka vizesi telefon numarası +90 212 373 58 03, e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Ankara vize başvuru merkezinin çalışma saatleri pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 arasındadır ve pasaport iadeleri 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Global İstanbul Danimarka Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İstanbul vize başvuru merkezi, Hacıahmet Mah. Kurtulus Deresi Caddesi No: 29 Beyoğlu İstanbul adresinde hizmet vermektedir.

VFS Global İstanbul vize başvuru merkezi telefon numarası +90 212 373 58 03, e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global İstanbul ofisi pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. VFS Global Danimarka vizesi İstanbul ofisinden pasaport iadesi 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Global Antalya Danimarka Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Antalya Danimarka vize başvuru merkezi Yeşilbahçe Mah. 1480 Sokak Ülker Apartmanı No: 42/B Muratpaşa Antalya adresinde bulunmaktadır.

VFS Global Antalya vize başvuru merkezi telefon numarası +90 212 373 58 03, e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Antalya ofisi pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. VFS Global Antalya ofisinde vize başvuruları pazartesiden cumaya öğleden sonra 14:30’a kadar alınmakta, pasaport iadeleri 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Global Gaziantep Danimarka Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Gaziantep Danimarka vize başvuru merkezi İncilipınar Mah. 7 Nolu Sokak Kaplama Merkezi Altı, Şehitkamil Gaziantep adresinde hizmet vermektedir.

VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezi telefon numarası +90 212 373 58 03, e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Gaziantep ofisi pazartesiden cumaya 08:30 - 12:00 ve 13:00 - 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. VFS Global Gaziantep ofisinde pasaport iadeleri 13:00 - 16:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi Bursa İletişim Bilgileri

VFS Global Bursa Danimarka vize başvuru merkezi Kükürtlü Mah. Kükürtlü Caddesi No: 3/ 2B Osmangazi Bursa adresinde hizmet vermektedir.

VFS Global Bursa vize başvuru merkezi telefon numarası +90 212 373 58 03, e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Bursa vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir ve pasaport iadeleri 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Global İzmir Danimarka Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İzmir Danimarka vize başvuru merkezi Akdeniz Mah. Akdeniz Caddesi Reyent Han No: 1/C Konak izmir adresinde bulunmaktadır.

VFS Global İzmir vize başvuru merkezinin telefon numarası +90 212 373 58 03 ve e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global İzmir ofisi pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 arasında hizmet vermektedir. VFS Global Danimarka vizesi İzmir başvuru merkezinde pasaport iadeleri 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi Edirne İletişim Bilgileri

VFS Global Danimarka Edirne vize başvuru merkezi 1. Murat Mah. Talatpaşa Caddesi No: 80 Kat: 1 Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Merkez Edirne adresinde bulunmaktadır.

VFS Global Edirne vize başvuru merkezinin telefon numarası +90 212 373 58 03 ve e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Edirne vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya 08:30- 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Edirne vize başvuru merkezinde pasaport iadeleri 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi Trabzon İletişim Bilgileri

VFS Global Trabzon vize başvuru merkezi Pazarkapı Mah. Sahil Caddesi No: 103 Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 6. Kat, Ortahisar Trabzon adresinde bulunmaktadır.

VFS Global Trabzon vize başvuru merkezinin telefon numarası +90 212 373 58 03 ve e-mail adresi info.dktr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Trabzon vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Trabzon vize başvuru merkezinde pasaport iade saatleri 13:00- 16:00 arasıdır.

Paylaş: