Hindistan Vizesi

Hindistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Hindistan Cumhuriyeti vize rejimine göre vizeye tabi olan ülke vatandaşlarının Hindistan’a seyahat etmek için alması gereken vizeye Hindistan vizesi adı verilmektedir ve seyahat amacına göre vize türleri değişmektedir.

Yabancı ülke vatandaşları Hindistan’ı en çok turistik, ticari ve eğitim amaçlı ziyaret etmektedir. Türkiye’den Hindistan’a gitmek isteyen kişilerin pasaport türlerine ve seyahat sürelerine bağlı olarak seyahatlerine uygun Hindistan vizesini almaları gerekmektedir. Hindistan vize başvuruları iki kısımdan oluşmaktadır; ilk aşamada Hindistan online vize başvurusu yapılmakta, ikinci aşamada ise ilgili Hindistan dış temsilciliğine giderek başvuru tamamlanmaktadır.

Vizem.net Türkiye'den yapılan Hindistan vize başvuruları için online başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların kontrolü ve vize takibine dek tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren yüksek onay oranlı akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hindistan Vize İstiyor Mu?

Hindistan umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ve hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise seyahatlerinde 90 günü aşmamak kaydı ile Hindistan vizesinden muaftır.

Hindistan Yeşil Pasaport Sahiplerinden Vize İstiyor Mu?

Hindistan yeşil pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Hususi (yeşil) pasaport devlet adına çalışan memurlara ve gerekli şartları taşımaları halinde ailelerine verilen bir pasaport türüdür. Yeşil pasaport ile birçok ülkeye vizesiz giriş yapılabilmektedir, ancak Hindistan için bu durum geçerli değildir.

Hindistan Cumhuriyeti Vize Türleri Nelerdir?

Seyahat amacı ve süresine göre farklılaşan Hindistan vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Hindistan turist vizesi
 • Hindistan ticari vize
 • Hindistan çalışma vizesi
 • Hindistan öğrenci vizesi
 • Hindistan transit vize
 • Hindistan sağlık vizesi
 • Hindistan sağlık görevlisi vizesi
 • Hindistan araştırmacı vizesi
 • Hindistan staj vizesi
 • Hindistan giriş vizesi
 • Hindistan konferans vizesi
 • Hindistan gazeteci vizesi
 • Hindistan dağcılık vizesi
 • Hindistan film vizesi
 • Hindistan misyoner vizesi

Hindistan Vize Şartları Nelerdir?

Hindistan’a vize almak için gereken şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Adli sicil kaydının temiz olması
 • Seyahat bitiminde tekrar ülkeye dönüleceğinin belgeler ile kanıtlanması
 • Daha önceden herhangi bir vize ihlalinde bulunulmamış olması
 • Hindistan seyahat masrafları için yeterli bir birikim, gelir ya da geçerli bir sponsora sahip olunması

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan vize başvurusu online olarak ve devamında Hindistan dış temsilciliğine gidilmesi ile 2 farklı aşamada gerçekleşmektedir. Başvuru sahibi ilk olarak online vize başvurusunun yapıldığı siteden vize türünü ve vize başvurusunun yapılacağı temsilciliği seçmeli, kişisel bilgilerini paylaşmalı ve başvuru formunu online olarak doldurarak Hindistan vize başvurusunun ilk aşamasını tamamlamalıdır. Online işlemlerden sonra başvuru sahibi gerekli vize evraklarının teslimi, parmak izinin verilmesi ve vize ücreti ödemesi işlemlerini yapmak için ikamet ettiği ile göre ilgili Hindistan dış temsilciliğine giderek vize başvurusunu tamamlamalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Hindistan vizesi başvurularında online işlemler, randevuya refakat etme ve başvuru takibi uzman danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hindistan Online Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Hindistan online vize başvurusu https://indianvisaonline.gov.in/visa/Registration internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Vize başvurusuna başlamadan önce internet sitesine kayıt yaptırılmalıdır; kayıt sırasında başvuru sahibinden başvuru yapılan ülke, başvurunun yapılacağı ilgili Hindistan dış temsilciliği, milliyet, doğum tarihi, e-mail adresi, tahmini varış tarihi ve seyahat amacı gibi bilgiler istenmektedir.

Hindistan online vize başvurusunun yapıldığı internet adresinin görseli aşağıda verilmiştir.

Hindistan Online Vize Başvurusu Nereden Yapılır?
Hindistan Online Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Hindistan Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Hindistan vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Hindistan vize başvuru formu: Vize başvuru formu online olarak, yazım yanlışı yapılmadan ve doğru bilgiler ile eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve daha sonra çıktısı alınarak başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı şekilde teslim edilmelidir.
 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan ve kısa süreli vizeler için seyahat bitiminden sonra 6 ay, uzun süreli vizeler için ise 3 yıl geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir.
 • İkametgah belgesi: Başvuru sahibinin e-devlet üzerinden ikametgah belgesi alması gerekmektedir.
 • Otel rezervasyon onayı: Hindistan seyahati esnasında konaklanacak otelin onaylı rezervasyon bilgileri, konaklama tarihleri ile birlikte ibraz edilmelidir.
 • Uçak biletleri: Hindistan’a gidiş ve Hindistan’dan dönüş tarihlerini gösteren uçak biletlerinin bilgileri sunulmalıdır.
 • Banka hesabı: Başvuru sahibinin Hindistan seyahat masraflarını karşılayabileceğini gösteren banka hesap dökümlerini veya benzer diğer finansal kaynaklarını gösteren belgelerini sunması gerekmektedir.
 • Davet mektubu: Hindistan seyahati Hindistan’da yaşayan bir kişiyi ya da bir kurumu ziyaret etmek amacı ile yapılacaksa, ziyaret edilen kişi tarafından yazılan davet mektubu sunulmalıdır. Davet mektubunun içeriğinde davet edenin kimlik bilgileri, pasaport numarası, adresi, telefon numarası ile vize başvuru sahibinin pasaport numarası ve ismi gibi bilgiler bulunmalıdır.

Yukarıda verilen vize için gerekli evraklar standart evraklardır. Başvuru sahibinin yaşına, mesleki durumuna ve başvurduğu vize türüne göre Hindistan vizesi için gerekli evraklar değişebilmekte ve ek belgeler istenebilmektedir.

Hindistan Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hindistan vizesi için başvuru formu online olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulurken yazım yanlışı yapılmamasına, eksik bir yer bırakılmamasına ve doğru bilgilerin verilmesine dikkat edilmelidir.

Hindistan vize başvuru formu online olarak https://indianvisaonline.gov.in/visa/Registration internet adresi üzerinden doldurulmaktadır. Hindistan vize başvuru formu içeriğinde başvuru sahibinin adı, soyadı, doğum yeri ve tarihi, cinsiyeti, ülkesi, kimlik numarası, dini, eğitim durumu, vatandaşlık durumu, pasaport numarası, pasaportun alındığı yer, pasaport veriliş ve bitiş tarihi gibi bilgiler yer almaktadır.

Hindistan vize başvuru formunun görseli aşağıda verilmiştir.

Hindistan Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Hindistan Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hint Vizesi Başvuru Fotoğrafının Boyutları Nasıldır?

Hint vizesi başvuru fotoğrafının boyutları 2 inç x 2 inç olmalı ve online olarak yüklenecek fotoğrafın büyüklüğü 15 ile 300 kb arasında olmalıdır. Fotoğrafın arka planı beyaz ya da açık renkli olmalı ve kişinin yüzü net bir şekilde gözükmelidir. Fotoğrafsız yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Hindistan vizesi için örnek başvuru fotoğrafı aşağıda verilmiştir.

Hint Vizesi Başvuru Fotoğrafının Boyutları Nasıldır?
Hint Vizesi Başvuru Fotoğrafının Boyutları Nasıldır?

Hindistan Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Hindistan vize davetiyesi, başvuru sahibinin Hindistan’da yaşayan birini ya da bir kurumu ziyaret etme amacı ile seyahat etmesi durumunda alınan bir belgedir. Vize davetiyesinde ziyaret edecek kişinin ismi, pasaport numarası, kalma süresi, kalma amacı ile birlikte, davet eden kişinin kimlik ya da pasaport fotokopisi, daimi adresi ve telefon numarası gibi bilgiler yer almalıdır.

Hindistan Vize Başvurusu için Seyahat Sigortası Zorunlu Mudur?

Hindistan vize başvurusu için seyahat sigortası zorunlu değildir; ancak Hindistan seyahati sırasında karşılaşılabilecek risklere karşı seyahat sigortasının yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Seyahat sağlık sigortası gidilen ülkede ortaya çıkabilecek kaza, hastalık ya da acil sağlık sorunları gibi durumları karşılamak için yapılmaktadır. Gidilen yabancı ülkelerin sağlık sistemleri pahalı olabildiği için seyahat sigortası yaptırılması önerilmektedir.

Hindistan seyahati için en uygun fiyat garantili Hindistan seyahat sigortası, Vizem.net'in sigorta birimi tarafından yaptırılabilmektedir.

Güncel fiyatlar için: 0850 241 1868

Hindistan Vize Harcı Ne Kadardır?

Hindistan vize fiyatları başvurulan vize türüne göre değişmektedir. Hindistan turistik vize ücreti 103 $, Hindistan ticari vize 123 $, 6 aylık Hindistan sağlık vizesi 83 $, 1 yıllık Hindistan sağlık vizesi 123 $, 6 aylık Hindistan sağlık görevlisi vizesi 83 $, 1 yıllık Hindistan sağlık görevlisi vizesi 123 $, Hindistan öğrenci vizesi 83 $ ve 6 aylık Hindistan çalışma vizesi 123 $ ve 1 yıllık Hindistan çalışma vizesi ise 203 $ olarak ücretlendirilmektedir.

Vize başvuru ücreti ödemeleri randevu gününde vize evraklarının teslim edilmesi ve biyometri işlemlerinin tamamlanması işlemleri ile birlikte yapılmaktadır. Hindistan vize ücreti nakit, Amerikan doları cinsinde ve tam tutarında olacak şekilde Hindistan dış temsilciliğine ödenmelidir.

2022 yılı Hindistan turistik vize başvurularında; vize harcı, online başvuru formu doldurma, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gerekli görülen durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere toplam masraflar ortalama 210 dolar tutmaktadır.

Hindistan Vize Başvurusu için Danışmanlık Ücreti Nedir?

Hindistan vize başvurusu için danışmanlık ücreti kısa süreli vizeler için 48-65 dolar, uzun süreli vizeler için ise 75-328 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vizesi şahsen Hindistan dış temsilciliğine başvurulması ile ya da akredite vize acenteleri üzerinden başvuru yaparak alınabilmektedir. Hindistan vizesi almak için ilk olarak https://indianvisaonline.gov.in/visa/Registration adresinden alınacak vize türü, başvurunun yapılacağı dış temsilcilik ve kişisel bilgiler gibi ilgili alanların doldurulması, daha sonra vize başvuru formunun yazım yanlışı yapmadan, doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Hindistan vize başvuru formu online olarak doldurulduktan sonra çıktısı alınarak başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olacak şekilde imzalanmalı ve başvuru formunun sağ üst köşesinde bulunan tarihte ilgili dış temsilciliğe giderek vize için gerekli evraklar ile birlikte teslim edilmelidir. Vize randevu gününde Hindistan dış temsilciliğinde biyometri işlemlerinin yapılması ve vize ücretinin ödenmesi ile birlikte vize başvurusu tamamlanmaktadır.

Çalışanlar için Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışanlar için Hindistan vizesi almak için başvuru sahibinin standart vize için gerekli evraklara ek olarak çalıştığı firmadan izin yazısı alınmalıdır; izin kağıdı antetli kağıda yazılmalı, kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Serbest Çalışanlar için Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Serbest çalışanlar için Hindistan vizesi alırken başvuru sahibinin standart vize evraklarına ek olarak freelance sözleşme evraklarını ve izin/niyet mektubunu sunması gereklidir.

İşverenler için Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

İşverenler için Hindistan vizesi, başvuru sahibinin standart vize evraklarına ek olarak şirketin antetli kağıdına hazırlanmış kaşeli imzalı izin/onay yazısı ve firmaya dair ticari kayıt belgelerinin sunulması ile alınmaktadır.

18 Yaşından Küçükler için Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaşından küçükler için Hindistan vizesi başvurularında, ebeveynlerinin finansal sponsor olduğunu gösteren noter onaylı mali destek mektubu, nüfus kayıt örneği ve tek bir ebeveyn ile seyahat edilmesi durumunda seyahate gelmeyen ebeveyn tarafından hazırlanan izin belgesi standart vize evraklarına ek olarak sunulmalıdır.

Emekliler için Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Emekliler için Hindistan vizesi başvuru sahibinin vize için gerekli standart evraklara ek olarak emekli olduğunu kanıtlar nitelikteki belgeleri sunması ile alınmaktadır.

Öğrenciler için Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenciler için Hindistan vizesi başvurularında, başvuru sahibinin standart vize evraklarına ek olarak eğitim gördüğü kurumdan öğrenci belgesini alması ve kimlik belgesinin fotokopisi ile birlikte sunması gerekmektedir.

Hindistan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hindistan vizesi başvuru sahibinin ikamet ettiği ile bağlı olarak İstanbul’daki Hindistan Başkonsolosluğundan ya da Ankara’daki Hindistan Büyükelçiliğinden alınabilmektedir. Vize başvuruları direkt olarak Hindistan konsoloslukları üzerinden yapılamamakta, ilk olarak online vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Hindistan vize başvurusu 2 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada başvuru sahibi online olarak vize başvurusunu yapmalı ve ikamet iline göre dış temsilcilik seçmelidir. Online başvuru yapıldıktan sonra başvuru formunun çıktısında yazan randevu gününde, ilgili Hindistan Konsolosluğu başvuru sahibi tarafından şahsen ziyaret edilmeli ve vize başvurusu tamamlanmalıdır.

İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu Yetki Alanında Bulunan İller Hangileridir?

İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu yetki alanında bulunan iller Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’dır.

Hindistan vize başvurularnda İstanbul ili dış temsilciliği yetki alanında bulunan illerde ikamet eden kişilerin, İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu üzerinden başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Ankara Hindistan Büyükelçiliği'nin Yetki Alanında Hangi İller Bulunur?

Ankara Hindistan Büyükelçiliği, İstanbul Hindistan Başkonsolosluğunun yetki alanı dışındaki diğer tüm iller için hizmet vermektedir.

Ankara’da ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğunun yetki alanı dışında bulunan tüm illerde yaşayan kişilerin, Hindistan vize başvurularını randevu gününde Hindistan Büyükelçiliği üzerinden tamamlamalıdır.

Hindistan Vize İşlemleri için Yetkili Aracı Kurum Var Mıdır?

Hindistan vize işlemleri için yetkili bir aracı kurum bulunmamaktadır; ancak online vize başvuru adımları akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Türkiye'den Hindistan vize başvurusunda bulunacak kişilere online vize başvuru işlemleri için uzman desteği ve danışmanlık hizmeti akredite acente Vizem.net tarafından verilmektedir.

Hindistan Vize Randevusu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hindistan vize randevusu alma işlemi online olarak vize başvuru formunun doldurulmasının ardından gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru formu tamamlandıktan sonra formun sağ üst köşesinde Hindistan vize randevu günü ile tarihi yazmaktadır; bu tarihte başvuru sahibinin seçmiş olduğu Hindistan dış temsilciliklerinden birine başvuruyu tamamlamak için gitmesi gerekmektedir.

Vize randevularına başvuru sahibinin şahsen katılması gerekmektedir. Vize randevu işlemleri randevu gününde gerekli evrakların teslimi, biyometrik işlemlerin tamamlanması ve vize ücretinin ödenmesi şeklindedir.

Hindistan Cumhuriyeti Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hindistan Cumhuriyeti vize başvurusu planlanan seyahat tarihinden en az 20 gün önce online olarak yapılmalıdır.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar için en az 1-2 çalışma günü içerisinde çıkmaktadır; ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan, çift vatandaş olan ya da Türkiye dışında uzun süreli oturuma sahip olan kişilerin vize süreci normal şartlarda 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hindistan Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hindistan vize takip ve sorgulama işlemi kayıt numarası ve pasaport numarası girilerek Hindistan hükümetinin online vize başvuru websitesi olan https://indianvisaonline.gov.in/visa/StatusEnquiry adresindeki online takip sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Hindistan vize ve sorgulama işleminin yapıldığı takip ekranının görseli aşağıda verilmiştir.

Hindistan Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Hindistan Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net danışmanlığında yapılan Hindistan vizesi başvuruları için takip ve sorgulama işlemi hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Hindistan Vize Sonucu Nereden Öğrenilir?

Hindistan vize sonucu pasaport iadesi yapıldığında öğrenilmektedir. Hafta içi 16:45 ile 17:15 saatleri arasında damgalı pasaportlar, başvurunun tamamlandığı dış temsilcilikten teslim alınabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Hindistan vizesi ve vize işlemleri hakkında merkezimize en sık sorulan sorulara ve cevaplarına aşağıda yer verimiştir.

Hindistan Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

Hindistan vize başvurusunun reddedilebildiği durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formunda yanlış bilgi ya da bilgilerin verilmesi
 • Geçmişte bir suç kaydının bulunması
 • Hindistan seyahati bitiminde başvuru sahibinin ülkesine geri döneceğini ispat edememesi
 • Başvuru sahibinin pasaportunun vize gerekliliklerine uymaması
 • Hindistan seyahati için yeterli finansal kaynağın olmaması
 • Vize fotoğrafının gerekli şartlara uygun olmaması
 • Vize başvuru formunda birbiri ile uyuşmayan bilgilere yer verilmesi
 • Vize türünün başvuru esnasında hatalı seçilmesi

Hindistan vizeleri için, göçmenlik biriminin bir gerekçe göstermeden başvuruları reddetmesi de mümkündür. Hindistan vize başvurusunun reddedildiği hallerde, sadece ilk sefere mahsus olmak üzere, vize başvuru ücreti, başvuru sahibine iade edilmektedir.

Hindistan Cumhuriyeti'nin E-Vize Uygulaması Var Mı?

Hindistan Cumhuriyeti’nin e-vize uygulaması bulunmaktadır; ancak Türkiye e-vize uygulamasından yararlanamamaktadır.

E-vize uygulaması, standart vize prosedürlerinden farklı olarak vizenin online olarak alınması şeklinde yapılmaktadır. Hindistan e-vize sahipleri seyahatlerinden önce online olarak e-vize alarak Hindistan’a seyahat edebilmektedir. Hindistan 156 ülkenin e-vize alabilmesine izin vermektedir.

Hindistan Kapıda Vize Veriyor Mu?

Hindistan kapıda vize vermektedir, ancak her ülke bu uygulamadan yararlanamamaktadır. Türkiye, Hindistan kapıda vize uygulamasından yararlanamayan ülkelerden biridir. Yalnızca Japonya, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları Hindistan kapıda vize alabilmektedir.

Hindistan Express Vize Uygulaması Var Mı?

Hindistan express vize uygulaması bulunmaktadır ve yalnızca acil bir durumu olanlar bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Hindistan ekspres vize bir yakının ölümü ya da hastalığı sebebiyle ve bir mahkemede bulunmak zorunda olunduğunda verilmektedir.

Ekspres vize başvuruları online olarak yapılmaktadır. Hindistan ekspres vize yoğunluğa bağlı olarak 18 saat ile 48 saat arasında çıkmaktadır.

Türkiye Hindistan'dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye; umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaport sahibi Hindistan vatandaşlarından vize istemektedir. Diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak kaydı ile Türkiye seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet izni hamili Hindistan vatandaşlarına, belirli şartları taşımaları koşuluyla, Türkiye’ye yapacakları seyahatlerde 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi olarak e-vize verilmektedir.

Hindistan Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Vizem.net 81 ilde ikamet eden T.C. vatandaşları için Hindistan vize başvurularında, evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine dek danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hindistan Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerde Bulunur?

Hindistan vize başvurusu yapacak kişiler Vizem.net’in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin’de bulunan ofislerine şahsen müracaat edebilmekte, bunun dışında başvuru merkezine gitmelerine gerek kalmadan çağrı merkezinden Hindistan vize danışmanlığı da alabilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: