18 Yaşın Altındakiler için Hindistan Vizesi

18 Yaş Altı Hindistan Vize İşlemleri ve Gerekli Belgeler

18 yaş altı için Hindistan vize işlemleri ve gerekli belgeler standart Hindistan vize prosedürü ve belgelerine kıyasla farklılık göstermektedir.

Başta muvafakatname ve sponsorluk belgeleri olmak üzere, çocuklar için talep edilen vize başvuru belgelerinin eksiksiz ve belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Belgelerin eksik ya da belirlenen şartlara uygun olmaması durumunda Hint vizesi başvuru süreci ret ile sonuçlanabilmektedir.

Hindistan vize başvurusu için: 0850 241 1868

Bebekler ve Çocuklar için Hindistan Vizesi Gerekir Mi?

Bebekler ve çocuklar için Hindistan vizesi gerekmektedir. Kişinin yaşına bakılmaksızın Hindistan’a seyahat edecek tüm bordo pasaport hamili T.C vatandaşlarından vize talep edilmektedir.

Reşit Olmayan Kişiler için Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Reşit olmayan kişiler için Hindistan vize başvurusu şahsen ebeveynleri ya da vekalet verilen üçüncü kişi tarafından yapılabilmektedir. Anne ve babası boşanmış çocuklar için yapılan başvurularda, velayet sahibi ebeveyn mahkeme kararını ibraz ederek başvuruyu gerçekleştirebilir.

Başvuru süreçlerinde ilk olarak online bir şekilde vize işlemlerinin tamamlanması gerekir. Vize işlemlerinin tamamlanmasından sonra başvuru sahibinin ikamet ettiği ilin yetki alanındaki Hindistan Konsolosluğundan randevu alınarak geri kalan bütün vize işlemleri randevu sırasında tamamlanır.

18 Yaşından Küçükler için Hindistan Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için Hindistan vize evrakları arasında, standart vize evraklarına ek olarak seyahat süresince çocuğun finansal sponsorluğunun ebeveyni tarafından sağlanacağına yönelik noter onaylı mali destek mektubu, nüfus kayıt örneği ve seyahatin ebeveynlerinden biri ile gerçekleşmesi durumunda seyahate katılmayan ebeveynin hazırladığı muvafakatname belgesi sunulmaktadır.

Çocukların Hindistan Vize Başvurusu için Nüfus Kayıt Örneği

Çocukların Hindistan vize başvurusu için nüfus kayıt örneği, seyahatin giderlerini karşılayan kişinin ve çocukla birlikte seyahat edecek kişinin akrabalık derecesini kanıtlaması bakımından yetkililere sunulmalıdır.

Resmi geçerliliğe sahip olan ve vize başvurusu için belirlenen formatlara uygun Hindistan vizesi için nüfus kayıt örneği diğer belgelerle birlikte ibraz edilmelidir.

Yaş ve Meslek Durumuna Göre Diğer Hindistan Vize Türleri Nelerdir?

Yaş ve meslek durumuna göre diğer Hindistan vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Hindistan vizesi
  • Çalışmayanlar için Hindistan vizesi
  • Çalışanlar için Hindistan vizesi
  • İşverenler için Hindistan vizesi
  • Çiftçileriçin Hindistan vizesi
  • Emekliler için Hindistan vizesi
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: