Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hindistan vize başvuru formu, Hindistan vize başvurusu yapan kişi ve seyahat hakkında bilgi veren bir belgedir. Hindistan vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır.

Hindistan vize başvuru formu Hindistan vize başvuruları için zorunlu bir belgedir. Hindistan vize başvuru formunda yer alan sorulara eksiksiz ve doğru cevap verilmesi gerekmektedir. Hindistan vize başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınıp gerekli yerlerin başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Hindistan vize başvuru belgesi doğru bilgilerle ve yazım yanlışı olmadan doldurulması gereken önemli bir belgedir.

Akredite vize danışmanlık kuruluşu Vizem.net aracılığıyla yapılan Hindistan vizesi başvurularında, online vize başvuru formu başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri ve seyahat amaçlarına göre uzman danışmanların desteğiyle doldurulabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hindistan Online Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Hindistan online vize başvuru formu, https://indianvisaonline.gov.in/visa/ adresinden indirilmeden online olarak doldurulmaktadır. Hindistan online vize başvuru için öncelikle kişisel ve Hindistan seyahatine dair temel bilgilerin istendiği ön form, sonrasında da detaylı vize başvuru formu doldurulmaktadır.

Hindistan Online Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?
Hindistan Online Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Online Hindistan Vize Başvuru Formu Ücretli Midir?

Online Hindistan vize başvuru formu ücretsizdir.

Hindistan Cumhuriyeti Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Hindistan Cumhuriyeti vize başvuru formunda Hindistan vizesine başvuran kişinin adı soyadı, doğum tarihi ve yeri, ikametgah bilgisi, posta kodu, mesleği, anne ve baba ile ilgili kişisel bilgiler, anne babanın daha önceden başka bir vatandaşlığa sahip olup olmadığı, işyeri adı ve yaptığı görev, işyeri adresi, işyeri telefonu, başvuru sahibinin önceden yaptığı meslek gibi kişiler bilgiler istenmektedir. Hindistan vize başvuru formunda yapılan seyahatin amacı seyahat amacı, seyahat türü, ziyaret edilecek şehirler, kalış süresi, seyahatin tarihi, Hindistan’a hangi havaalanından gidileceği ve dönüleceği gibi seyahatle ilgili bilgilerde istenmektedir.

Hindistan Online Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Hindistan online vize başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalıdır.

Hint Vizesi için Başvuru Formu Elde Doldurulabilir Mi?

Hint vizesi için başvuru formu elle doldurulmamaktadır. Elle doldurulan Hindistan vize başvuru belgeleri geçersiz sayılmaktadır. Hint vizesi için başvuru formu online olarak doldurulmalıdır.

Hindistan Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Hindistan vize başvuru formuna fotoğraf eklenir. Hindistan vizesi başvuru formunun son sayfasına güncel bir fotoğrafın eklenmesi gerekmektedir.

Hindistan vizesi başvuru formunun son sayfasına yüklenecek fotoğraf; JPEG formatında olmalıdır. Minimum 10, maksimum 300 KB formatında olması gereken Hindistan vize başvuru formu fotoğrafında yüzün tamamı görünmeli, yüzde gölge olmamalı, tüm yüz belirgin şekilde gösterilmelidir.

Arka planın beyaz olması gereken Hindistan vize başvuru formu fotoğrafında kafa 25 mm ile 35 mm arasında ve göz yüksekliği 1-1/8 inç ila 1-3 arasında olmalıdır. Hindistan vize başvuru formu Hint vizesi başvuru fotoğrafının boyutları ve uyulması gereken kriterlere uygun olarak belgeye eklenmelidir.

Hindistan Online Vize Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Hindistan online vize formu eksiksiz, doğru ve yazım yanlışı olmadan doldurulmalıdır. Hindistan online vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulduğundan emin olunduktan sonra sisteme kaydedilip çıktısının alınması ve gerekli yerlerin başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir. Hindistan vize başvuru formu ve diğer gerekli vize evraklarının teslimi için vize randevusu, başvuru formu doldurma işleminin ardından alınmaktadır.

Hindistan Vize Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Hindistan vize başvuru formu online vize başvuru formu doldurma işlemini takiben alınan vize randevusu tarihinde başvuru sahibinin ikamet ettiği ilin yetki alanında bulunduğu Hindistan dış temsilciliğine teslim edilmesi gerekmektedir.

Vize randevu tarihi Hindistan vize başvuru formunun sağ üst tarafında belirtilmektedir. Hindistan vize başvuru formu Hindistan Konsolosluğu tarafından alınmaktadır.

Online Hindistan Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nasıl Alınır?

Online Hindistan vize başvuru formu doldurma hizmeti, akredite acente Vizem.net'ten alınabilmektedir. Vizem.net tarafından sunulan Hindistan vize danışmanlık hizmeti kapsamında online vize başvuru formu Hindistan vize uzmanı tarafından başvuru sahibinin bilgilerine göre doldurulması işlemi bulunmaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: