VFS Global Hırvatistan

VFS Global Hırvatistan Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri

Hırvatistan vize başvuru ve randevu işlemleri için akredite çalışan vize başvuru merkezi VFS Global’dir. Vize onayı dış temsilcilik tarafından verilmekte olup VFS Global’in vize onaylamakta yetkisi bulunmamaktadır.

VFS Hırvatistan vizesi için randevu alma ve başvuru yapma imkanları sunmaktadır. Hırvatistan vize işlemleri için vize ücreti ödeme ve başvuru takibi VFS Global üzerinden yapılabilmektedir.

Hırvatistan’a Vizesiz Gidilir Mi?

Hırvatistan’a vizesiz gitmek mümkündür. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi vatandaşların Hırvatistan’a seyahat edebilmeleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir.

Hırvatistan’a vizesiz gidebilmek için 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerde bulunmak hizmet (gri) pasaportu, hususi (yeşil) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri için gerekmektedir.

Hırvatistan Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Midir?

Hırvatistan aktarmalı uçuşlarda başka bir ülkeye geçiş sırasında Hırvatistan’da bulunan havalimanı terk edilmediği sürece vize ihtiyacı bulunmamaktadır.

Hırvatistan aktarmalı uçuşlarda havaalanlarının transit bölümlerinde geçerli olan A tipi geçici Schengen vize türü olan transit vize kullanılmaktadır. Hırvatistan transit vize Hırvatistan üzerinden transit geçiş yapmak için geçerlidir.

Vize Ön Başvuru Formu

Hırvatistan’a Gitmek için Vize Nereden Alınır?

Hırvatistan vizesi VFS Global aracı firması ile alınabilmektedir.

Vizem.net Hırvatistan vize başvurularında akredite acente olarak danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir.

Son 5 yılda Hırvatistan vize başvurularında Vizem.net onay oranı %97’nin üzerindedir.

İdata Üzerinden Hırvatistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İdata üzerinden Hırvatistan vize başvurusu yapılmamaktadır.

Hırvatistan VFS Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerdedir?

Hırvatistan VFS vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda verilmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • Antalya
 • Gaziantep
 • İzmir
 • Bursa

VFS Global Ankara Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Ankara Hırvatistan vize başvuru merkezine ait adres İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No 57/ A, Regnum Sky Tower, Çankaya/ Ankara’dır. Ankara VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezi mail adresi info.cztr@vfshelpline.com, telefon numarası (0212) 373 58 10/11’dir.

VFS Global çalışma saatleri Hırvatistan Ankara hafta içi 08:30- 15:30 arasındadır ve pasaport iade saatleri haftaiçi 13:00- 17:00’dir.

VFS Global İstanbul Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İstanbul Hırvatistan vize başvuru merkezine ait adres Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No: 29, Elysium Soul, Beyoğlu/ İstanbul’dur. İstanbul VFS Global mail adresi info.cztr@vfshelpline.com, telefon numarası (0212) 373 58 10/11’dir.

Hırvatistan VFS Global İstanbul hafta içi çalışma saatleri 08:30- 17:00 arasındadır ve pasaport iade saatleri haftaiçi 15:00- 17:00’dir.

VFS Global Antalya Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Antalya Hırvatistan vize başvuru merkezine ait adres Yeşilbahçe Mahallesi, 1480 Sokak, Ülker Apartmanı, No 42/ B, Muratpaşa/ Antalya’dır. Antalya VFS Global mail adresi info.cztr@vfshelpline.com, telefon numarası (0212) 373 58 26’dır.

Antalya VFS Global Hırvatistan hafta içi çalışma saatleri 08:30- 17:00 arasındadır ve pasaport iade saatleri haftaiçi 13:00- 17:00’dir.

VFS Global Gaziantep Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Gaziantep Hırvatistan vize başvuru merkezi adresi İncili Pınar Mahallesi, 36007. Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı, No:2, 27090 Şehitkamil/ Gaziantep’tir. Gaziantep VFS Global mail adresi info.cztr@vfshelpline.com, telefon numarası (0212) 373 58 10/11’dir.

VFS Global Gaziantep çalışma saatleri haftaiçi 08:30- 17:00 arasındadır ve pasaport iade saatleri haftaiçi 13:00- 17:00’dir.

VFS Global İzmir Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İzmir Hırvatistan vize başvuru merkezine ait adres Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı, D: No:1/ C, 35210 Konak/ İzmir’dir. İzmir VFS Global telefon numarası (0212) 373 58 10/11, mail adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global İzmir çalışma saatleri haftaiçi 08:30- 17:00 arasındadır ve pasaport iade saatleri haftaiçi 13:00- 17:00’dir.

VFS Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Bursa İletişim Bilgileri

VFS Global Bursa Hırvatistan vize başvuru merkezine ait adres Kükürtlü mahallesi, Kükürtlü caddesi, No: 3/ 2B Osmangazi/ Bursa’dır. Bursa VFS Global mail adresi info.cztr@vfshelpline.com, telefon numarası (0212) 373 58 10/11’dir.

Bursa VFS Global Hırvatistan hafta içi çalışma saatleri 08:30- 17:00 arasındadır ve pasaport iade saatleri haftaiçi 13:00- 17:00’dir.

VFS Global Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

Hırvatistan vize başvuru merkezleri üzerinden başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Hırvatistan turistik vize
 • Hırvatistan ticari vize
 • Hırvatistan aile/ arkadaş ziyareti vizesi
 • Hırvatistan kültürel/ sportif/ eğitim faaliyetleri vizesi
 • Hırvatistan transit vize
 • Hırvatistan resmi ziyaret vize
 • Hırvatistan tedavi amaçlı vize

Hırvatistan, Schengen üye birliğine dahil bir ülkedir. Hırvatistan vizesi Schengen mi sorusunun cevabı tüm Hırvatistan vizeleri için evettir.

VFS Global Üzerinden Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global üzerinden Hırvatistan vize randevusu online olarak alınabilmektedir. VFS Global üzerinden Hırvatistan vize randevusu alabilmek için üye kaydı gerekmektedir. VFS Global’e giriş yaptıktan sonra randevu sisteminde yapılacak seyahat türü seçilmektedir. Hırvatistan’a yapılacak seyahat türüne göre istenen kişisel bilgiler, iletişim ve pasaport bilgileri VFS Global üzerinden online olarak doldurulmaktadır. Hırvatistan VFS randevu işlemi tamamlandıktan sonra ödeme işlemleri online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Hırvatistan Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Hırvatistan Schengen vizesi almak, başvuru formu eksiksiz doldurulup; pasaport, fotoğraf, seyahat sağlık sigortası gibi belgeler tamamlandıktan sonra başvuru yapılması halinde kolaydır.

VFS Global Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

VFS Global Hırvatistan vize başvuru evrakları alınacak vize türüne değişmektedir. VFS Global Hırvatistan vize başvurusunda tüm vizeler için geçerli olan evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Vize başvuru formu: Eksiksiz ve doğru bilgilerle tamamlanmak durumundadır
 • Pasaport: 10 yıldan daha eski olmaması ve en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet güncel biyometrik fotoğrafın teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Uçak ve otel rezervasyonu: Hırvatistan’a gerçekleştirilecek seyahat için yolculuk ve konaklama bilgilerinin ispatlanması gerekmektedir.
 • Mali durumu gösteren evraklar: Seyahat için gerekli masrafların karşılanabileceğinin hesap dökümü veya hesap bakiyesini gösteren evraklar ile kanıtlanması gerekmektedir.

VFS Üzerinden Hırvatistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

VFS üzerinden Hırvatistan vize başvuru formu standart bir Schengen vize başvuru formu olarak doldurulmaktadır. Hırvatistan vize başvuru formu ad- soyad, doğum yeri, doğum tarihi, uyruk gibi kişisel bilgiler, ev adresi ve iletişim bilgileri, pasaport bilgileri ve seyahat amacı gibi bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanarak doldurulmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

VFS Global Hırvatistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

VFS Global Hırvatistan vizesi başvurusu yapmak için seyahat türünün belirlenmesi gerekmektedir. Seyahat amacı belirlendikten sonra vize başvuru formu doldurulmaktadır. Vize başvuru formu ve vize için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. VFS Global üzerinden başvuru yapıldıktan sonra başvuru ücreti online olarak ödenebilmektedir.

VFS Global’den alınan randevu tarihinde vize başvuru merkezine başvuru formu şahsen teslim edilmektedir. Vize başvuru merkezinde parmak izi ve fotoğraf gibi işlemler için biyometrik bilgiler tamamlanmaktadır. Vize başvuru merkezinde tüm işlemler tamamlandıktan sonra başvuru takip işlemleri e-posta ve sms yolu ile veya online olarak takip edilebilmektedir.

VFS Global Hırvatistan Erasmus Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

VFS Global Hırvatistan Erasmus vize başvurusu, başvuru formunun doldurulması ve gerekli belgelerin hazırlanması ile vize başvuru merkezine sunularak gerçekleştirilmektedir. Hırvatistan Erasmus vizesi için başvuru formu ile birlikte pasaport fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu ve mali durum belgeleri gibi standart belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

Hırvatistan erasmus vizesi için standart belgelere ek olarak üniversite kayıt formu, davetiye mektubu gibi eğitim belgeleri gerekmektedir. Hırvatistan’da erasmus için başvuru merkezine öğrenci belgesinin sunulması gerekmektedir.

VFS Global Hırvatistan Ulusal D Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

VFS Global Hırvatistan Ulusal D vizesi başvurusu eğitim, aile, araştırma, iş, insani nedenler ve oturum izni gibi sebepler ile yapılabilmektedir. Hırvatistan Ulusal D vizesi başvurusu başvuru formu, fotoğraf, pasaport, mali durum belgeleri, seyahat sağlık sigortası, oturma veya çalışma izni gibi belgeler vize başvuru merkezine teslim edilerek gerçekleştirilmektedir.

VFS Global Hırvatistan Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

VFS Global Hırvatistan turistik vize başvurusu için pasaport, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf ve finansal durum belgeleri hazırlanmak durumundadır. Hırvatistan turistik vize başvurusu için vize başvuru formu online olarak indirilerek eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmaktadır.

Hırvatistan turistik vize başvurusu için standart belgelere ek olarak başvuru sahibinin mesleki durumuna göre hizmet dökümü/ öğrenci belgesi/ vergi levhası/ çiftçi belgesi veya emeklilik belgelerinden birinin vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir. Hırvatistan turistik vize işlemleri için standart işlem süreci 15 gündür.

VFS Global Hırvatistan Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Hırvatistan vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Hırvatistan vizesi fiyatı80 Euro
İzmir, Gaziantep, Bursa ve Antalya için kurye ücreti12 Euro
Hizmet bedeli27 Euro
Fotokopi işlemleri1 TL
Fotoğraf işlemleri25 TL
Kurye servis bedeli10 Euro
VIP hizmet bedeli50 Euro
Erken başvuru için hizmet bedeli25 Euro

Hırvatistan vize ücretleri tüm evraklar incelendikten sonra belirtilmektedir. Hırvatistan vize ücreti için standart tutar 80 Euro’dur.

VFS Hırvatistan Vize Başvurusu VIP Hizmetleri Nedir?

VFS Hırvatistan vize başvurusu VIP hizmetleri fotoğraf, çıktı, fotokopi, sms ve kurye hizmetleri, başvuruyla ilgilenecek bir personel, başvuru merkezinde bulunan premium salona giriş gibi imkanlar sağlamaktadır.

VFS Hırvatistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS vize takip Hırvatistan vize başvuru merkezi tarafından sms veya e-posta yoluyla yapılmaktadır. Hırvatistan vize durumu sorgulama VFS Global üzerinden online olarak takip edilebilmektedir.

Paylaş: