Hırvatistan Seyahat Sağlık Sigortası

2023'te Hırvatistan Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Hırvatistan sağlık sigortası yapılacak seyahat süresince gerçekleşebilecek kaza, yaralanma veya herhangi bir aksilik durumunda tıbbi hizmetleri yerine getirebilmek ve finansal olarak karşılanmasını sağlamaktadır. Hırvatıstan sigortası kişinin hangi nedenlerle seyahat ettiğine bakmaksızın Hırvatistan’da kaldıkları süre boyunca geçerliliği olan gerekli koşullara uygun bir sağlık sigortasıdır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hırvatistan Vize Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, Hırvatistan’a yapılacak seyahatler için sağlık sigortası zorunludur. Hırvatistan’da lisanslı ve kabul edilmiş bir sigortaya sahip olmadan ülkeye giriş mümkün değildir.

Hırvatistan Konsolosluğunun belirlediği koşullara uygun sağlık sigortası vize başvuruları için zorunlu kılınmıştır. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar arasında seyahat yapacak kişinin Hırvatistan Konsolosluğu tarafından kabul edilen bir sigortasının seyahat süresini tamamını kapsadığını belirten belge bulunmalıdır.

Kimler Hırvatistan Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

Hırvatistan’a seyahat edecek ziyaretçiler, turistler veya iş amaçlı seyahate edenler dahil olmak üzere Hırvatistan topraklarını ziyaret edecek tüm yabancı ülke vatandaşlarının Hırvatistan Devleti tarafından kabul edilmiş lisanslı bir sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir.

Hırvatistan Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Hırvatistan sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Hırvatistan topraklarında meydana gelen kaza, yaralanma veya başka bir ani olay durumunda uygulanan acil tıbbi müdahale masrafları
 • Acil tahliye
 • Naaş tahliye
 • Reşit olmayan bireylerin dönüşü
 • Seyahat iptali
 • Yolculuk kesintisi
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet ödeneği
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj, kişisel eşyalar veya seyahat belgeleri nedeniyle uğranılan zarar
 • Bagaj gecikmesi durumunda temel eşyaların acil olarak değişmesi
 • Hava yolu tarifesinin çökmesi nedeniyle uçuş bağlantısının kopmasından meydana gelen zarar
 • Hava durumu nedeniyle seyahat gecikmesin sonucu uğranan zarar
 • Gasp nedeniyle uğranılan zarar
 • Seyahatin ilk üç aylık döneminde gerçekleşmesi koşulu ile hamilelik nedeniyle doğan masraflar

Hırvatistan Sağlık Sigortasının COVID Kapsamı Bulunuyor Mu?

Hırvatistan seyahat sağlık sigortası poliçeleri Hırvatistan Hükümeti’nin ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yasa ve düzenlemelere uymak şartıyla COVID ve ilgili hastalıkları kapsamaktadır. COVID-19 sigortasının kapsamında tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış dahil olmak üzere COVID-19 ile ilgili sağlık acil durumları ve gerekli durumlarda PCR testini bulunmaktadır. Hırvatistan seyahat sağlık sigortası barınma gibi karantina gereksinimlerini kapsamamaktadır.

Hırvatistan Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti Ne Kadardır?

Hırvatistan seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 5-14,5 Euro arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

1 Aylık Hırvatistan Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 aylık Hırvatistan seyahat sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 13 Euro ile 24 Euro arasında değişmektedir.

1 Yıllık Hırvatistan Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 yıllık Hırvatistan çıkış sağlık sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 48 Euro ile 81 Euro arasında değişmektedir.

Hırvatistan Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Hırvatistan sağlık sigortası yaptıracak vatandaşların Türkiye’de bulunan sigorta acenteleri aracılığıyla sağlık sigortalarını yaptırabilmaktedirler. Vize başvurularını vizem.net danışmanlığında gerçekleştiren kişilerin Hırvatistan sağlık sigortası en uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Ayrıca seyahat sağlık sigortası isteğe bağlı olarak en uygun fiyatlara alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hırvatistan’a Giderken Yaptırılması Gereken Diğer Sigortalar Nelerdir?

Hırvatistan giderken otomobil veya motosiklet kullanacak vatandaşların yeşil sigorta yaptırmaları gerekmektedir. Yeşil kart olarak da bilinen yeşil kart sistemine üye olan ülkelerde geçerli olan motorlu taşıtlar sigortasıdır.

Yeşil sigorta, motorlu taşıt kullanıcılarının seyahatlar sırasında olası kaza durumunda neden oldukları kazalarda zarar gören 3. şahısların zararlarının karşılanmasını sağlayan sigorta türüdür. Yeşil sigorta, trafik sigortasının eki niteliğindedir ve poliçeleri yeşil kart büroları tarafından düzenlenmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: