İspanya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Başvuru Sonrası İspanya Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Başvuru sonrası İspanya vize takip ve sorgulama işlemleri, İspanya vize başvurusu yapıldıktan sonra başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için online olarak yapılabilen bir işlemdir.

İspanya vize takip ve sorgulama işlemleri yapmak için, başvuru sahibinin vize başvurusunda aldığı fiş üzerinde yer alan referans numarasını sisteme girmesi gerekmektedir.

İspanya vize başvurusu için: 0850 241 1868

İspanya Vizesi Başvuru Takibi Nereden Yapılabilir?

İspanya vize başvuru takibi, yetkili vize aracı kurum BLS International, konsolosluk ve akredite acente Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

BLS İspanya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

BLS İspanya vize takip işlemi, BLS International üzerinden yalnızca C tipi İspanya vizelerine başvurulabildiğinden, kısa süreli (C tipi) İspanya vizeleri için yapılabilmektedir.

BLS International üzerinden İspanya vize takip işlemi yapmak için; resmi web sitesinde pasaport takibi seçeneğine tıklanması ve açılan başvuru sorgulama ekranında istenen bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Vize takip işlemi için İspanya vize başvuru sisteminde istenen bilgiler referans numarası ve doğum tarihidir.

BLS İspanya vize takip görseli aşağıda verilmiştir.

BLS İspanya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
BLS İspanya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İspanya Vize Başvuru Takip İşlemi Konsolosluk Üzerinden Nasıl Yapılır?

İspanya vize başvuru takip işlemi, konsolosluk üzerinden yalnızca D tipi (uzun süreli) vizeler için yapılabilmektedir.

Uzun süreli İspanya vize başvuruları, konsolosluklara şahsen yapıldığından D tipi İspanya vize başvurularında sorgulama işlemi için ilgili konsolosluğun vize birimine mail ya da telefonla ulaşarak bilgi talep edilebilmektedir; konsoloslukların herhangi bir vize takip sistemi bulunmamaktadır.

VFS Global İspanya Vize Takip Hizmeti Verir Mi?

Hayır, VFS İspanya vize takip hizmeti vermemektedir.

VFS Global, İspanya vize işlemlerinde yetkili olmadığından Vfs Global üzerinden İspanya vize takip işlemi yapılamamaktadır.

İspanya Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

İspanya vize takip işlemi ücretsizdir.

İspanya Vize Sonucu Online Takip Sisteminden Öğrenilebilir Mi?

İspanya vize sonucu, online takip sistemi üzerinden öğrenilememektedir.

İspanya vize sonucunu öğrenmek için pasaport iadesinin beklenmesi gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: