İspanya Au Pair Vizesi

Au Pair İspanya Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

İspanya Au Pair vizesi, yabancı vatandaşların 90 günden fazla İspanya’da kalabilmesini sağlayan D tipi vize türüdür. İspanya Aur Pair vizesi alabilecek kişilerin, 18 ile 27 yaş arasındaki gençler olması gerekmektedir.

İspanya’da ev sahibi aile bulmuş, temel seviyede İngilizce veya İspanyolca bilen gençler İspanya vize başvurusu yapabilecek niteliktedir.

Au Pair Nedir?

Au Pair, uluslararası kültürel değişim programıdır. Au Pair değişim programı tüm Avrupa, Amerika ve Avustralya kıtaları vatandaşı olan gençlere katılım şansı tanımaktadır. Türkiye, Avrupa Birliği’ne üye başvurusunda bulunduğu ve bir NATO ülkesi olduğu için Au Pair programına dahil edilen ülkeler arasındadır.

Au Pair programına kabul edilmek isteyen kişilerin, 18 ile 27 yaş arasında, en az lise mezunu, hiç evlenmemiş, temel düzeyde İngilizce bilen kişiler olması gerekmektedir. Au Pair kültürel değişim programına katılan kişiler, bulduklarını ailenin üyesi olarak kabul edilir ve günde 5 saat aileye yardım etmekle yükümlüdür. Au Pair yapan kişinin kaldığı odayı, evi düzenli tutması ve ailenin çocuklarıyla ilgilenmesi beklenmektedir.

Au Pair kültürel değişim programına katılan gençler, ülkeyi ve kaldığı aileyi iyice tanıdıktan sonra vizelerini öğrenim vizesine çevirebilmekte ve meslek okullarında ve devlet okullarında eğitim alabilmektedir.

İspanya Au Pair Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Au Pair vizesi almak için gerekli adımlar aşağıda sıralanmıştır.

 • İspanya’da ev sahibi aile bulunur: Au Pair kültürel değişim programına uygunluk kriterlerini sağladığınızdan emin olduktan sonra ev sahibi aileyi bulup, aile ile sözleşme imzanlanması gerekmektedir. İmzalanılan sözleşmede, çalışma koşullarını, çalışma saatleri, izin günleri, harçlık, yükümlülükler belirtmeli ve ev sahibi ailenin adresini ve bunlarla ilgili diğer ayrıntıları vermelidir.
 • İspanya Au Pair vize başvuru formu doldurulur: Vize başvuru formu tükenmez kalem ile eksiksiz, tarih ve imza atılarak doldurulmaktadır.
 • Gerekli belgeler temin edilir: Türkiye’den İspanya’ya gitmek için gerekli miktarı gösteren finansal kanıt, halk sağlığını etkileyecek bir hastalığa sahip olmadığını gösteren sağlık raporu, adli sicil kaydı, pasaport, eski vize ve pasaport kopyaları gerekli belgelerdir.
 • İspanya Au Pair vize başvurusu yapılır: Türkiye’deki, İspanyol Elçiliğine, Konsolosluğuna veya İspanya vize başvurusu İspanya Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği BLS International şirketi aracılığıyla Türkiye’deki akredite acentelerden randevu aldıktan sonra randevu günü gerekli evrakları teslim ederek başvuru yapılmaktadır.
 • İspanya Au Pair vize başvuru sonucu beklenir: İspanya Au Pair vize sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günü olarak hesaplanmıştır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İspanya Au Pair Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya Au Pair vizesi için gerekli evraklar ve belgeler aşağıda sıralanmıştır.

 • İspanya Au Pair vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport
 • Eski vize ve pasaportların fotokopisi
 • Ev sahibi aile ile anlaşma
 • Finansal kanıt
 • Sağlık raporu
 • Sağlık sigortası
 • Adli sicil kaydı
 • Davetiye mektubu

İspanya Au Pair Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Au Pair vizesi başvuru formu, başvuran kişiyi aileye tanıtacak en önemli evraklardandır. Au Pair başvuru formu, İspanya’daki ailelerin ön elemelerine bakarak gerçekleştirilmektedir. Au Pair formu bütün vasıfları, yabancı dil seviyesini, araba kullanma durumunu, bakmak istenilen yaş gruplarını, çocuk bakımında deneyimi, hobileri, hayvan sevgisini, spor faaliyetlerini içermelidir. Formda belirtilen bilgilerin doğru olmadığı tespit edildiği durumlarda vize başvurusu reddedilmektedir.

İspanya Au Pair Vize Ücreti Ne Kadardır?

HizmetlerÜcretler
İspanya Au Pair vize harcı80 EUR
Başvuru formu & dilekçe doldurma25 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti30 EUR
Seyahat sağlık sigortası15 EUR
Toplam190 EUR

İspanya Au Pair Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Au Pair Schengen vizesi, başvuru işleminin tamamlanmasından sonra 15 takvim günü sonra sonuçlanmaktadır.

Başkonsolosluğun iş yoğunluğu arttığı dönemlerde, Türk ve İtalyan, bayram tatilleri öncesinde vize işlemi için gereken süre uzayabilmektedir. Au Pair vize başvuru süresince Türk ve İtalyan bayramları ve resmî tatilleri takip edilmeli ve başvuru seyahatten en az 15 gün, en fazla 3 ay önce yapılmalıdır.

İspanya’da Au Pair Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

İspanya’da Au Pair programına katılmanın avantajları aşağıda listelenmiştir.

 • Au Pair kültürel değişim programı, diğer programlara, yurtdışı eğitimlerine ve yurtdışı seyahatleri maliyetine kıyasla oldukça avantajlı bir programdır.
 • Au Pair değişim programı, uluslararası deneyim kazanmak ve İspanya’nın kültürüne hakim olmak için avantajlı bir programdır.
 • Au Pair kültürel değişim programı ile İspanya’da en az 1 ay, en fazla 2 yıl ikamet eden kişi, kaldığı süre boyunca yabancı dil konusunda gelişmektedir.
 • Au Pair kültürel değişim programına katılan kişilerin, İspanya’da ev sahibi aile ile kalmaları nedeni ile güvenli konaklama, gıda masrafı gibi ihtiyaçları kolaylıkla karşılanmaktadır.
 • Au Pair programındaki kişilerin, İspanya’daki ev sahibi aileleri tarafından haftalık 50 Euro ile 70 Euro arasında harçlık verilmesi avantaj sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: