Çalışmayanlar için İspanya Vizesi

Çalışmayanlar ve Ev Hanımları için İspanya Vizesi

İspanya vizesine başvuracak kişilerin seyahat masrafları için yeterli gelire veya geçerli bir sponsora sahip olması ve ayrıca seyahat sonunda Türkiye Cumhuriyeti'ne geri döneceklerini kanıtlayan yeterli belgelere sahip olmaları gerekir.

İspanya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Çalışmayanlar için İspanya Vize Başvurusunda Kimler Sponsor Olabilir?

Çalışmayanlar için İspanya vize başvurusunda, yalnızca başvuru sahibinin eşi, annesi ya da babası gibi birinci dereceden yakınları sponsor olabilir.

Çalışmayanlar ve Ev Hanımları için İspanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Çalışmayanlar ve ev hanımları için İspanya vizesi başvuru evrakları standart başvuru evraklarından farklı olarak sponsor dilekçesi ve sponsora ait finansal kaynakları içerir.

Başvuruda bulunulan vize türüne bağlı olarak İspanya vizesi için gerekli evraklar farklılık gösterebilir.

İspanya Vize Sponsor Mektubu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Çalışmayanlar ve ev hanımları için İspanya vize sponsor mektubu noter onaylı olarak hazırlanmalıdır. Düzenli bir geliri olmayan kişiler için yapılacak olan İspanya vize başvurularında bir sponsor ibraz edilmesi gerekir. Çalışmayanlar ve ev hanımları için vize başvurusunda yalnızca başvuru sahibinin annesi, babası ya da eşi gibi birinci dereceden aile fertleri sponsor olabilmektedir.

İspanya vizesi başvuru işlemleri için sponsor olacak kişi tarafından İspanyolca ya da İngilizce dillerinden birinde yazılmış sponsorluk mektubunun orjinali ile birlikte sponsordan talep edilen tüm meslek ve çalışma durumu belgeleri ile finansal yeterlilik durumu belgelerinin ibraz edilmesi gerekir. İspanya vizesi başvuru sahibi ile sponsor olacak kişinin aile bağlarını kanıtlamaya yönelik doğum belgesinin orijinali, nüfus müdürlükleri ya da e-devlet sistemi üzerinden temin edilerek vize başvuru işlemleri için sunulmalıdır.

İspanya Vizesi için Sponsor Belgeleri Nelerdir?

İspanya vizesi için sponsor ek belgeleri olarak; sponsor mektubu, sponsora ait güncel bir pasaport, banka hesap dökümü gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekir.

İspanya vizesi sponsor mektubunun imzalanmış ve tarih atılmış bir biçimde sunulması gerekmektedir. İspanya vizesi sponsoruna ait banka hesap dökümü belgeleri son 3 ay içerisinde düzenlenmeli, banka tarafından onaylanmalı ve kişinin düzenli bir geliri olduğunu göstermelidir.

Çalışmayan Kişiler için İspanya Vizesi Almak Zor Mudur?

Çalışmayan kişiler için İspanya vizesi almak, düzenli geliri bulunan şirket sahibi, çalılan veya emekli olan kişilerin vize başvurularına göre daha zor olmaktadır.

Düzenli Geliri Olmayan Kişiler Sponsorsuz İspanya Vize Başvurusu Yapabilir Mi?

Düzenli geliri olmayan kişiler sponsorsuz İspanya vize başvurusu yapabilir. Bankada yeterli miktarda para gösterilmesi ve güvenilir ek gelir belgeleri olması halinde İspanya için sponsorsuz başvuru yapılabilmesi mümkündür.

İspanya vizesi başvurusunun onay alması ihtimalini yükseltmek için, düzenli geliri olmayan kişilerin sponsorlu vize başvurusunda bulunmaları tavsiye edilir.

İşe Yeni Başlayan Kişiler için İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşe yeni başlayan kişilerin 3 aylık maaş bordrosu sunamayacak olması durumunda; durumun vize talep dilekçesinde belirtilmesi ve çalışılan şirketten planlı seyahat tarihinde izinli sayılacağına dair izin belgesi mutlaka beyan edilmelidir.

Çalışma Durumuna Göre Diğer İspanya Vize Türleri Nelerdir?

Çalışma durumuna göre diğer İspanya vize türleri aşağıda verilmiştir.

  • Emekliler için İspanya vizesi
  • Şirket sahipleri için İspanya vizesi
  • Öğrenciler için İspanya vizesi
  • SGK lı çalışanlar için İspanya vizesi
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: