İspanya İzmir Vize Başvuru

İspanya Vizesi için İzmir'den Başvuru Yapmak 2023

İspanya’ya seyahat edecek İzmir’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İspanya vize başvuruları İzmir İspanya vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Vizem.net, İspanya ve diğer Schengen Bölgesi ülkeleri için alınacak vizelerde vize danışmanlık hizmeti sağlayan 7 akredite acente arasında yer almaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İzmir’den İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

İzmir’den, İspanya için vize başvurusunda bulunmak için İspanya vizesi için belirlenen pasaport ve vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont gibi belgeler eşliğinde başvuru süreci için hazırlık tamamlanmalıdır. Gerekli belgeler hazırlandıktan sonra İspanya vize başvuru formunun tamamlanmakta ve İspanya vize başvurularında aracı olan kurumdan randevu alınmaktadır.

Başvurunun gerçekleştirileceği pasaport içerisinde son 5 yılda herhangi bir Schengen Bölgesi ülkesinden alınmış Schengen vizesi yer aldığı takdirde İspanya vize başvuruları, yalnızca vizem.net merkez ofisine gerekli başvuru evraklarının teslim edilmesi ile gerçekleştirilebilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan İspanya vize başvuruları için talep edilen başvuru formu ve İspanya vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.

İzmir’de İspanya Konsolosluğu Bulunuyor Mu?

İzmir’de İspanya konsolosluğu yer almaktadır ancak konsolosluk, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İzmir İspanya Fahri Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, İzmir’de yer alan İspanya fahri konsolosluğu üzerinden İspanya vizeleri için başvuru yapılamamaktadır.

İzmir’de yer alan İspanya Fahri Konsolosluğu; pasaport, seyahat belgesi ve İspanya’ya seyahat etmeyi isteyen kişilere gerekli işlemlerin nasıl yapılacağı konularında yardımcı olunması gibi hususlarda faaliyet göstermektedir.

İspanya Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri Nedir?

İzmir İspanya fahri konsolosluğuna ait iletişim bilgilerinden; telefon numarası (+90) 232 435 91 81, fax kodu ise (+90) 232 435 91 81 olarak bilinmektedir.

İzmir İspanya Konsolosluğundan Nasıl Randevu Oluşturulur?

İzmir İspanya Fahri Konsolosluğundan; İzmir İspanya Fahri Konsolosluğuna ait web sitesi ya da (+90) 232 435 91 81 numaralı telefon aracılığıyla randevu oluşturulabilmektedir.

İspanya Vizesi İzmir’den Nasıl Alınır?

İzmir’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İzmir’den İspanya vizesi başvurularını gerçekleştirmek için öncelikli olarak randevu oluşturup pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize başvuru formu gibi evraklar ile BLS İspanya İzmir başvuru merkezi Hilton’a seyahat etmelidir. Vize evraklarının sunulması sonunda, sağlanan vize başvurusunun sonuçlanması ortalama 14 gün sürmekte ve vize başvuru süreci BLS Spain sitesi üzerinden takip edilebilmektedir.

İspanya Vize Başvuru Merkezi İzmir Adresi Nedir?

İspanya için İzmir başvuru merkezine ait adres; Gaziosmanpaşa Bulvarı No:7, zemin 9, Hilton Center/ İzmir olarak bilinmektedir.

İstanbul BLS Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

İspanya vize başvuruları İstanbul BLS Vize Başvuru Merkezi üzerinden sağlanabilmektedir. BLS Vize Başvuru Merkezi’nden vize başvurusu yapacak vatandaşların randevu oluşturmaları gerekmektedir.

Vize başvurusu yapacak vatandaşlar info.tr@blshelpline.com adresine atacakları mail ile bilgi alabilmektedir. Vize başvurusu yapacak vatandaşlar, İstanbul BLS Vize Başvuru Merkezi’ne ait +90 212 279 38 31 ve (0212) 281 52 81 numaralı telefonlar ile de belirlenen çalışma saatleri içerisinde ücretsiz vize randevu talebinde bulunabilmektedir.

İspanya Vizesi İzmir Hilton Başvuru Merkezine Nasıl Gidilir?

İspanya vize başvurusu için İzmir Hilton başvuru merkezine; otobüs, metro, özel otomobil ve tren ile seyahat etmek mümkündür. İzmir Hilton başvuru merkezine otobüs ile seyahat edecek vatandaşların 202, 253 ve 691 numaralı otobüslere binmeleri gereklidir. Trenle seyahat edecek vatadandaşların ise Aliağa- Cuma Ovası ve Tepeköy- Menemen arası sefer yapan trenler ile yolculuk yapmaları gerekmektedir. İzmir Hilton başvuru merkezine seyahat eden İzmir metrosu ile de günün her saati ulaşım mümkündür. İspanya için İzmir Hilton başvuru merkezi etrafında; Swissotel Buyuk Efes İzmir, İzmir Atatürk Lisesi, Kızlarağası Hanı ve Cumhuriyet gibi mekanlar yer almaktadırlar.

İspanya Vizesi İzmir’de VFS Üzerinden Alınabilir Mi?

İspanya vizesi için İzmir’de ikamet eden vatandaşların VFS üzerinden İspanya vize başvuru hakları bulunmamaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: