İsviçre Antalya Konsolosluğu

İsviçre Konsolosluğu Antalya | Honorary Consulate of Switzerland

İsviçre Konsolosluğu Antalya şehrinde fahri konsolosluk statüsünde hizmet sunmaktadır. Ankara ve İstanbul’da bulunan İsviçre Konsolosluğuna bağlı olarak çalışan Antalya Fahri Konsolosluğunun diplomatik yetkisi bulunmadığı için, temsilcilikte vize işlemleri yapılamamaktadır. Antalya Fahri Konsolosluğu, bölgede bulunan İsviçre vatandaşları için hırsızlık, sağlık sorunları veya kaza gibi olaylarda destek sağlamakta ve gerekli görülen durumlarda yetkili dış temsilciliğe bildirimde bulunmaktadır.

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu Görevinde Kim Vardır?

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluk görevi 2014 yılının Mart ayından beri Zeki Emir Demirci tarafından yürütülmektedir.

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu, seyahatleri sırasında hastalık, kaza ve hırsızlık gibi olaylar yüzünden yardıma ihtiyaç duyan İsviçre vatandaşlarına yardımcı olmakta ve gerekli görülen durumlarda yetkili İsviçre dış temsilciliğine bilgilendirme yapmaktadır.

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu, The Sense Deluxe Hotel Manavgat adresinde bulunmaktadır.

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu mail adresi; antalya@honrep.ch’dir.

İsviçre Konsolosluğu Antalya Telefon Numarası Nedir?

İsviçre Konsolosluğu Antalya’ya ait telefon numarası; 0242 763 0241’dir.

Antalya Fahri Konsolosluğu İsviçre Resmi Web Sitesi Nedir?

Antalya Fahri Konsolosluğu İsviçre resmi web sitesi; eda.admin.ch/turkey’dir.

İsviçre Antalya Konsolosluğu’nda Vize İşlemleri Yapılabilir Mi?

İsviçre Antalya Konsolosluğunda vize işlemleri yapılamamaktadır.

İsviçre C tipi kısa süreli vize başvuruları yetkili aracı kurum üzerinden yapılırken, İsviçre D tipi ulusal vize başvuruları ise İsviçre Konsolosluğu İstanbul üzerinden yapılmaktadır.

İsviçre Vizesi Antalya'dan Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi Antalya’dan, aracı kurum vize başvuru merkezi bulunmadığından dolayı sadece akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir veya vize başvuru sahiplerinin farklı illerde bulunan vize aracı kurumları ile temsilciliklere başvurması gerekmektedir.

İsviçre C tipi vize başvurularının yetkili aracı kuruma ait vize başvuru merkezlerine şahsen başvuru yoluyla veya akredite acenteler aracılığıyla yapılması; D tipi vize başvurularının ise şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla İstanbul İsviçre Başkonsolosluğuna yapılması gerekmektedir.

Vizem.net, Antalya dahil 81 ilde ikamet eden kişiler için İsviçre Schengen ve ulusal vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Antalya'da İsviçre Vize Aracı Kurumu Var Mıdır?

Antalya’da İsviçre vizesi için yetkili aracı kuruma ait vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Antalya’ya en yakın İsviçre vize başvuru merkezleri Ankara ve İstanbul şehirlerinde yer almaktadır. Antalya’da ikamet eden ve İsviçre vize başvuru merkezi üzerinden vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin Ankara ve İstanbul aracı kurum ofislerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları mümkündür.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: