Gaziantep İsviçre Konsolosluğu

Gaziantep İsviçre Konsolosluğu | Honorary Consulate of Switzerland

Gaziantep İsviçre Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Herhangi bir ülkenin resmi temsilciliğinin olmadığı bir şehirde söz konusu ülkeyle ilgili konsolosluk işlemlerinin yerine getirilmesi ve ticari ilişkilerin gelişmesi için fahri konsoloslar atanmaktadır.

Fahri konsoloslar temsil edecekleri ülkenin Dışişleri Bakanlığı tarafından seçilmektedir; temsil edecekleri ülkenin hükümeti atamayı onaylarsa, fahri konsoloslar resmi olarak göreve başlayabilmektedir. Fahri konsoloslar görevlerini gönüllülük esasına dayalı yürütmektedir ve görevin karşılığında maddi kazanç sağlamamaktadır.

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosu Kimdir?

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosu Hasan Ersoy’dur. Hasan Ersoy, 2000 yılından itibaren fahri konsolosluk görevine devam etmektedir.

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğunun verdiği hizmet, İsviçre vatandaşlarının Türkiye’de kaldıkları süre boyunca kaza, yaralanma, hırsızlık, acil tıbbi müdahale gibi durumlarda İsviçre vatandaşlarına destek olmak ve en hızlı şekilde sorunu çözerek onları esas temsilciliklere yönlendirmektir.

Gaziantep İsviçre Konsolosluğu Nerededir?

Gaziantep İsviçre Konsolosluğu, Torkut A.Ş., Öğretmenler Evleri Mahallesi, Ordu Caddesi, No:70/1, Şahinbey, Gaziantep adresinde bulunmaktadır.

İsviçre Konsolosluğu Gaziantep Telefon Numarası Nedir?

İsviçre Konsolosluğu Gaziantep telefon numarası +90 342 338 3114’tür.

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu mail adresi gaziantep@honrep.ch’dir.

Gaziantep İsviçre Konsolosluğu'na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Gaziantep İsviçre Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamamaktadır; Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu vize başvurusu kabul etme yetkisine sahip değildir. İsviçre vize başvuruları, yetkili aracı kurumlar ve Başkonsolosluk tarafından kabul edilmektedir.

İsviçre C tipi vize için konsolosluğun yetkilendirdiği aracı kurumlara, D tipi vize için ise İstanbul İsviçre Başkonsolosluğuna, İsviçre vize işlemleri için müracaat edilmesi mümkündür.

İsviçre Vize Başvurusu Gaziantep'ten Nasıl Yapılır?

İsviçre vize başvurusu, Gaziantep’ten, yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezi bulunmamasından dolayı yapılamamaktadır.

İsviçre C tipi vize başvuruları için Ankara’daki dış temsilciliğe şahsen veya aracı kurum İsviçre vize başvuru merkezi üzerinden yapılmakta olup D tipi vize başvuruları ise İstanbul İsviçre Başkonsolosluğuna şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Vizem.net akredite danışmanlık şirketi, Gaziantep de dahil olmak üzere 81 ilde yaşayan vatandaşların İsviçre Schengen ve ulusal vize müracaatlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi ve müracaat için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: