İsviçre Mersin Konsolosluğu

İsviçre Konsolosluğu Mersin | Honorary Consulate of Switzerland

İsviçre Konsolosluğu Mersin’de fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı bir şehide o ülkeye bağlı olarak konsolosluk işlemlerinin yerine getirilmesi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi için fahri konsoloslar atanmaktadır. Fahri konsoloslar ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlarlar ve kendi vatandaşlarına konsolosluk hizmeti verirler.

Mersin İsviçre Fahri Konsolosu Kimdir?

Mersin İsviçre fahri konsolosu Filip Tahinci’dir. Filip Tahinci, 2009 yılından beri fahri konsolosluk görevini yapmaktadır.

Mersin İsviçre Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Mersin İsviçre Fahri Konsolosluğu; Atako Uluslararası Taşımacılık, Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti., Hanri Atat Sokak, No:8, Güven İşhanı, 3. kat adresinde bulunmaktadır.

İsviçre Konsolosluğu Mersin Telefon Numarası Nedir?

İsviçre Konsolosluğu Mersin telefon numarası; +90 324 238 68 30’dur.

İsviçre Mersin Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İsviçre Mersin Konsolosluğunun mail adresi; mersin@honrep.ch’dir.

Mersin İsviçre Konsolosluğu'nda Verilen Hizmetler Nelerdir?

Mersin İsviçre Konsolosluğu seyahat sırasında hastalık, kaza ya da hırsızlık nedeniyle zor duruma düşen İsviçre vatandaşlarına yardım etmekte ve kişilerin durumu hakkında İsviçre temsilciliğini bilgilendirmektedir.

İsviçre Mersin Konsolosluğu’na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İsviçre Mersin Konsolosluğuna vize başvurusu yapılamamaktadır.

İsviçre C tipi vize başvuruları yetkili aracı kuruma yapılmaktadır; İstanbul İsviçre Konsolosluğu vize birimi ise İsviçre D tipi vize başvurularını kabul etmektedir.

Mersin'den İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

Mersin’den İsviçre C tipi vize yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezine şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla başvuru yapılması ile, İsviçre D tipi vize ise şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla İstanbul İsviçre Başkonsolosluğuna başvuru yapılması ile alınmaktadır.

İsviçre’ye yapılacak vize başvuruları için Mersin’de İsviçre vize başvuru merkezi bulunmadığından dolayı, İsviçre vizesine başvurmak isteyen kişiler Mersin Vizem.net ofisi ile iletişime geçerek Vizem.net aracılığıyla vize başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: