İsviçre Vize Danışmanlık

İsviçre Vize Danışmanlık Hizmetleri Yetkili Kuruluşu

İsviçre Batı, Güney ve Orta Avrupa’nın kesiştiği noktada bulunan bir ülkedir. Başkenti Bern olan İsviçre 26 kantondan oluşan bir federal cumhuriyettir ve kuzey sınırında Almanya, güneyinde İtalya, batısında Fransa, doğusunda Lihtenştayn ve Avusturya ile sınır komşusudur. Dünyanın farklı bölgelerinden çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen İsviçre’ye Türkiye’den her yıl ortalama 4.000 turist seyahat etmektedir.

Vizem.net, Türkiye’den yapılan İsviçre vize başvuru işlemleri, çalışma ve oturum izinleri, eğitim, yatırım ve göçmenlik konularında tek çatı altında danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

İsviçre Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Vizem.net tarafından verilen İsviçre vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsviçre vize danışmanlığı
 • İsviçre eğitim danışmanlığı
 • İsviçre göçmenlik danışmanlığı
 • İsviçre şirket kuruluş ve yatırım danışmanlığı

İsviçre için Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

İsviçre için vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin özel koşulları incelenerek vize başvurusu için vize uygunluk tespiti yapılmaktadır.
 • Vize için istenilen gerekli evrakların incelemeleri yapılmaktadır.
 • Vize başvuru formu doldurma ve gerekli durumlarda dilekçelerin hazırlanması uzman danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.
 • Gerekli vize evrakları için noter işlemleri ve yeminli tercüme işlemleri tamamlanmaktadır.
 • İsviçre seyahat sağlık sigortası işlemleri sigorta departmanı tarafından en uygun fiyat garantisi ile yapılmaktadır.
 • İsviçre vize başvuru evraklarına eklenmesi gereken ulaşım ve konaklama rezervasyonları tamamlanmaktadır.
 • Vize sonucu ile birlikte pasaport teslim alınarak başvuru sahibine tekrar gönderilmektedir.

İsviçre Vize Danışmanlık Ücretleri Nasıldır?

İsviçre vize danışmanlık ücretleri 2022 yılında vize harcı, otel ve ulaşım rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gerekli olan durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil kısa süreli C tipi vize için ortalama olarak 190 EUR, D tipi uzun süreli vize için ise ortalama 280 EUR tutmaktadır.

İsviçre Eğitim Danışmanlık Paketine Hangi Hizmetler Dahildir?

İsviçre eğitim danışmanlık paketlerinin kapsamı, başvuru yapılacak eğitim programlarına göre değişkenlik göstermektedir.

İsviçre yurt dışı eğitim danışmanlığı kapsamında aşağıda listelenen eğitim türleri için hizmet verilmektedir.

 • İsviçre dil okulu kayıt ve vize başvuru danışmanlığı
 • İsviçre yüksek lisans danışmanlığı
 • İsviçre doktora eğitimi danışmanlığı
 • İsviçre Erasmus+ eğitim programı danışmanlığı

Vizem.net İsviçre eğitim danışmanlığı kapsamında, tüm eğitim programları için eğitim kurumu ile yazışmalardan başlayarak bütün süreç, uzman danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

İsviçre'de Yüksek Lisans Eğitimi Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

İsviçre’de yüksek lisans eğitimi danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru işlemleri
 • Kayıt işlemleri
 • Denklik işlemleri
 • Vize işlemleri

İsviçre eğitim sistemi ile önde gelen ülkelerden biridir ve özellikle üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Her yıl birçok yabancı uyruklu öğrenci İsviçre yüksek lisans programlarına kayıt yaptırmaktadır.

İsviçre Eğitim Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre eğitim danışmanlığı ücreti; eğitim türüne, kayıt yaptırılan eğitim kurumuna ve vize başvurusunun eğitim danışmanlığına dahil olup olmadığına göre 95 Euro ile 255 Euro arasında değişmektedir.

İsviçre Göçmenlik Danışmanlığı ile Hangi Hizmetler Verilir?

İsviçre göçmenlik danışmanlığı aşağıda listelenen hizmetleri kapsamaktadır.

 • Gerekli evrakları ve başvuru dosyasını hazırlama
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Eğitim ve mesleki denklik işlemleri
 • Göçmenlik başvuru takibi ve bilgilendirme
 • İsviçre’ye göçmen olarak giden kişilerin varsa eşleri ve çocukları için vize başvuruları

İsviçre; hayat standardı, yüksek yaşam kalitesi ve geniş iş olanaklarından dolayı göç alan bir ülkedir. İsviçre’de bir şirketten ya da kurumdan iş teklifi alan Türk vatandaşları için İsviçre göçmenlik başvuruları, tüm sürecin kurumsal olarak tek çatı altında yürütüldüğü danışmanlık hizmetleri kapsamında yapılabilmektedir.

İsviçre için Göçmenlik Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre için göçmenlik danışmanlık ücreti başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak 95 EUR ile 655 EUR arasında değişmektedir.

İsviçre için Yatırım Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

İsviçre için yatırım danışmanlığı; şirket kurulumu, teşvikler, vergisel muafiyetler, yurt dışı operasyonları ve oturum izinleri için kurumsal ya da şahıs şirketleri kurma gibi hizmetleri kapsamaktadır. Tüm şirket kuruluş işlemleri İsviçre’de doğrudan çalışılan hukuk büroları ile baştan sonra takip edilebilmekte, mevzuata hakim kurumsal emlak danışmanları ile birlikte İsviçre’de gayrimenkul alımı için danışmanlık verilmektedir.

Yabancı girişimciler için çeşitli teşviklerin sağlandığı İsviçre’de iş kurmak, işletme sahipleri için Avrupa ekonomik alanı içerisine girmekle birlikte, İsviçre’de oturum hakkı kazanmayı da sağlamaktadır.

İsviçre Yatırım Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre yatırım danışmanlığının ücreti, başvuru sahibinin durumuna göre 160 Euro ile 4.000 Euro arasında değişmektedir.

İsviçre için Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerde Verilir?

İsviçre için danışmanlık hizmetleri, Vizem.net tarafından 81 ilde yaşayan Türk vatandaşlarına sunulmakta, danışman ile yüz yüze görüşmek isteyen kişilerin ise Vizem.net’in İstanbul ya da Ankara’daki ofislerine gitmeleri gerekmektedir.

İsviçre eğitim, yatırım ve göçmenlik danışmanlık hizmeti dışında, her türlü İsviçre vize işlemleri için Vizem.net’den danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

İsviçre Danışmanlık Ankara

Vizem.net’in İsviçre danışmanlık hizmetleri Ankara’da; Muhsin Yazıcıoğlu Cad., Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya adresinde verilmektedir. Ankara Vizem.net ofisi telefon numarası ise 0312 963 1473’tür.

İsviçre Danışmanlık İstanbul

Vizem.net’in İsviçre danışmanlık hizmetleri İstanbul’da Barbaros Mah., Halk Cad., No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde verilmektedir. Telefon numarası ise 0216 706 5586’dır.

İsviçre’ye Schengen vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları, son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almışlar ise gerekli vize evraklarını Vizem.net İstanbul merkez ofisine göndererek, şahsen gelmelerine gerek kalmadan vize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: