18 Yaşın Altındakiler için Romanya Vizesi

18 Yaş Altı Kişilerin Romanya Vize Başvuru İşlemleri

Romanya vize politikası gereğince yaşa bakılmaksızın tüm bordo pasaport hamili T.C. vatandaşlarının seyahatleri için vize almaları gerekmektedir. 18 yaş altı kişilerin Romanya vize başvurularında standart vize başvuru süreci ve gerekli vize evrakları farklılık göstermektedir.

18 yaş altı Romanya vizesi almak için başvuru işlemlerinin istenen şekilde yürütülmesi ve özellikle muvafakatname belgesinin kriterlere uygun olarak hazırlanması önem taşımaktadır.

Çocuklar için Romanya vize başvurusu: 0850 241 1868

18 Yaşından Küçükler için Gereken Romanya Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için gereken Romanya vize evraklarında standart vize evraklarına ek olarak muvafakatname, sponsor mektubu ve sponsor kişiye ait gelir belgeleri sunulmalıdır.

18 yaş altı vize başvuru sahibinin annesi ya da babası boşanmış ise velayeti gösteren noter onaylı mahkeme kararı ve anne veya babası vefat etmiş ise ölüm belgesi gereklidir. Vize başvurusu için 18 yaş altı kişilerin kendilerine ait bir pasaportu bulunmalı ve ebeveyni tarafından doldurulup imzalanan vize başvuru formu ibraz edilmelidir.

Çocukların Romanya Vize Başvurusu için Muvafakatname

18 yaşından küçük çocukların tek başına, ebeveynleri dışında yasal vasisi veya ebeveynlerinden yalnızca biri ile seyahat etmesi durumunda ebeveynlerinin noter onaylı izin beyanı gereklidir.

Çocukla seyahat eden ebeveynin tek ebeveyn olması veya tek ebeveynlik yetkisine sahip olması durumunda muvafakatname sunulmasına gerek yoktur ve durumun ispatlanması yeterlidir.

Reşit Olmayanlar için Romanya Vize Formu

Reşit olmayanlar için Romanya vize formu, online başvuru sistemi e-visa üzerinden anne-baba veya yasal vasi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Çocuklar için Romanya vize başvuru formu istenen kriterlere uygun olarak eksiksiz ve hatasız şekilde, önemli noktalara dikkat edilerek doldurulmalıdır.

18 Yaş Altı Kişiler Romanya Vize Başvurusunu Kendi Yapabilir Mi?

Hayır, 18 yaş altı kişiler Romanya vize başvurusunu kendileri yapamamaktadır. 18 yaş altı kişiler için Romanya vizesine başvuru şahsen ebeveynleri veya vekalet verilen üçüncü bir kişi tarafından ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Anne ve babası boşanmış çocuklar için vize başvurusu velayet sahibi ebeveyn tarafından mahkeme kararı sunularak yapılabilmektedir.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Romanya Vizesi Türleri Nelerdir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer Romanya vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Romanya vizesi
  • Çalışanlar için Romanya vizesi
  • İşverenler için Romanya vizesi
  • Çiftçiler için Romanya vizesi
  • Emekliler için Romanya vizesi
  • Çalışmayanlar için Romanya vizesi
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: