Romanya Vize Fotoğrafı Özellikleri

Romanya Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Biyometri Özellikleri

Romanya vize fotoğrafı Romanya vize başvurusu esnasında kişinin kimliğinin doğrulanmasını destekleyen belgelerden biridir ve vize türü farketmeksizin tüm Romanya vize başvurularındasunulması gereklidir.

Başvuru sahibine ait biyometrik fotoğrafın belirlenmiş kriterlere uygun olmaması durumunda Romanya vize şartlarının tam olarak sağlanmadığı kabul edilmekte ve bu nedenle vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Romanya vize Başvuru içini: 0850 241 1868

Romanya Vize Başvuru Fotoğrafı Ne Zaman Çekilmelidir?

Romanya vize başvurusu fotoğrafı, başvuru sahibinin güncel görünümünü yansıtması için başvurudan en fazla 6 ay önce çekilmelidir.

Romanya Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Romanya vize fotoğrafının 30 mm eninde ve 40 mm uzunluğunda olması gerekmektedir.

Örnek Romanya vize fotoğrafı aşağıda yer almaktadır.

Romanya Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?
Romanya Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Romanya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Evet, Romanya vizesi için biyometrik fotoğrafın renkli olması gerekmektedir. Fotoğraftaki renkler üzerinde herhangi bir düzenleme ya da değiştirme işlemi yapılmamalıdır.

Romanya için vize fotoğrafının arka planı beyaz olmalıdır.

Romanya Vize Başvuru Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Romanya vize başvuru fotoğrafında gözlük takılabilir; ancak gözlüklü olarak çekilen fotoğraflarda gözlüklerin kişinin gözünü kapatmaması, gözlük camının renksiz olması, ince çerçeveli gözlüklerin tercih edilmesi ve gözlük camında herhangi bir ışık yansımasının bulunmaması gerekmektedir.

Romanya için Vize Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

Romanya için vize fotoğrafında, kişinin dini sebepler dışında başörtüsü kullanmasına izin verilmemektedir. Başörtüsü ile çekilen fotoğraflarda başvuru sahibinin yüzü, çenesinden alnının üstüne kadar, yan kısımları da açık olacak şekilde görülmelidir.

Romanya Biyometrik Vize Fotoğrafı Nereye Teslim Edilir?

Romanya biyometrik vize fotoğrafı, Romanya Konsolosluğu vize başvurusu esnasında teslim edilir.

Romanya vize başvurularında, online olarak başvuru formu doldurulduktan ve başvuru değerlendirildikten sonra, evrak teslimi ve görüşme için başvuru sahibine e-posta gönderilir ve ikamet adresine göre uygun dış temsilcilikten randevu verilir. Romanya vize randevusunda evraklar ile birlikte biyometrik fotoğraf da vize memuruna teslim edilir.

Online Romanya Vize Başvurusunda Biyometrik Fotoğraf Başvuru Sistemine Mi Yüklenir?

Hayır, online Romanya vize başvurusunda biyometrik fotoğraf başvuru sistemine yüklenmez.

Romanya vize başvurusunda sadece form doldurma işlemi online olarak yapılır ve randevu gününde dış temsilciliğe biyometrik fotoğraf dahil Romanya vizesi i̇çin gerekli evraklar şahsen teslim edilir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: