Romanya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Romanya Vize Sorgulama İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Romanya vize sorgulama işlemi; kişilerin vize başvuruları hakkında bilgi edinebilmeleri için Romanya Dışişleri Bakanlığı online vize portalı üzerinden sunulan bir hizmettir.

Romanya’nın herhangi bir aracı bir kurum ile anlaşması bulunmadığından vize takip işlemi için yetkili bir vize aracı kurumundan hizmet alınamamaktadır.

Romanya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Online Romanya Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Online Romanya vize başvuru takip işlemi; Romanya vize başvurusunun yapıldığı E-visa başvuru portalı https://eviza.mae.ro/ üzerinden, başvuru dosya numarası ve şifre girişi ile online olarak yapılmaktadır.

Romanya vize başvuru takip işlemi için ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Online Romanya Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
Online Romanya Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Romanya Konsoloslukları Vize Takip Hizmeti Verir Mi?

Hayır, Romanya Konsolosluğu vize takibi için herhangi bir sistem bulunmamaktadır.

Kişilerin Romanya vize başvuru takibini, Romanya Konsolosluğu vize başvurusu yapılamadığından, vize başvurusu yaptıkları http://evisa.mae.ro/ sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Romanya Vizesi Başvuru Sonuçlanma Süresi Kaç Gündür?

Romanya vizesi başvuru sonuçlanma süresi; C tipi vize başvuruları için evrak tesliminden sonra 2-15 gün arası, D tipi vize başvuruları için evrak tesliminden sonra 45 güne kadardır.

Romanya Vize Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Romanya vize başvurusu sonuçlandığında, kişiler başvurunun yapıldığı dış temsilcilikten gelen mail ile bilgilendirilir; ancak vizenin onaylanıp onaylanmadığı pasaport dış temsilcilikten geri alındığında öğrenilir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: