Fransa Bursa Konsolosluğu

Bursa Fransa Konsolosluğu | Consulat Honoraire de France à Bursa

Fransa dış temsilciliği Bursa’da fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu, Bursa ve çevresinde bulunan illerin konsolosluk işlemlerini yürütmektedir.

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu’nun seyahat belgesi ve vize gibi resmi belgeleri düzenleme yetkisi bulunmamaktadır. Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu; İzmir, Antalya, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Edirne'de bulunan diğer fahri konsolosluklar ve Fransa Ankara Büyükelçiliği ile Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte Türkiye'de yaşayan Türk, Fransız ve üçüncü ülke vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri sunulması konusunda destek olmaktadır.

Fransa Cumhuriyeti'nin Bursa Fahri Konsolosu Kimdir?

Fransa Cumhuriyeti'nin Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak’tır.

Fransa Bursa Konsolosluğu'nun Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu’nun görevleri; ticari alanda ülke çıkarlarını gözetmek, vatandaşlarının haklarının korunması, seyrüsefer kontrolü ve noterlik işlemlerinin yürütülmesidir. Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu’nun yetkileri Türkiye'deki Fransız vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, belge tasdiki gibi bazı noter işlemleri olarak sıralanmaktadır.

Fransa Konsolosluğu Bursa'da Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

Hayır, Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir. Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu’nun vize ve oturum izni başvurularını kabul etme yetkisi bulunmamaktadır.

Fransa Vize Başvurusu Bursa'da Nereden Yapılır?

Fransa vize başvurusu Bursa’da aracı kurumlar ile yapılabilmektedir.

VFS Global, Fransa vize başvurularında yetkili kurum olmakla birlikte vize başvuruları, VFS Global Bursa Fransa vize başvuru merkezine ya da akredite vize acenteleri aracılığıyla yapılmalıdır.

Fransa Vizesi Bursa'dan Nasıl Alınır?

Bursa Fransa vize başvurusu VFS Global veya akredite kurumlar ile yapılmaktadır.

Fransa vize başvurusu için vize türü belirlenip başvuru formu online olarak doldurulmalıdır. Fransa online vize başvurusu işlemlerinde başvuru formu doldurulup vize harcı ödenir ve aracı kurumdan randevu alınır. Randevu tarihinde yetkili aracı kurum merkezine gidilerek evrak teslimi yapılır ve gerekiyorsa biyometri işlemleri tamamlanır.

Son 59 ay içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunan kişiler Fransa Schengen vizesi başvurularında sadece gerekli evraklarını Vizem.net ofisine göndererek başvuru merkezine gitmelerine gerek kalmadan danışmanlar tarafından vize başvurusu yapabilmektedir.

Vizem.net Bursa'dan yapılacak Fransa vize başvurularında, evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine dek danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri Nedir?

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu adresi Yenice Sanayi Böl. Turgut Özal Mah. Kadimova Cad. Yenice İnegöl’dür.

Aşağıdaki başlıklarda Fransa Bursa Konsolosluğu'nun iletişim bilgileri paylaşılacaktır.

Fransa Bursa Konsolosluğu Telefon ve Faks Numarası Nedir?

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu telefon numarası (224) 738 15 00 ve faks numarası (224) 738 08 88’dir.

Fransa Bursa Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu’nun mail adresi merbak@uludaggazoz.com.tr’dir.

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri Nedir?

Bursa Fransa Fahri Konsolosluğu çalışma saatleri pazartesi- cuma 09:00- 17:00 arasındadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: