Norveç Ankara Büyükelçiliği

Norveç Büyükelçiliği | Kongelig Norsk Ambassade i Ankara

Ankara'da yer alan Norveç dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. Norveç Büyükelçiliği Ankara kurumu büyükelçilik statüsünde; iki ülke arasında ticari, ekonomik, kültürel ve toplumsal ilişkileri yürütmek ve geliştirmek ile turistik ve kültürel faaliyetleri sürdürmek amaçlarıyla görev yapmaktadır.

Norveç Elçiliği Ankara’da, vize ve oturum işlemleri ile ilgili hizmet vermemektedir. Norveç için vize ve oturum başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, bu işlemler için yetkilendirilmiş aracı kurum olan VFS Global’e müracaat etmeleri gerekmektedir.

Norveç Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Norveç Ankara Büyükelçisi Kimdir?
Norveç Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Norveç Ankara Büyükelçisi, 2019 yılının Eylül ayından beri görevde olan Erling Skjønsberg’dur.

Erling Skjønsberg Norveç Ankara Büyükelçiliği pozisyonundan önce Oslo'da bulunan Sudan ve Güney Sudan Özel Temsilcisi pozisyonunda görev yapmıştır. Norveç Ankara Büyükelçisi Erling Skjønsberg, daha önce 2010 ile 2014 yılları arasında Norveç'in Azerbaycan ve Gürcistan Büyükelçisi ve 2014 ile 2016 yılları arasında Afganistan Büyükelçisi olarak görev yapmıştır. Erling Skjønsberg Norveç'in Bergen kentinde yer alan Norwegian School of Economics’den (NHH) mezun olmuştur.

Norveç Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri Nedir?

Ankara Norveç Konsolosluğu iletişim ve adres bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres Bilgisi Nedir?

Ankara Norveç Konsolosluğu adresi; Yukarı Dikmen Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı, No: 106, Yıldız Kule İş Merkezi, Kat: 12, Çankaya, Ankara’dır. Norveç Ankara Büyükelçiliği; Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, One Tower Alışveriş Merkezi ve Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi gibi bilinen noktalara yakın bir konumda bulunmaktadır.

Ankara Norveç Konsolosluğu Numarası Nedir?

Ankara Norveç Konsolosluğu telefon numarası; 0 312 408 48 00’dir. Norveç Konsolosluğu Ankara telefon numarasına, öğle arası saatleri olan 12:00 ile 12:45 saatleri arasında ulaşılamamaktadır. Öğle arası saatlerinde Ankara Norveç Konsolosluğuna yapılan aramalar, Oslo’da yer alan Norveç Dışişleri Bakanlığı'nın yanıt merkezine iletilmektedir.

Norveç Dışişleri Bakanlığı, aracı kurum VFS Global ile vize ve oturma izni başvurularının alınması, Norveç Büyükelçilikleri adına telefon aramalarının yanıtlanması ve e-postaların yanıtlanması konusunda küresel bir anlaşma yapmıştır. Norveç oturma izni ya da vizesi ile ilgili herhangi bir sorusu olan kişilerin aracı kurum VFS Global ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Norveç Konsolosluğu Ankara Mail Adresi Nedir?

Norveç Ankara Konsolosluğu mail adresi; emb.ankara@mfa.no’dur.

Norveç Ankara Büyükelçiliği'nin Mesai Saatleri Nedir?

Norveç Ankara Büyükelçiliğinin mesai saatleri; pazartesiden perşembeye 08:30 ile 16:30 saatleri arası ve cuma günleri 08:30 ile 14:00 saatleri arasıdır. Ankara’da yer alan Norveç Büyükelçiliği, 12:00 ile 12:45 saatleri arası öğle arası nedeniyle kapalıdır.

Norveç Ankara Büyükelçiliği Hangi Günlerde Kapalıdır?

Norveç Ankara Büyükelçiliği’nin resmi tatil nedeniyle kapalı olduğu günler aşağıda listelenmiştir.

  • Kutsal Cuma, 15 Nisan
  • Ramazan Bayramı, 2-4 Mayıs
  • Norveç Anayasa Günü, 17 Mayıs
  • Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs
  • Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 15 Temmuz
  • Kurban Bayramı, 11-12 Temmuz
  • Hediyeleşme Günü - 26 Aralık

Ankara Norveç Büyükelçiliği Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

Norveç Konsolosluğu Ankara, büyükelçilik statüsünde hizmet veren bir Norveç dış temsilciliğidir.

Ankara’da yer alan Türkiye Norveç Konsolosluğu kurumunun verdiği hizmetler arasında; Norveç’i Türkiye Cumhuriyeti’nde resmi olarak temsil etmek ve iki ülke arasındaki siyasi, toplumsal, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmalar sürdürmek gibi hizmetler bulunmaktadır.

Ankara Norveç Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Ediyor Mu?

Hayır, Ankara Norveç Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemektedir.

Norveç Vizesi Ankara'da Nasıl Alınır?

Norveç vizesi Ankara'da dahil olmak üzere tüm Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılacak kısa süreli C tipi ya da uzun süreli D tipi tüm Norveç vize başvuruları için ilgi dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden alınır.

Ankara'da aracı kurum VFS Global ya da akredite acenteler aracılığı ile Norveç vize başvurusu yapılabilmektedir.

VFS Global Ankara Norveç Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

VFS Global Ankara Norveç vize başvuru merkezi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A, Çankaya, Ankara adresinde yer almaktadır.

Ankara’da ikamet eden ve Norveç’e seyahat etmek isteyen kişilerin VFS Global Norveç Ankara vize başvuru merkezine müracaat etmeleri gerekir.

Ankara'da Norveç Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınabilir?

Ankara’da Norveç vizesi danışmanlık hizmeti; kısa süreli ve uzun süreli tüm Norveç vizesi başvurularında, evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine dek danışmanlık hizmeti veren akredite acente Vizem.net’ten alınabilir.

Ankara’dan Norveç vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler; Ankara'da bulunan Vizem.net ofisine müracaat ederek ya da 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezine ulaşarak Norveç vize danışmanlığı alabilmektedir.

Ankara'da yer alan Vizem.net ofisi; Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya, Ankara adresinde bulunmaktadır. Vizem.net Ankara ofisi ile; 0312 963 14 73 telefon numarası üzerinden ya da ankara.ofis@vizem.net mail adresi üzerinden iletişim kurulabilir.

Ankara Norveç Büyükelçiliği Dışındaki Norveç Temsilcilikleri Nelerdir?

Ankara Norveç Büyükelçiliği dışındaki Norveç temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: