Norveç İstanbul Konsolosluğu

Norveç Konsolosluğu İstanbul | Honorary Consulate General of Norway in Istanbul

Norveç Başkonsolosluğu İstanbul şehrinde fahri başkonsolosluk statüsünde hizmet veren Norveç dış temsilciliğidir. İstanbul Norveç Konsolosluğu, Türkiye ve Norveç arasındaki ticari, kültürel ilişkileri geliştirmek ile görevlidir. Norveç Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan Norveç vatandaşlarının nüfus işlemleri, ölüm, evlilik ve evrak işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

Başkonsolosluk vize ve oturum işlemlerinden sorumlu yetkili bir kurum olup büyükelçilikten farklı olarak başkentte bulunmamaktadır. Norveç Başkonsolosluğu vize ve oturum işlemlerinden sorumlu değildir.

Norveç İstanbul Fahri Konsolosu Kimdir?

Norveç İstanbul Fahri Konsolosu Selim Bilgisin’dir.

Norveç Konsolosluğu İstanbul İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

Norveç Konsolosluğu İstanbul adresi Bilezik Sokak, No: 4, Fındıklı, İstanbul’dur.

Norveç Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Kaçtır?

Norveç Konsolosluğu telefon numarası +90 (212) 249 97 53, faks numarası (212) 249 44 34’tür.

Norveç İstanbul Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Norveç İstanbul Konsolosluğu mail adresi consulategeneral@norwayistanbul.com’dur.

Norveç İstanbul Konsolosluğu Mesai Saatleri Nedir?

Norveç İstanbul Konsolosluğu hafta içi 09.00- 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Norveç İstanbul Konsolosluğu an itibariyle ziyarete kapalıdır ve konuyla ilgili bilgi edinmek için mail veya telefon yoluyla Norveç Konsolosluğu ile iletişim kurulması gerekmektedir.

Norveç Krallığı İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Norveç Krallığı İstanbul Fahri Konsolosluğu, Norveç ve Türkiye arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmekle görevlidir. Norveç İstanbul Konsolosluğu Türkiye’de yaşayan Norveç vatandaşlarına nüfus cüzdanı, ölüm, evlilik, nüfus işlemleri ve belge onayı gibi işlemleri yapmakla görevlidir. Norveç İstanbul Konsolosluğunun vize ve oturum izni konusunda yetkisi bulunmamaktadır.

İstanbul Norveç Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Hayır, İstanbul Norveç Konsolosluğu vize başvurusu almamaktadır.

Norveç Vizesi İstanbul'dan Nasıl Alınır?

Türkiye’den yapılacak kısa ya da uzun süreli tüm Norveç vize başvurularında yetkili vize başvuru merkezi VFS Global’dir. Norveç vize başvurusu İstanbul üzerinden VFS Global veya akredite acenteler aracılığı ile yapılabilmektedir.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış kişilerin VIS kaydı bulunduğu için kısa süreli Norveç vize başvurularında sadece gerekli evrakların Vizem.net’in İstanbul ofisine gönderilmesi ile başvuru merkezine gitmeye gerek kalmadan Norveç vize başvurusu Vizem.net tarafından yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

VFS Global İstanbul Norveç Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

VFS Global İstanbul Norveç vize başvuru merkezi Hacıahmet Mh. Kurtuluş Deresi Cd. No:29/B (Ofton Plaza) Beyoğlu, İstanbul adresinde hizmet vermektedir.

Türkiye'deki Diğer Norveç Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’deki diğer Norveç dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: