Norveç Vize Takip

Norveç Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize sorgulama ve takip işlemi, vize başvurusu yapıldıktan sonra başvurunun hangi aşamada olduğunu görmek için yapılan işlemdir. Norveç vize sorgulama ve takip işlemleri, VFS Global ve Norveç Göçmen Bürosu (UDI) internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Kısa süreli Norveç vize başvuruları yaklaşık 15 günde; uzun süreli Norveç vizesi başvuruları ise vize türüne göre 3 ay ile 18 ay arası değişen sürede sonuçlanmaktadır ve bu süre zarfı içerisinde başvuru durumu VFS Global ve Norveç Göçmen Bürosu (UDI) internet sitesi üzerinden farklı yöntemlerle sorgulanabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Norveç vize başvuruları için vize takip ve sorgulama işlemleri Vizem.net üzerinden online olarak ya da 09:00 - 18:30 arası telefon ile sorgulanabilmekte ve 5 aşamalı SMS servisi ile takip edilebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Norveç Vize Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Norveç vize sorgulama işlemi, VFS Global ya da Norveç Göçmen Bürosu (UDI) internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

VFS Global Üzerinden Norveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Norveç vize takip işlemi, web sitesinde ilgili alana referans numarası ve soyadı bilgileri yazıldıktan sonra güvenlik doğrulaması tamamlanarak yapılmaktadır.

Vfs Norveç vize takip için istenen referans numarası, başvuru esnasında verilen makbuzun üzerinde yazmaktadır ve https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/nor/track-application adresinden İngilizce veya Türkçe Norveç VFS vize takibi yapılabilmektedir.

VFS Global Üzerinden Norveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden Norveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

UDI İnternet Sitesinden Norveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

UDI internet sitesinden Norveç vize takip işlemi yapmak için, online başvuru hesabı oluşturulmuş olması gerekmektedir.

Norveç Göçmen Bürosu internet sitesi olan https://www.udi.no/en/ üzerinden UDI Norveç online vize başvurusu takip edilirken, e-mail adresi ve şifre ile başvuru yapılırken kullanılan hesaba giriş yapılarak başvuru durumu sorgulama seçeneği seçilmektedir.

UDI İnternet Sitesinden Norveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
UDI İnternet Sitesinden Norveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Norveç Konsolosluğu'ndan Vize Başvurusu Sorgulanabilir Mi?

Hayır, Norveç Konsolosluğu’ndan vize başvurusu sorgulanamamaktadır.

Norveç vize sorgulaması, konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global üzerinden yapılabilmektedir.

Norveç Vize Başvurusu Vizem.net Üzerinden Nasıl Sorgulanır?

Norveç vize başvurusunu Vizem.net üzerinden sorgulamak için, Vizem.net internet sitesinin “hesabım” bölümüne girilmesi gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan Norveç vize başvurularında, vize onaylandıktan sonra başvuru sahibine vize onay SMS'i gönderilmekte ve vize bilgisi sisteme işlenmektedir; sonrasında vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detaylar için tekrar SMS yollanmaktadır. Vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bitişi hakkında bilgilendirme, başvuru sahibine tekrar SMS olarak iletilmektedir.

Norveç Vize Takip İşlemi Ne Kadardır?

Norveç vize takip işlemi ücretsizdir.

Online sistemler üzerinden vize takibi ücretsiz yapılabilmekte olup ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere itibar edilmemesi tavsiye edilmektedir.

Norveç Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Norveç vize sonucu, pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilebilmektedir.

Norveç vize sürecinde vize sorgusu UDI ve VFS Global üzerinden yapılabilmektedir ancak sonuç ile ilgili sorgulama yapılamamaktadır.

Pasaport teslim alındıktan sonra vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin pasaportuna Norveç vize stickerı yapıştırılırken, olumsuz sonuçlanan başvuruya ret sebebinin açıklayan bir mektup gönderilmektedir.

Paylaş: