Çalışmayanlar için Rusya Vizesi

Çalışmayanlar ve Ev Hanımları için Rusya Vizesi

Ev hanımları, yeni mezun olup henüz iş bulamamış kişiler, işten ayrılanlar, tercihen çalışmayanlar gibi kişiler düzenli ya da kayıtlı bir gelire sahip olmadıklarından Rusya vizesi başvurularında çalışmayan kişi olarak kabul edilmektedir.

Çalışmayan kategorisine giren kişiler, düzenli ve kayıtlı bir gelir ibraz edebilen kişilere göre vize başvurularında daha dezavantajlı konumdadır. Çalışmayan ve sabit ya da kayıtlı geliri olamayan kişiler Rusya vize başvurusu için vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alabilir.

Başvuru için: 0850 241 1868

Rusya Ev Hanımları ve Çalışmayan Kişilere Vize Verir Mi?

Rusya vize başvurularında, vize başvurusunda bulunan kişinin meslek ve çalışma durumuna bağlı bir kriter bulunmamaktadır. Ev hanımları ve çalışmayan kişiler Rusya vizesine başvurabilmektedir.

Çalışmayan Kişiler Sponsorsuz Rusya Vizesi Alabilir Mi?

Rusya vizesine başvurmak isteyen çalışmayan kişiler vize şartlarını tek başlarına sağlayabildikleri halde vize başvurularını sponsorsuz da yapabilmektedir.

Banka hesaplarında yeterli para olduğunu, ek gelirlere sahip olduklarını ve seyahat bitiminde Rusya’da kaçak olarak bulunmayıp ülkelerine geri döneceklerini güvenilir belgelerle kanıtlayabilen kişilerin vize başvurularında sponsora ihtiyaçları yoktur.

Rusya vizesine başvurmak için gereken şartları kendi başına yerine getiremeyen kişiler, Rusya’da yaşayan bir tanıdıklarının davet mektubu ya da sponsorluğu ile vize başvurusu yapabilmektedir.

İşsizler ve Ev Hanımları için Gerekli Rusya Vize Evrakları Nelerdir?

İşsizler ve ev hanımları için gerekli Rusya vize evrakları arasında; pasaport, fotoğraf, otel ve uçak rezervasyonları ve vize başvuru formu gibi standart vize evraklarına ek olarak maddi yeterliliğin varlığını destekleyen belgeler bulunur.

Sponsorlu Rusya vize başvuruları için sponsor mektubu ve sponsora ait banka hesap dökümü, çalışma durumu evrakı, ev veya araba gibi mal beyanı belgeleri sunulmalıdır.

Çalışmayanlar için Rusya Vize Sponsor Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Çalışmayanlar için Rusya vize sponsor mektubu; sponsor olan kişinin, başvuruda bulunan kişiye yakınlık derecesini ve seyahati karşılayacak maddi duruma sahip olduğunu açıklayacak şekilde yazılmalıdır.

Rusya vize başvurusu için sponsor olacak kişi, vize başvurusunda bulunan kişinin birinci derece yakını olmak zorundadır. Sponsor mektubunun geçerli olması için, mektupla beraber sponsorun maddi imkanlarını kanıtlayan ve kimliğini kanıtlayan belgeler ibraz edilmelidir.

Sponsor mektubu, kısa bir açılış selamı ardından yazan kişinin kendini tanıtmasıyla başlamalı ve karşılanacak masraflar, bu masrafların nasıl karşılanacağı, seyahatin tarihi, başvuruda bulunan kişinin seyahat sırasında konaklayacağı yerin adresi gibi kısa ve net bilgilerle devam etmelidir.

Sponsor ve başvuru sahibi Rusya’da beraber vakit geçireceklerse seyahat rotasından bahsedilebilmektedir. Mektubun kapanışında, destekleyici bilgilerin ekte yer aldığı notu mutlaka düşülmelidir. Sponsor mektubuna, mektubun yazılış tarihi ve sponsorun imzası eklenmelidir.

Sponsor mektubu gereksiz detaylardan uzak olmalı, çok uzun olmamalıdır. Büyükelçiliğe yazılan Rusya sponsor dilekçesi, resmi bir dille yazılmalıdır. Sponsorun iletişim bilgilerinin mektupta yer aldığından emin olunması ihtiyaç halinde büyükleçiliğin sponsorla iletişime geçmesi için önem taşımaktadır.

Rusya Vizesi için Hangi Destekleyici Belgeler Sunulabilir?

Rusya vizesi başvurusunu destekleyici belgeler olarak; maddi varlıklara sahip olunduğunu kanıtlayan belgeler, kendi ülkelerindeki aile bağlarını, ülkede okuyan çocukların öğrenci belgeleri gibi seyahat sonunda geri ülkeye dönüleceğini kanıtlayan resmi belgeler olarak başvurularda ibraz edilmelidir.

Çalışmayan Kişiler için Rusya Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Çalışmayan kişiler Rusya vize danışmanlık hizmetini, 20 yılı aşkın süredir Türkiye’den yapılan vize başvurularında akredite başvuru merkezi olarak hizmet veren Vizem.net’ten alabilirler.

Rusya vize başvurularında başvuru sahibine ait vize evrakları ve başvuru sahibinin kişisel koşulları uzman vize danışmanları tarafından incelendikten sonra uygun bulunması halinde vize başvuru süreci başlatılmaktadır. Vizem.net ofislerine müracaat ederek ya da 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden Rusya vize danışmanlığı alınabilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: