Rusya Vize Randevusu

2023'te Rusya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yabancı bir ülkeye seyahat edilmeden önce gerekli vize evraklarının hazırlanarak ilgili ülkenin dış temsilcilciliğine teslim edilmesine ve vize görüşmesi yapılmasına vize randevusu denilmektedir. Vize randevusu Rusya vize başvurusunun tamamlanması için önemli bir adımdır. Rusya vize randevu alma işlemleri başvuru yapılacak yere bağlı olarak Rusya vize başvuru merkezinden ya da Rusya Konsolosluğundan yapılmaktadır.

Akredite acente Vizem.net'in Rusya vizesi için sunduğu danışmanlık hizmeti kapsamında uzman danışmanlar tarafından başvuru sahibi adına vize randevusu alma, iptal ve değişiklik işlemleri tamamlanabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Randevusuz Rusya Vizesine Başvurulabilir Mi?

Randevusuz Rusya vizesine başvuru yapılamamaktadır. Rusya vize başvurusu, vize randevusunda yapılacak işlemler ile birlikte tamamlanmaktadır.

Rusya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya vize başvuru randevusunun alınma şekli başvuru yapılacak yere göre değişmektedir. Rusya vize başvurularının vize başvuru merkezlerine yapılması durumunda randevu online olarak başvuru merkezinin resmi internet sitesinden alınabilmekte; konsolosluğa yapılacak başvurularda ise Rusya Konsolosluğu vize randevu alma sistemi üzerinden işlemler tamamlanmaktadır.

Rusya Vize Merkezi Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Rusya Vize Merkezi üzerinden randevular online randevu sisteminden alınabilmektedir. Vize randevusu alırken vize başvuru merkezinin internet sitesine girerek başvuru yapılan ülke, il, vize türü, başvuru sayısı ve e-mail bilgileri girilerek randevu alma işlemleri tamamlanır.

Rusya Vize Merkezi üzerinden randevu alma işleminin görseli aşağıda verilmiştir.

Rusya Vize Merkezi Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?
Rusya Vize Merkezi Üzerinden Randevu Nasıl Alınır?

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği vize randevusu almak için büyükelçiliğin resmi internet sitesine girmek gerekmektedir. Rusya Fedesrasyonu’nun Türkiye Büyükelçiliği internet sitesine girildikten sonra başvuru seçeneği tıklanmalı ve daha sonra gelen ekrandaki soyad, ad, telefon numarası- e-mail adresi, doğum tarihi ve cinsiyet bilgileri girildikten sonra devam et diyerek, randevu alma sayfasına gelinmeli ve randevu tarihi seçilerek randevu alma işlemleri tamamlanmalıdır.

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği vize randevusu alma işleminin yapıldığı görsel aşağıda verilmiştir.

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?
Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul Rusya Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul Rusya Başkonsolosluğundan vize randevusu konsolosluğun internet sitesine girilerek online bir şekilde alınabilmektedir.

Ankara ile İstanbul Rusya vize randevu alma işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır. İlk olarak İstanbul Rus Başkonsolosluğu internet sitesine girilmeli ve daha sonra başvuru seçeneğine tıklanmalıdır. Çıkan sayfada ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, e-mail adresi ve telefon numarası bilgileri doldurulduktan sonra devam et seçeneğine tıklanarak randevu günü seçilmelidir.

İstanbul Rusya Başkonsolosluğu’ndan vize randevusu alma işleminin görseli aşağıda verilmiştir.

İstanbul Rusya Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?
İstanbul Rusya Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Üzerinden Rusya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Rusya vize işlemleri için yetkili olmadığından dolayı vize randevusu VFS Global üzerinden alınamamaktadır.

Rusya vizesi almak için randevular Rusya Vize Merkezi’nden ya da Rusya dış temsilciliklerinden alınabilmektedir. Rusya vizesi VFS Global vize başvuru merkezinden alınamamaktadır.

Rus Vizesi Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Rus vizesi randevu ücreti bulunmamaktadır ve vize randevusu almak için ücret talep eden kişi ve websitelere itibar edilmemelidir.

Rusya Vize Randevu İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Rusya vize randevu iptal işlemleri randevu alınan online randevu sistemleri üzerinden yapılabilmektedir. Online olarak aracı kurum randevu sistemi üzerinden ve konsoloslukların resmi internet sitelerinden vize randevularının iptal işlemleri yapılabilmektedir.

Rusya vize başvuruları Vizem.net danışmanlık hizmeti ile yapıldığında, vize randevu iptali için ilgili vize danışmanına mail gönderilmesi ya da telefonla aranarak bilgi verilmesi yeterli olmaktadır.

Rusya Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Rusya vize randevusuna gidilmediğinde randevu iptal edilmektedir ve vize başvurusu için başvuru sahibinin tekrar randevu alması gerekmektedir.

Rusya Vize Randevusunda Yapılan İşlemler Nelerdir?

Rusya vize randevusunda yapılan işlemler başvuru yapılan yere göre bazı değişiklikler gösterebilmektedir.

Rusya vize randevusu vize başvuru merkezinden gerçekleştiğinde vize evraklarının teslimi ve vize ücretinin ödenmesi gibi işlemler yapılmaktadır. Konsolosluklarda gerçekleşecek randevularda ise Rusya vizesi için başvuru evraklarının teslimi ve gerekli görülen durumlarda mülakat yapılabilmektedir.

Rusya Vize Randevusu Esnasında Parmak İzi Alınır Mı?

Hayır, Rusya vize randevusu esnasında parmak izi alınmamaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: