Rusya Express Vize

Rusya Express Vize Nedir, 2023'te Nasıl Alınır?

Rusya express vize ile Rusya vize başvurularında gerekli vize ücreti ödenerek normal vize değerlendirme ve sonuçlandırma süresinden daha hızlı sürede vize alınabilmektedir.

Rusya vize başvurularının standart değerlendirilme süreci; 4-10 iş gününü bulmakta ve konsolosluğun yoğunluğuna, Rusya vizesi başvuru sahiplerinden ek belge talep edilmesine ve sürecin resmi tatillere denk gelmesine bağlı olarak daha uzun sürebilmektedir. Ekspres vize uygulaması ile Rusya vize başvurusu değerlendirme sürecinin 3 veya 10 iş gününe kadar indirilmesi sağlanmaktadır.

Akredite acente Vizem.net, son 5 yılda danışmanlık hizmeti verdiği Rusya vizesi başvurularında elde ettiği %97,6 onaylanma oranı ile Türkiye'deki en yüksek onaylanma skoruna sahiptir.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hangi Vize Türleri İçin Hızlı Rusya Vizesi Alınabilir?

Her çeşit Rusya vizesi için hızlı Rusya vizesi alma imkanı bulunmaktadır.

Rusya Ekspres Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya ekspres vize başvurularında standart vize başvuru sürecinde izlenen adımlar geçerlidir. Rusya ekspres vize başvuruları şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla Rusya konsolosluklarına veya Rusya vize başvuru merkezine yapılabilmektedir.

Rusya ekspres vize başvurusunun yapılabilmesi için vize başvuru formunun online olarak doldurulduktan sonra çıktısının alınması, gerekli diğer evrakların hazırlanması, vize ücretinin ödenmesi, konsolosluktan vize randevusunun alınması ve randevusu sırasında Rusya vize işlemleri için gereken diğer işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Rusya ekspres vizesi başvuru formunda ve belirtildiği yerlerde işlem süresinin 3 ya da 10 iş günü olarak işaretlenmesi ve vize başvuru ücretinin seçilen güne göre ödenmesine dikkat edilmelidir.

Rusya Hızlı Vize Başvurusu için Acil Bir Durum Olması Gerekir Mi?

Rusya hızlı vize başvurusu için acil bir durum bulunma koşulu yoktur.

Rusya hızlı vize başvurusu yapmak tamamen başvuru sahibinin tercihine bağlıdır. Rusya’ya seyahat edecek başvuru sahipleri, Rusya vizesi başvurularında standart veya hızlı işlem seçeneklerinden birini seçmelidir.

Rusya Acil Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Rusya acil vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport: Acil Rusya vizesinin bitiminden sonra asgari olarak 6 ay geçerliliği ve en az iki boş sayfası bulunan orijinal pasaport istenmektedir.
  • Rusya vize başvuru formu: Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı resmi sitesi (visa.kdmid.ru) üzerinden online olarak doldurulmuş, bilgisayar çıktısı alınmış ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Rusya acil vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak teslim edilmelidir. Başvuru sahiplerinin Rusya acil vizesi başvuru formunun ve diğer belgelerin teslim edileceği vize şubesi seçimini yaparken başvuru yapılacak vize merkezi konumunu doğru olarak belirtme zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Voucher (davetiye) belgesi: Rus tur operatörü tarafından düzenlenmiş Voucher adı verilen, Rusya acil vize başvuru sahibi kişilerin misafir edileceğini kanıtlayan belgenin sunulması gerekmektedir. Voucher belgeleri ıslak imza ve ıslak kaşe olmadan kabul edilmemektedir. Rusya’da iki farklı şehrin ziyaret edilmesi durumunda, her iki şehir tek bir Voucher belgesinde belirtilmelidir; birden fazla Voucher belgesi ile başvuru yapılamamaktadır. Voucher belgesinin aslı, Rusya’da kalınacak otel tarafından kargolanabilir veya Rusya Türkiye konsolosluğunun/elçiliğinin yetki verdiği turizm acentaları aracılığıyla temin edilebilmektedir.
  • Otel ve uçak rezervasyonu: Voucher belgesi tarihleri ile aynı tarihlere işlenmiş otel ve uçak rezervasyonlarının belgelenmesi gerekmektedir.
  • Fotoğraf: 3,5 x 4,5 cm boyutlarında, arkası beyaz fonda, yüze odaklanılmış ve güncel iki adet fotoğraf talep edilmektedir.
  • İkamet/oturma izni belgesi: Rusya acil vizesine başvuran yabancı vatandaşlar için Türkiye’de en az 3 ay geçerli ikamet (oturma izni) belgesi şart koşulmaktadır.
  • Seyahat sağlık sigortası: Rusya vizeleri için Avrupa, İrlanda, İsrail, Çin ve İran vatandaşları için seyahat sağlık sigortası zorunlu tutulmaktadır.

Başvuru sahibinin yaşına, mesleki durumuna ve başvuracağı vize türüne bağlı olarak Rusya vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir.

Rusya Express Vize Ücreti Ne Kadardır?

Rusya express vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Tek girişli vize harcıÇift girişli vize harcıÇok girişli vize harcı
1-3 iş günü160 $256 $480 $
4-10 iş günü80 $128 $240 $

Rusya Hızlı Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Rusya hızlı vize ücreti vize başvurusunun yapıldığı yere bağlı olarak elden nakit olarak veya belirlenen bankalar üzerinden dolar cinsinden ödenebilmektedir.

Vize başvuru merkezlerine ve konsolosluklara yapılan başvurularda vize ücreti ödeme seçenekleri farklılık göstermektedir. Vize başvuru merkezlerine yapılan Rusya hızlı vize başvurularında Rusya vize ücreti randevu sırasında elden, konsolosluklara yapılan Rusya vize başvurularında ise anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödenir.

Ekspres Vize ile Rusya Vizesi 1 Günde Alınabilir Mi?

Hayır, ekspres vize ile Rusya vizesi bir günde alınamamaktadır.

Express vize uygulaması ile Rusya vizesi azami olarak üç iş gününde alınabilmektedir. Rusya için yapılan acil vize başvurusu işlemleri acele süreçler için başlatılmalarına rağmen Rusya ekspres vize başvurusu sahiplerinin başvuru işlemlerini son dakikaya bırakmamaları tavsiye edilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: