Rusya Vize Danışmanlık İşlemleri

Rusya Vize Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Yetkili Kuruluşu

Rusya gelişmekte olan pazarı ve iki kıtaya yayılan dünyanın en büyük ülkesi olma özelliği nedeniyle küresel seyahat ve turizm endüstrisi için sıklıkla tercih edilen bir destinasyondur. Statista Araştırma Merkezi raporuna göre, 2021'de yaklaşık 7.1 milyon uluslararası turist Rusya'yı ziyaret etmiştir.

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Sınır Koruma 2021 yılı istatistiklerine göre, Rusya’ya gelen turistler arasında dördüncü sırada 15 bin turist ile Türkiye yer almaktadır. Rusya Tur Operatörleri Birliği'nin verilerine göre Rusya'ya gelen turist sayısında 2020 yılının ilk 9 ayında % 9.3 artış sağlanarak 1 milyon 975 bine ulaşılırken, Türk turist sayısında %43.1 artış olmuştur. 2019’da Rusya'ya turist olarak gelen Türk vatandaşlarının sayısı 40 bin 862 olarak belirlenmiştir.

Rusya’nın sahip olduğu zengin kültürel miras ve doğal çeşitlilik, Rusya'yı dünyanın en popüler turistik yerleri arasında üst sıralarda konumlandırmaktadır. Kırım bölgesi hariç Rusya’da, 23 adet UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı bulunmaktadır.

Rusya vize başvuruları için danışmanlık hizmetleri, aracı kurum olan Rusya Vize Merkezi'nden veya Türkiye’de yetkili kuruluş olarak onaylanmış vize danışmanlık firmalarından alınabilmektedir. Vizem.net Rusya vizesi alan firmalar veya kişiler için çeşitli alanlarda danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Vizem.net, Türkiye'den Rusya'ya gidecek kişilere vize başvuru işlemleri, oturum ve çalışma izinleri, eğitim, yatırım ve göçmenlik konularında tek çatı altında danışmanlık hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Rusya için Hangi Danışmanlık Hizmetleri Alınabilir?

Akredite şirket Vizem.net tarafından Rusya için sunulan danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Rusya vize işlemleri için danışmanlık
 • Rusya’da eğitim almak için danışmanlık hizmeti
 • Rusya göçmenlik danışmanlığı
 • Rusya'da yatırım ve iş kurma danışmanlığı

Rusya Vizesi için Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Rusya vizesi için danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Posta yoluyla Rusya için vize başvurusu
 • Rusya vize evrakları için uygunluk kontrolü
 • Online başvuru formu doldurma işlemi
 • Rusya vize randevusu alma ve iptal etme işlemleri
 • Yeminli evrak tercüme işlemleri
 • Gerekli durumlarda vize dilekçesi yazımı
 • Rusya seyahat sağlık sigortası
 • Uçak ve otel rezervasyon işlemleri
 • Rusya e-vize başvuru işlemleri
 • Vize takibi ve sorgulama işlemleri
 • SMS ile bilgilendirme hizmetleri

Rusya Vize Danışmanlık Ücretleri Nasıldır?

Rusya vize danışmanlık ücretleri, başvurulacak vize türüne göre değişmektedir.

2022 yılı için vize harcı, başvuru formu doldurma, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere Rusya vizesi başvurularında toplam masraflar ortalama 35-50 dolar tutmaktadır.

Rusya Eğitim Danışmanlığı için Hangi Hizmetler Alınabilir?

Rusya eğitim danışmanlığı kapsamında alınabilecek hizmetler, başvurunun yapılacağı eğitim programı türüne göre farklılık göstermektedir.

Rusya yurt dışı eğitim danışmanlığı için verilen hizmet türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Rusya’da dil okuluna kayıt yaptırmak isteyenler için kayıt ve vize başvurusu danışmanlığı
 • Rusya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişiler için danışmanlık hizmeti
 • Rusya’da doktora eğitimi görmeyi planlayanlar için rehberlik ve danışmanlık hizmetleri

Rusya için alınan eğitim danışmanlığı paketi ekseninde, Rusya’daki tüm eğitim programları için eğitim kurumu ile yazışmalardan başlayarak Rusya öğrenci vizesi başvuru işlemleri de dahil olmak üzere bütün süreç, Vizem.net danışmanları tarafından yürütülmektedir.

Rusya'da Master Eğitimi için Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Rusya’da master eğitimi için sunulan danışmanlık hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • Rusya üniversiteleri ile diğer ülkelerin üniversiteleri arasındaki denklik işlemleri konusunda yardım alınabilmektedir.
 • Rusya’da master eğitimi almak isteyen kişiler için üniversite başvuru işlemleri aşamasında hizmet verilmektedir.
 • Rusya’da master eğitimi için üniversite kayıt işlemleri yapılabilmektedir.
 • Rusya’da master yapmak isteyen kişiler için vize işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Rusya Göçmenlik Danışmanlığı Kapsamında Bulunan Hizmetler Nelerdir?

Rusya'daki bir şirket veya kurumdan iş teklifi alan Türk vatandaşları için verilen göçmenlik danışmanlığı hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Rusya göçmenlik başvurusu için gerekli evrakların ve başvuru dosyasının hazırlanması
 • Gerekli görülen durumlarda yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Eğitim kurumları ve meslek grupları arasındaki denklik işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Rusya göçmenlik başvurusunun takibi ve bilgilendirme aşamaları
 • Rusya'ya göçmen olarak giden kişilerin eşleri ve çocukları için vize başvuru işlemlerinin yapılması

Rusya göçmenlik başvuruları meslek tipine ve başvuru amacına göre değişmektedir. Türkiye’den Rusya’ya çalışmak amacıyla giden kişilere Rusya göçmenlik başvurusu işlemlerinin her aşamasında rehberlik eden akredite kuruluşlar bulunmaktadır.

Rusya Yatırım Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Rusya yatırım danışmanlığı hizmetleri arasında; vergisel muafiyetler, şirket kuruluşu, teşvikler, yurt dışı operasyonları ve oturum izinleri için şahıs ya da kurumsal firmalara şirket kurmak için danışmanlık yer almaktadır.

Rusya Federasyonu'nda doğrudan çalışılan hukuk büroları aracılığı ile şirket kuruluş işlemleri baştan sona takip edilmektedir. Rusya mevzuatına hakim olan kurumsal emlak danışmanları eşliğinde, Rusya yatırımcı vizesi gerekliliklerinden biri olan gayrimenkul alımı veya Rusya’da şirket kurmak için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Vizem.net Rusya Danışmanlık Hizmetleri Hangi İllerde Verilir?

Vizem.net tarafından Türkiye'nin 81 ilinde ikamet eden kişilere Rusya vize işlemleri için danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır ancak yakından destek almak ve vize danışmanları ile yüz yüze görüşmek isteyenler için Ankara veya İstanbul ofislerine gelinmesi gerekmektedir.

Vizem.net'ten Rusya vize danışmanlığı alacak kişilerin Vizem.net ofisine gelmelerine gerek kalmadan başvurulacak Rusya vize işlemleri için gerekli evrakları posta yoluyla İstanbul ofisine göndermeleri vize başvurularının yapılması için yeterlidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Rusya Danışmanlık İstanbul

Rusya danışmanlık İstanbul işlemleri için Vizem.net başvuru merkezi; Ataşehir’de Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, Palladium Ofis Binası, No:8/A adresinde bulunmaktadır. Vizem.net İstanbul ofisine 0850 241 1868 numaralı telefon üzerinden ulaşmak mümkündür.

Rusya Danışmanlık Ankara

Rusya danışmanlık Ankara işlemleri için Vizem.net başvuru merkezi; Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya adresinde bulunmaktadır. Vizem.net Ankara ofisine 0312 963 14 73 numaralı telefon üzerinden ulaşılabilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: