Rusya Vize Reddi

Rusya Vize Reddi Nedenleri, İtiraz Süreci ve Yeniden Başvuru

Türkiye’den yapılan Rusya Federasyonu vize başvuruları eksik belge ibrazı, yeterli maddi durumun kanıtlanamaması gibi nedenlerle reddedilebilmektedir.

Rusya vize başvurularının olumlu sonuçlanması için başvuru evraklarının eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanması, öngörülen Rusya vize başvuru şartları kriterlerine uygun olunduğundan emin olunması ve başvuru sürecinin doğru yürütülmesi önem taşımaktadır.

Rusya vize işlemleri için: 0850 241 1868

Rusya Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Rusya vize reddi nedenleri aşağıda listelenmiştir.

  • Başvuru dosyasına eklenen belgelerin eski, eksik ya da yanlış olması
  • Rusya vizesi için öngörülen geçerli pasaporta sahip olunmaması
  • Pasaportun hasarlı olması
  • Rusya vize başvurusu için Rus tur operatörü tarafından verilen davet mektubunun sunulmaması
  • Seyahat süresince geçerli seyahat sağlık sigortasına sahip olunmaması
  • Rusya vize başvuru formu bilgilerinin davet mektubundaki bilgilerle örtüşmemesi
  • Başvuru sahibinin ülkeye tehdit olarak görülebilecek suç geçmişinin bulunması

Rusya Vizesi için Ret Kararını Hangi Kurum Vermektedir?

Türkiye’den yapılan Rusya vize başvurularını değerlendiren dış temsilcilik başvuru sahibinin ikamet adresine göre vize başvurusunu tamamladığı Rusya Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul, Trabzon ya da Antalya’daki Rusya başkonsolosluklarıdır; vize başvurularının reddine ilişkin karar ilgili dış temsilciliklerin vize birimi tarafından verilmektedir.

Rusya'dan Vize Reddi Alınması Halinde Ne Yapılabilir?

Rusya’dan vize reddi alınması durumunda başvurunun yeniden değerlendirilmesi için itiraz başvurusu ya da yeniden vize başvurusu yapılabilmektedir.

Rusya Vize Reddine İtiraz Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya vize reddine itiraz başvurusu ret bildirgesinde yer alan ret nedenleri giderildikten sonra büyükelçilik kriterlerine uygun formatta yazılmış itiraz dilekçesi ve yeni gerekli belgelerin beyanı ile yapılmaktadır.

Rusya vize itiraz başvurusu için son tarih ret bildirgesinde yer almaktadır.

Rusya Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru Nasıl Yapılır?

Rusya vize reddinden sonra ilgili dış temsilcilik tarafından başvuru sahibine iletilen ret bildirimindeki gerekçeler incelenip ortadan kaldırılarak yeni destekleyici belgelerle tekrar başvuru yapılabilmektedir.

Reddedilen başvurulardan sonra yeniden yapılacak Rusya vize başvuruları için herhangi bir bekleme süresi bulunmamaktadır; ret bildirimi geldikten hemen sonra başvuru tamamlanabilmektedir.

Rusya Vize Reddi Alanlara Başvuru Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır, Rusya vize reddi alanlara başvuru ücreti iade edilmemektedir ve yeniden vize başvurusu yapılması durumunda standart başvuru ücretinin tekrar ödenmesi gerekmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: