Emekliler için Bulgaristan Vizesi

Emekliler için Bulgaristan Vizesi Başvuru Süreci 2023

Emeklilerin Bulgaristan vizesi alması için emekli olunduğunu kanıtlayan resmi evrakın ve başvuru için diğer gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Emekliler için Bulgaristan vizesi alabilmek için başvuru sahibinin seyahatten sonra ülkesine geri döneceğine dair destekleyici belgeler sunması gerekmektedir.

VFS Global, emekliler için Bulgaristan vizesi aracı firma olmaktadır. Vizem.net, danışmanlığında yapılan Bulgaristan vizesi başvurularında emekli kişilerin ofislere gitmesine gerek kalmadan yalnızca gerekli evrakları göndererek başvuruyu tamamlamalarına olanak sağlayan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Emekli Kişiler Bulgaristan Vizesi Alabilir Mi?

Evet, emekli kişiler Bulgaristan vizesi alabilmektedir.

Emekli Kişiler Bulgaristan Vizesini Nasıl Alır?

Emekli kişilerin Bulgaristan vizesi alabilmesi için başvuru evraklarını Vizem.net merkez ofisine elden veya kargo yoluyla ulaştırması yeterli olmaktadır. Emekliler için Bulgaristan vize başvurusuna dair tüm süreç Vizem.net Bulgaristan vize danışmanları tarafından takip edilmekte ve bütün işlemlerden sonra vize sonucu başvuru sahibinin adresine gönderilmektedir.

Bulgaristan Emekli Vize Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan emekli vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Geçerlilik süresi, talepte bulunulan vize tarihlerini kapsayan ve dönüş tarihinden sonra en az 6 ay boyunca daha geçerli pasaportun son 10 yıl içinde düzenlenmiş olması, eski vize sayfalarının fotokopilerini içermesi ve en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Bulgaristan emekli vizesi başvuru formu: Vize başvuru sahibine ait bilgilerin ve Bulgaristan seyahatine yönelik detayların eksiksiz olarak doldurulduğu vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 1 adet 35 mm x 45 mm ölçülerinde çekilmiş biyometrik fotoğrafın 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.
 • Vize harç bedeli ödeme dekontu: Bulgaristan Konsolosluğu’nun Garanti Bankası’nda bulunan hesabına vize harç bedeli yatırılması ve dekontta başvuru sahibinin adı, soyadı ve pasaport numarasının yazması gerekmektedir.
 • Konaklama evrakları: Vize başvuru sahibinin Bulgaristan seyahatinde konaklama yapacağı yere yönelik rezervasyon evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşımı kanıtlayıcı evraklar: Vize başvuru sahibinin Bulgaristan’a ulaşım aracına yönelik bilet ve rezervasyonların sunulması gerekmektedir.
 • Finans planı: Başvuru sahibinin Bulgaristan seyahati boyunca yapacağı masrafları karşılamaya yönelik yeterli bütçesinin olduğunu gösteren son 3 aylık banka hesap cüzdanının sunulması gerekmektedir. Bulgaristan’da kalınacak gün başına en az 50 Euro olması ve belgenin başvurudan önceki son 15 gün içerisinde ıslak imzalı olarak alınması gerekmektedir. Olması durumunda başvuru sahibine ait kira sözleşmesinin ve tapu kayıtlarının sunulması gerekmektedir.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan seyahat tarihlerini kapsayan ve en az 30.000 Euro teminatlı olan seyahat sağlık sigortasının hazır olması gerekmektedir.
 • Emekliliği kanıtlayıcı evraklar: Emekli maaşını gösteren belgenin ve emekli kartının sunulması gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Vize başvuru sahibine ait aile bireylerinin kayıtlarını içeren belge barkodlu olarak e-devlet üzerinden alınabilmektedir.

Bulgaristan emekli vize başvuru evrakları başvuru yapılan ile, vize türüne, konaklama şekline, Bulgaristan’a ulaşım aracına ve başvuru sahibinin özel durumlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bulgaristan Emekli Vize Başvurusu için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Bulgaristan emekli vize başvurusu için ibraz edilecek banka hesap cüzdanına ait hesabın başvurudan önceki son 3 ay boyunca aktif olması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi hesapta para miktarı geçirilecek gün başına en az 50 Euro olması gerekmektedir ve hesapta gösterilecek toplam tutarın 500 Euro’dan az olmaması gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi için Emekli Belgesi Nedir?

Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklardan biri olan emekli belgesi, başvuru sahibinin emekli olduğunu kanıtlayan belgedir. Bulgaristan vize için emekli belgesi e-devlet üzerinden ücretsiz ve barkodlu olarak temin edilebilmektedir.

Bulgaristan vizesi için emekli belgesi örneği aşağıda verilmiştir.

Bulgaristan Vizesi Emekli Birisi Sponsor Gösterilebilir Mi?

Bulgaristan vizesi için emekli kişiler ancak birinci derece kan bağı olan kişilere sponsor olarak gösterilebilmektedir.

Bulgaristan için Emekli Vizesi Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Bulgaristan için emekli vizesi başvuru dilekçesi, Bulgaristan Konsolosluğu’na hitaben resmi bir dille yazılmalı ve güncel tarihli olmalıdır.

Bulgaristan emekli vizesi başvuru dilekçesinde başvuru sahibine ait ad, soyad, pasaport numarası, seyahat tarihleri, seyahat amacı, ulaşım yolu ve konaklama bilgileri ile seyahat sonrasında Türkiye’ye geri dönme niyetinin beyan edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvuruları için başvuru sahibinin kişisel durumlarına uygun olarak Bulgaristan vize dilekçe örneği danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Emekliler için Finansal Gelir Kaynakları Nelerdir?

Emekliler için Bulgaristan vizesine başvuru yapabilmek için gösterilebilecek finansal gelir kaynakları aşağıda listelenmiştir.

 • Emekli aylığı
 • Bulgaristan vizesi için tapu fotokopisi
 • Bulgaristan vizesi için araç ruhsat fotokopisi
 • Sahibi olunan taşınmaz için kira sözleşmesi
 • Kişinin adına hisse senedi

80 Yaş Üstü için Bulgaristan Vizesi Almak Zor Mudur?

80 yaş üstü kişiler için Bulgaristan vizesi almak zor değildir ancak bu kişiler için vize başvuru evraklarından olan seyahat sağlık sigortası ücretleri yüksek çıkmaktadır. 80 yaş üstü kişiler, vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz hazırladığı takdirde Bulgaristan vizesi alması kolay olabilmektedir.

Emekli Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Emekli Bulgaristan vize başvurusu ikamet iline göre yapılmaktadır. Emekli Bulgaristan vize başvurusunun yapılabileceği iller aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • Bursa
 • Edirne
 • Gaziantep
 • İstanbul
 • İzmir

Vizem.net, 81 ilde ikamet eden tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için başvuru sahibinin herhangi bir ofise gitmesine gerek kalmadan başvuru hizmeti vermektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan emekli kişiler için Bulgaristan vize başvurularına ait onay oranı son 3 yılda %98,7 olmuştur.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: