bulgaristan günibirlik vize nasıl alınır

2023 Bulgaristan Günübirlik Vize Başvurusu ve Ücretleri

Bulgaristan günübirlik vize, Bulgaristan’a yapılacak bir günlük seyahatler için Bulgaristan’a erişim hakkı tanıyan C tipi vize türüdür. Bulgaristan’a günlük turlar, günlük şehir gezileri, günlük fuar ve festivaller gibi etkinlikler için gidecek olanlara günlük vize Bulgaristan’a günübirlik giriş çıkış yapma hakkı tanımaktadır.

Vizem.net Bulgaristan günübirlik vize başvurularında başvuru sahibinin sadece evrak göndererek vize başvurusu yapmasına olanak sağlayan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Günübirlik Vize ve Ücreti Nedir?

Bulgaristan günübirlik vize ücreti başvuru harcı 2022 yılı için 80 Euro’dur. Başvuru formu, dilekçe, acente ücreti dahil toplam ücret 180 Euro’dur.

Günübirlik Vizesiz Bulgaristan Gezisi Yapılabilir Mi?

Günübirlik vizesiz Bulgaristan gezisi yapabilecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diplomatik, hizmet ve hususi pasaport (siyah, gri ve yeşil pasaport) hamilleridir.

Bulgaristan’a günlük seyahat edecek umuma mahsus pasaport (bordo pasaport) hamillerinin seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için günübirlik vize almaları gerekmektedir.

Bulgaristan Günlük Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan günübirlik vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 1. Evrakların hazırlanır: Uyumlu olan kısa süreli vize türüne göre gerekli evraklar temin edilmelidir ve başvuru formu seyahat planlanına uygun şekilde eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.
 2. Randevu alınır: Bulgaristan temsilcilikleri tarafından yetkilendirilen vize acentelerinden ya da Bulgaristan dış temsilciliklerinden randevu alınmalıdır.
 3. Belge teslimi yapılır: Seyahat tarihinden en az 15 gün önce belgelerin eksiksiz olarak Bulgaristan dış temsilciliğine ya da aracı olan akredite vize acentesine belirlenen randevu tarihinde şahsen teslim edilmelidir.
 4. Başvurunun sonuçlanması beklenir: Pasaport, vize işlemleri sonuçlandıktan sonra şahsen ya da kargo aracılığıyla teslim alınmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak Bulgaristan günübirlik vize başvuruları gerekli evrakların İstanbul merkez ofisine gönderilmesi ile yapılabilir. Randevu alınmasına gerek kalmaksızın başvuru tamamlanır.

Bulgaristan Günlük Vize için Gerekenler Nelerdir?

Bulgaristan günlük vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan günübirlik vize başvuru formu: Eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Bir adet 3.5 cm genişliğe ve 4.5 cm yüksekliğe sahip son 6 aya ait vesikalık biyometrik fotoğraf başvurya eklenmelidir.
 • Bulgaristan vize harç bedeli dekontu: Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont bulundurulmalıdır.
 • Rezervasyonlar: Bulgaristan’a ulaşım için alınmış biletler ve Bulgaristan’da yapılacak gezinin ispatlayan evraklar başvuruda bulunmalıdır.
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Son üç aya ait hesap dökümü ve maaş belgelerinin yanında başvuran adına düzenlenmiş bir banka hesabında bulunacak en az 5000 TL değerinde birikimi belgelerle gösterilmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası: En az 30.000 Euro teminat bedeline sahip olmakla birlikte, tüm seyahat zamanını kapsayan sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • İkamet belgesi
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Pasaport fotokopisi: Sahip olunan pasaportun kimlik bilgilerini içeren sayfaları ve işlem görmüş sayfalarının kopyaları başvuruya eklenmelidir.

Bulgaristan günübirlik vize evrakları eksiksiz olarak teslim edildiği ve teslim edilen belgeler tutarlı olduğu takdirde, Bulgaristan vizesi rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Bulgaristan Günübirlik Giriş Çıkış Yapmak için Banka Hesabında Ne Kadar Olmalıdır?

Bulgaristan’a günübirlik giriş çıkış yapmak için başvuru sahibinin 3 aydır aktif olan banka hesabında en az 5000 TL bulunmalıdır.

Bulgaristan Günübirlik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan günübirlik vize başvuru formuna bir adet 3.5 cm genişliğe ve 4.5 cm yüksekliğe sahip son 6 aya ait vesikalık biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Bulgaristan günlük vize başvuru formunun ilk kısmı olan kişisel bilgiler kısmı resmiyetteki kimlik bilgileriyle uyumlu olarak eksiksiz doldurulmalıdır. Bulgaristan vize başvuru formunda talep edilen adres, elektronik posta adresi, telefon numarası ve mesleki bilgiler gerçeklikle uygun olarak doldurulmalıdır.

Bulgaristan vize başvuru formuna seyahatle ilgili ayrıntılar ve seyahat amacı ile süresi yazılmalıdır. Bulgaristan’a davet üzerine gidiliyorsa davet edenle ilgili bilgiler vize başvuru formuna eklenmeli seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı da formda yer almalıdır.

Bulgaristan Günübirlik Vize Dilekçe Örneği Nedir?

Bulgaristan günübirlik vize dilekçesi yazılırken kişisel bilgiler verildikten sonra seyahat amacı ve süresi açık bir dille belirtilmeli, finansal yeterliliğin sağlandığı beyan edilmeli ve dilekçede yer alan bilgilerin başvuruya eklenen belgelerle desteklendiği belirtilmelidir.

Bulgaristan Günübirlik Vize Randevusu Nereden Alınır?

Bulgaristan günübirlik vize randevusu ikamet iline göre VFS global vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır.

Bulgaristan günübirlik vize başvurusunun yapılabileceği VFS ofisleri aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara vize başvuru merkezi
 • İstanbul vize başvuru merkezi
 • Bursa vize başvuru merkezi
 • İzmir vize başvuru merkezi
 • Edirne vize başvuru merkezi

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgar günlük vize başvuruları için randevu alınmasına gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğu randevu işlemleri şahsi başvurular için yapılmalıdır.

Bulgaristan Günlük Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan günlük vize başvurusu yapmak için öncelikle gerekli evraklar bir araya getirildikten sonra bu evraklarla uyumlu olarak Bulgaristan vize başvuru formu doldurulmalıdır. İkamet iline göre yetki alanındaki VFS vize başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra vize başvurusu için şahsen ilgili dış temsilciliğe başvuru saatinde gidilmelidir.

Bulgaristan günlük vize başvurusu planlanan seyahatten en az 15 gün önce yapılmalıdır.

Bulgaristan Günübirlik Giriş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan günübirlik giriş vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi, Bulgaristan dış temsilciliklerinin yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişiklik gösterebilmekle beraber ortalama 7-8 gün sürmektedir.

Bulgaristan Günlük Vize Kaç Günlüktür?

Bulgaristan günlük vizesi başvuru yapılırken seyahat planında belirtildiği üzere 24 saatliktir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: