Bulgaristan Vize Ücreti ve Harç Fiyatları

Bulgaristan Vize Ücreti ve Harç Fiyatları 2024

T.C vatandaşları için yürürlükte olan Bulgaristan vize ücreti Bulgaristan'ın Schengen birliğine katılması ile AB komisyonu tarafından her yıl Nisan ayında yayınlanmaktadır. Bulgaristan vize harçlarında EURO para birimi kabul edilmektedir. Bulgaristan vize ücreti harç bedelleri 2024 yılının haziran ayında 90 EUR olmuştur.

Bulgaristan Vize Ücreti 2024

Bulgar Konsolosluğu ile akreditasyonu bulunan yetkili aracı kurumumuz için 2024 yılına ait güncel Bulgaristan vize ücreti fiyatlandırma kalemleri detaylı olarak verilmiştir.

HizmetlerC Tipi VizeD Tipi VizeOturum Kartı
Form ve Dilekçe35 EUR80 EUR80 EUR
Randevu AlmaÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Vize Harçları90 EUR100 EUR120 EUR
Acente Hizmeti25 EUR50 EUR50 EUR
Biyometri İşlemleri40 EUR40 EUR40 EUR
Yabancı Uyruklular Ofisi0 EUR0 EUR90 EUR
Oturum İzni Danışmanlığı0 EUR0 EUR900 EUR
Toplam180 EUR270 EUR1280 EUR

C Tipi Vize: 90 güne kadar yapılacak konaklamalar için geçerlidir. Turist vizeleri bu gruba dahildir.

D Tipi Vize: 90 günden fazla yapılacak konaklamalar için geçerlidir. Ulusal vize türüdür. Eğitim, aile birleşimi, oturum, çalışma amaçlı yapılacak seyahatlerde bu vize türüne başvurulmalıdır.

Bulgaristan C (turistik) vizesi başvurularınız için başvuran adına tüm işlemler vizem.net ekibi tarafından sonuçlandırılıp pasaport ile birlikte istenilen adrese geri gönderilir.

D tipi vize başvurularında başvuru sahibinin konsolosluğa bir defaya mahsus gelmesi gerekmektedir. Saha ekibimizden bir personel buradaki işlemleri hızlandırmak ve evrakların beyanı için başvuru sahibine refakat edecektir. Oturum izni başvuruları için vizem.net Sofya ofisindeki danışmanlarımız hizmet vermektedir.

Not: A ve C vize türleri için form ve dilekçe doldurma hizmetleri ve randevu alma hizmetleri tek tek satın alınabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu alınan vize harçları için fatura kesmemektedir. Vize harcı dışındaki ücretlendirme için vizem.net fatura düzenlemektedir. Bulgaristan vize ücreti tablosundaki diğer fiyatlara KDV dahildir.

Vizem.net TL ödeme kabul etmektedir. TL ödemeler o günkü Garanti BBVA bankası EURO satış kurundan hesaplanır.

Kurumsal vize başvurularında vize form dilekçe doldurulma bedelleri ile randevu alma bedelleri üzerinden %20 indirim uygulanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Aşağıda merkezimize Bulgaristan vizesi ücretleri ile ilgili sık sorulan soruların cevapları yer almaktadır.

Bulgaristan Multi Vize Ücreti Ne Kadar?

C tipi vizelerde Bulgaristan multi vizesinin verilip verilmeyeceği konusunda tek yetkili karar merci ilgili Bulgaristan dış temsilciliğidir. Bu yüzden başvuru sonrası multi vize alınacağı birçok durumda garanti edilemez.

Vize başvuru formlarınızı ve beyan edilen evraklarınızı Bulgaristan’a birden fazla kez seyahat edecekmiş gibi düzenlemek multi vize alımında etkili olabilir.

D tipi vizeler ise multi özellik taşımaktadır. Bulgaristan Multi Vize Ücreti D tipi vizeler için 175 Euro’dur.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgar Vizesi Ücreti Hangi Hizmetleri Kapsar?

Bulgar vizesi ücreti acenteye göre farklılık gösterebilir. Bu konuda internette akreditasyonu olmayan ve kötü niyetli web siteleri bulunmaktadır. Vize ücreti gönderilmesi sonrasında çeşitli mağduriyetlere sebebiyet vermemek için Bulgaristan vize başvurusu yaparken acentelerin konsolosluk akreditasyonları ve TURSAB belgesi sorgulanmalıdır.

Vizem.net Bulgar vize ücreti 110 € olup Bulgar vize ücretleri aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır.

  1. Evrak göndererek uzaktan başvuru hizmeti.
  2. Başvuran kişi adına başvuru formu ve dilekçe doldurulması
  3. Otel konfirmasyonu (bulunmuyorsa)
  4. 7 günlük seyahat sağlık sigortası
  5. 5 aşamalı bilgilendirme SMS’i
  6. Aracı kurum randevusu
  7. Ücretsiz kargo gönderimi

Vizem.net başvurularında Bulgaristan vize işlemlerini online olarak da sorgulamak mümkündür.

Bulgaristan Vize Ücreti Hangi Bankaya Yatırılıyor?

Kişisel yapılacak başvurularda (VFS kullanılarak) aracı kurum ve konsolosluk harç bedelleri ayrı ayrı yatırıldığı için Bulgaristan vize ücretinin hangi bankaya yatırılacağı konusunda kafa karışıklığı yaşanmaktadır.

Bulgaristan vize ücreti hizmet bedeli VFS Global’e elden ve nakit yatırılmalıdır. Kredi kartı ile ödeme yapılmaz. Konsolosluk harç bedeli ise ilgili konsolosluğun banka hesabına ilgili banka şubesinden havale ile yapılmalıdır. Ödemeler EURO para cinsinden olmalıdır. Her iki kurum da TL ödeme kabul etmemektedir. Bulgaristan vizesi başvurularınız ikamet edilen ilin vize başvuru merkezlerine ve ilgili Konsolosluk ya da Büyükelçiliğe yapılmalıdır.

Vize başvurunuz için: 0850 241 1868

Bulgaristan Hesap Numaraları

Konsoloslukların Bulgaristan Vize Ücreti Hesap No’ları

Kişisel başvurular için aşağıdaki birimlere göre Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ücreti Hesap No ları kullanılarak ödemeler havale yapılmalıdır. Havale yapıldıktan sonra Banka dekontunun orijinali aracı kuruma götürülmelidir.

BirimBankaIBAN
Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği EUR Hesap NoGaranti BankasıTR83 0006 2000 0820 0009 0919 85
İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu EUR Hesap NoGaranti BankasıTR26 0006 2000 3950 0009 0742 77
Edirne Bulgaristan Konsolosluğu EUR Hesap Noİş BankasıTR65 0006 4000 0011 3000 6037 26
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu EUR Hesap NoGaranti BankasıTR15 0006 2000 3950 0009 0646 78

Önemli Not: Harç ücreti ikamet edilen ilin yetki alanı içerisinde olduğu Bulgaristan konsolosluklarına ya da Bulgaristan büyükelçiliklerine banka şubesinden yatırılmalıdır. Yanlış hesaba yatırılması durumda ücret iadesi iadesi uzun süreli uğraş sonucu alınabilmekte ve çeşitli mağduriyetlere sebep olabilmektedir. İkamet edilen il aşağıdaki listeden seçilerek ilgili Konsolosluk bulunabilir. Açıklama kısmına başvuran T.C kimlik numarası yazılmalıdır. Vize talebi reddedilmesi durumlarından harç bedeli başvuru sahiplerine iade edilmez. Seyahat tarihinden en geç 10 iş günü öncesinden başvurunun yapılıp ücretin ödenmiş olması gerekir.

İkamet Ettiğiniz Şehiri Seçin, Hangi Bölgeden Hizmet Alabileceğinizi Öğrenin

Bulgaristan Konsolosluğu Garanti Bankası Hesap Numaraları Nedir?

Ankara, İstanbul, ve Bursa illeri için Bulgaristan vize ücreti garanti bankası hesaplarına yatırılır. Edirne için İş Bankası hesap numarası kullanılmaktadır. İlgili banka şubelerinden elden yatırılacak vize harçları için ekstra havale ücreti talep edilmemektedir. Ödeme yapılırken Bulgaristan vizesine başvuru yapılacağı banka görevlisine bildirilmelidir.

Diğer sorular için haftanın 7 günü vize başvuru merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
Başvuru ve Bilgi Hattı: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: