Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Doldurma Rehberi

Bulgaristan vize başvurularında vize Bulgaristan vize başvuru formu zorunlu bir evraktır.

Bulgaristan vize başvuru formunda yer alan bilgilerle Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklar kapsamında yer alan tüm bilgilerin tutarlı ve uyumlu olması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuru formunda yer alan bilgilerle diğer vize evraklarında yer alan bilgilerin çelişmemesi gerekmektedir.

Türkiye'nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vizesi başvurularında, vize formu başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize Başvurusu için Hangi Form Doldurulmalıdır?

Bulgaristan vize başvurusu için doldurulması gereken başvuru formu, kısa süreli Bulgaristan vizesi ve uzun süreli Bulgaristan vizesi için farklılık göstermektedir ve ayrıca başvuru sahibinin ikamet adresine göre yetki alanına giren Bulgaristan dış temsilciliğine göre değişmektedir.

Bulgaristan vize başvuru formu için aşağıda detaylı bilgiler verilmektedir. Kısa süreli Bulgaristan vizeleri için güncel vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli Bulgaristan Vize Formu Nasıldır?

Kısa süreli Bulgaristan vize formu, vize başvuru sahibinin ikamet adresine bağlı olarak farklılık göstermektedir. İstanbul, Bursa ve İzmir’den başvuru yapan kişiler için farklı Edirne, Ankara ve Gaziantep’ten başvuru yapan kişiler için farklı başvuru formları öngörülmektedir.

İstanbul, Bursa ve İzmir'den yapılacak başvurular için kısa süreli Bulgaristan vizesi başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Kısa Süreli Bulgaristan Vize Formu Nasıldır?
Kısa Süreli Bulgaristan Vize Formu Nasıldır?

Edirne, Ankara ve Gaziantep'ten yapılacak başvurular için kısa süreli Bulgaristan vizesi başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Kısa Süreli Bulgaristan Vize Formu Nasıldır 2
Kısa Süreli Bulgaristan Vize Formu Nasıldır 2

Bulgaristan Transit Vize Başvuru Formu Nasıldır?

Bulgaristan transit vize başvuru formu, kısa süreli Bulgaristan vize formu ile aynıdır ancak vize başvuru sahibinin ikamet ettiği ile göre farklılık göstermektedir.

Uzun Süreli Bulgaristan Vize Talep Formu Nasıldır?

Uzun süreli Bulgaristan vize talep formu, 90 günden uzun süre ile Bulgaristan’da kalmayı planlayan Türk vatandaşlarının yapması gereken Bulgaristan ulusal vize başvuruları için doldurulması gereken form türüdür.

Bulgaristan D vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Uzun Süreli Bulgaristan Vize Talep Formu Nasıldır?
Uzun Süreli Bulgaristan Vize Talep Formu Nasıldır?

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Bulgaristan dış temsilciliğinin yetki verdiği vize aracı kurumu VFS Global’dir ve vize başvuru formu VFS Global’in internet sitesinden temin edilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvurularında vize formu uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır ve talep edilmesi halinde başvuru formu vize başvuru sahibine de gönderilebilmektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu, tam ve eksiksiz doldurulması gereken ve Türkçe, Bulgarca ya da İngilizce doldurulabilen önemli bir vize başvuru belgesidir.

Bulgaristan vize başvuru formunda yer alan bilgilerin diğer başvuru evraklarındaki bilgilerle çelişkili olması, vize reddine sebebiyet verebilmektedir.

Bulgaristan vize formu kapsamında yer alan kişi bilgileri bölümünde vize başvuru sahibine ait ad, soyad, doğum tarihi, doğum yeri, cinsiyet, medeni durum, kimlik no gibi kimlik bilgileri; pasaport bilgileri bölümünde pasaport numarası, veriliş tarihi, geçerlilik tarihi ve veren makam bilgileri; iletişim bilgileri bölümünde başvuru sahibine ait ikamet adresi, e-mail adresi ve cep telefonu gibi bilgiler ve seyahat bilgileri kapsamında seyahat amacı, ilk giriş yapılacak ülke, talep edilen giriş sayısı ve Bulgaristan’a davet eden kişi olup olmadığına yönelik bilgiler istenmektedir.

VFS Global Bulgaristan Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir Mi?

Evet, VFS Global Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe dilinde doldurulabilmektedir. Sadece İstanbul, Bursa ve İzmir’den yapılacak Bulgaristan kısa süreli vize başvurularındaki formun İngilizce dilinde doldurulması gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Talep Formu Elle Doldurulabilir Mi?

Evet, Bulgaristan vize talep formu elle doldurulabilmektedir ve aynı zamanda bilgisayar üzerinden de doldurulabilmektedir. Elle doldurulan Bulgaristan vize talep formlarında yazının okunaklı olması gerekmektedir ve kullanılan kalemin tükenmez kalem olmasına dikkat edilmelidir. Bilgisayardan doldurularak çıktı alınan Bulgaristan vize talep formlarının imzalanması gerekmektedir.

VFS Global Bulgaristan Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

VFS Global Bulgaristan başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru sahibinin imza atması gerekmektedir ve ardından yetkili aracı kurumun başvuru merkezinden vize başvuru randevusu alması gerekmektedir. Türkiye’den yapılan Bulgaristan vize başvuruları kapsamında hazırlanan vize evrakları ve vize başvuru formu, yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Global’e teslim edilmektedir.

VFS Global’den alınan randevu tarihi geldiğinde vize başvuru merkezine giderek parmak izi ve biyometri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan VFS Global üzerinden randevu alan başvuru sahiplerine randevu onay mail’i gönderilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: