bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Süreci 2023

Bulgaristan aile ziyareti vizesi, Bulgaristan’da yaşayan aile, arkadaş ve akraba ziyareti durumlarında alınması gereken, 180 günlük periyot içerisinde maksimum 90 günlük düzenlenen kısa süreli vize türüdür.

Özel ziyaret Bulgaristan vizesi almak için, Bulgaristan’da yaşayan kişinin başvuru sahibine davetiye göndermesi gerekmektedir. Maksimum 90 gün düzenlenen kısa süreli vizeler genellikle uzatılamamaktadır.

Vizem.net, Bulgaristan ziyaret vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti veren acenteler arasında, son 4 yılda Türkiye’deki en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport
  • Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vize harcı
  • 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Davetiye mektubu
  • Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuru formu
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Rezervasyon belgeleri
  • Adli sicil kaydı
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Hesap döküm belgesi

Bulgaristan vizesine başvuran kişilerin mesleki durumu, başvuru yapacağı il, konaklama ve ulaşım türüne göre gerekli evrak listesinde değişikler olmaktadır.

Bulgaristan Davet Mektubu Örneği Nasıl Yazılır?

Bulgaristan davet mektubu örneği; konsolosluğa hitaben, Bulgaristan’da yaşayan kişi tarafından yazılmalı, imzalanmalı ve damgalanmalıdır. Bulgaristan Göçmenlik Bürosundan alınan davetiyenin noter onaylı orijinali ve fotokopisi sunulmaktadır.

Bulgaristan özel ziyaret davetiye mektubunun; davet eden ve edilen kişinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını, seyahat süresini, seyahati kimin finanse edeceğine dair bilgileri içermesi ve taahhüt edilmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Bulgaristan aile ziyareti vize dilekçesi, ilgili konsolosluğa hitaben başvuru sahibi tarafından yazılmaktadır.

Bulgaristan seyahati için talep edilen aile ziyareti vize dilekçesi; seyahat amacını, seyahat masraflarının finansal yeterliliğini veya sponsorluk bilgilerini içermelidir ve açıklayıcı üslupla anlatılan detayların, beyan edilen diğer destekleyici belgelerle uyuşur nitelikte olması gerekmektedir.

Davetiye ile Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Davetiye ile Bulgaristan aile ziyareti vizesi almak için, Bulgaristan’da ikamet eden kişi tarafından davetiye yazılmalı ve Bulgaristan Göçmenlik Bürosundan onaylanarak başvuru sahibine gönderilmelidir. Gönderilen Bulgaristan özel ziyaret vizesi davetiyesi, başvuru dosyasına eklenmeli ve geri kalan gerekli evraklar listesi tamamlanarak, vize merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu günü ve saati geldiğinde, Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti için gerekli evraklar ilgili vize merkezine ibraz edilmelidir.

Bulgaristan Aile Ziyareti Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bulgaristan aile ziyareti vize ücreti, 12 yaşın altındaki kişiler için ücretsiz; 12 yaş ve üstündekiler için 80 Euro tutmaktadır.

2022 yılı itibariyle 12 yaş ve üzeri kişiler için danışmanlık, yeminli tercüme, biyometri işlemleri, form ve dilekçe doldurma dahil tüm hizmetler 180 Euro’dur.

Bulgaristan Aile ve Akraba Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu, ikamet iline göre VFS Global vize başvuru merkezine veya akredite acentelere yapılabilmektedir.

Bulgaristan Akraba Ziyareti Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Bulgaristan aile akraba ziyareti vizesi için VFS Global vize merkezi üzerinden randevu alınmaktadır. VFS Global web sitesi üzerinden randevu almak için, online kayıt oluşturup başvuru formu doldurulduktan sonra randevu günü ve en yakın VFS Global şubesi seçilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda randevu danışmanlar tarafından alınmaktadır.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan aile veya arkadaş ziyareti vizesi ortalama 10 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır ancak Bulgaristan veya Türkiye’nin resmi tatillerine, konsoloslukların yoğun dönemlerine denk gelen günlerde veya gerekli evrakların eksik ibraz edilmesi gibi durumlarda vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Evet, Bulgaristan ziyaret vizesi almak, gerekli evraklar ve şartlar yerine getirildikten sonra kolaydır.

Başvuru sahiplerinin Bulgaristan özel ziyaret vizesi almak için temel şartı davetiye mektubu almak ve finansal yeterliliğini kanıtlamaktır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: