Bulgaristan Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidebilirim

Bulgaristan Vizesiyle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Bulgaristan, Avrupa Birliği’ne giriş yaptığı 1 Ocak 2007 tarihinden bu yana Erişim Anlaşması doğrultusunda Avrupa Birliği’nin genel vize politikasını uygulamaktadır.

Bulgaristan Cumhuriyeti’nin yapmış olduğu, karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda bazı ülkelere Bulgaristan vizesi ile giriş yapmak mümkündür.

Bulgar vizesiyle nerelere gidilir sorusunun cevabı; Romanya, Hırvatistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’dir.

2007 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olup 2022 itibari ile Schengen Bölgesi üyesi olmayan Bulgaristan Schengen vizesi tahsis etmemektedir.

Bulgaristan Vizesi ile Başka Ülkeye Giriş Yapılabilir Mi?

Bulgaristan vizesi ile Romanya, Hırvatistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne giriş yapmak; hamili olunan vize belirli koşulları sağladığı takdirde mümkündür. Bulgaristan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun 3 Temmuz 2014 tarihinde onayladığı kararla birlikte Romanya, Hırvatistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti ile yapılan karşılıklı anlaşmalar çerçevesinde multi özellikli Bulgaristan vizesi hamilleri ve Bulgaristan’da oturum izni sahibi olanlar; bahsi geçen ülkelere 90 gün içerisinde 180 günü geçmeyecek şekilde vize gerekmeksizin seyahat edebilmektedirler.

Bulgaristan Tek Girişli Vize ile Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

Bulgaristan tek girişli vize ile gidilebilecek tek ülke Bulgaristan’dır.

Bulgaristan Multi Vizesi ile Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

Bulgaristan multi vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda listelenmiştir.

  • Güney Kıbrıs
  • Hırvatistan
  • Romanya

Bulgaristan Vizesi ile Avrupa’ya Gidilebilir Mi?

Bulgaristan vizesi ile Avrupa’da Schengen Bölgesi üyelerine giriş yapmak mümkün olmasa da; eğer hamili olunan vize Bulgaristan multi-vize ise Hırvatistan, Romanya ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne giriş yapılabilmektedir.

Bulgaristan C Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Bulgaristan C vizesi, yabancı ülke vatandaşlarının Bulgaristan’a 90 güne kadar erişim sağlama izni veren vize türüdür.

Bulgaristan C vizesi multi giriş özelliğine sahip ise bu vize kullanılarak Romanya, Hırvatistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti’ne giriş yapılabilmektedir.

Bulgaristan D Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Bulgaristan D vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda listelenmiştir.

  • Güney Kıbrıs
  • Hırvatistan
  • Romanya

Bulgaristan Vizesi ile Yunanistan’a Gidilebilir Mi?

Hayır, Bulgaristan vizesi ile Yunanistan’a gidilememektedir. Yunanistan’a giriş yapmak için Schengen vizesi gerekmektedir ve Bulgaristan vizesi Schengen vizesi olma özelliğine sahip değildir.

Bulgaristan Vizesi ile Kanada’ya Gidilebilir Mi?

Hayır, Bulgaristan vizesi ile Kanada’ya gidilememektedir.

Bulgar Vizesi ile Hırvatistan’a Gidilebilir Mi?

Bulgar vizesi ile Hırvatistan’a gitmek hamili olunan vize belirli koşulları sağladığı takdirde mümkündür. Bulgar vizesi ile Hırvatistan’a gitmek için ilk olarak Bulgaristan’a giriş yapmış olmak ve hamili olunan Bulgaristan vizesinin multi özellikli olması gerekmektedir.

Bulgar Vizesi ile Romanya’ya Gidilebilir Mi?

Bulgar vizesi ile Romanya’ya gitmek, Bulgaristan vizesi multi vize özellikli ise ve ilk giriş Bulgaristan’a yapıldıysa mümkündür.

Schengen Vizesi ile Bulgaristan’a Giriş Yapılabilir Mi?

Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmak, Schengen vizesi geçerlilik tarihleri içerisinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde mümkündür. 25 Ocak 2012 tarihinde Bulgaristan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan kararlarla; Schengen vizesi hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Bulgaristan kısa süreli vizesine gerek duymaksızın Bulgaristan’a erişim hakkı kazanmışlardır.

Tek Girişli Schengen Vizesi ile Bulgaristan Üzerinden Yunanistan’a Gidilebilir Mi?

Tek girişli Schengen vizesi ile Bulgaristan üzerinden Yunanistan’a giriş yapmak mümkün değildir.

Yunanistan Vizesi ile Bulgaristan’a Girilebilir Mi?

Yunanistan vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmak sahip olunan Yunanistan vizesinin belirli şartları sağlaması koşuluyla mümkündür. Ege Denizi’ndeki bazı Yunan adalarına erişim sağlayan Yunanistan kapı vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmak mümkün değildir. Hamili olunan Yunanistan vizesi C veya D tipi ise Bulgaristan’a bu vizeyi kullanarak giriş yapmak mümkündür; ancak vize çift ya da multi giriş özelliğine sahip olmalıdır.

Hırvatistan Vizesi ile Bulgaristan’a Giriş Yapılabilir Mi?

Hırvatistan vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmak hamili olunan vize çift girişli veya multi özellikli ise mümkündür.

Romanya Vizesi ile Bulgaristan’a Giriş Yapılabilir Mi?

Romanya vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmak eğer edinilen Bulgaristan vizesi çift girişli ya da çok girişli olma özelliğine sahip ise mümkündür.

Tek Girişli Romanya Vizesi ile Bulgaristan Üzerinden Transit Geçiş Yapılabilir Mi?

Tek girişli Romanya vizesi ile Bulgaristan üzerinden transit geçiş yaparak Romanya’ya geçmek mümkün değildir ve bu seyahat için Bulgaristan transit vizesi temin edilmesi gerekmektedir.

Çift ya da multi girişli Romanya vizesi hamilleri Romanya’ya yapacakları seyahatlerinde Bulgaristan üzerinden transit geçiş yaparak Romanya’ya ulaşabilmektedirler.

İngiltere Vizesi ile Bulgaristan’a Gidilebilir Mi?

Hayır, İngiltere vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmak mümkün değildir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: