Bulgaristan Vizesi için Davet Mektubu

Bulgaristan Vize Davet Mektubu ve Davetiye Vizesi

Bulgaristan vize davet mektubu, Bulgaristan’a aile, akraba ve arkadaş ziyareti, ticari faaliyet, spor, eğitim ve kültürel etkinliklere katılma amacıyla gitmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının yapacakları gezi ile alakalı ilgili kurumlara sunmaları gereken belgelerden biridir.

Bulgaristan’da davetiye ile gitmek için kişi ve kurumlardan Bulgaristan’dan davetiye göndermek talep edilmelidir.

Vizem.net, Türkiye’den Bulgaristan’a davetiye ile seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize başvurusu için gerekli Bulgaristan vize başvuru evrakları ve vize davetiyesinin hazırlanması dahil tam kapsamlı danışmanlık hizmeti sunan bir akredite acentedir.

Bulgaristan davetiye vize başvurusu için: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Bulgaristan vize davetiyesi, Bulgarca veya İngilizce olarak Bulgaristan Göçmenlik Ofisine ithafen yazılmalıdır. Bulgaristan vizesi için davet mektubu, davet eden kişinin adını, telefon ve e-posta gibi iletişim bilgilerini, Schengen ülkesindeki konumunu (vatandaşlık, daimi ikametgah vs.), imzasını ve Bulgaristan vizesine başvuru yapacak kişinin adını, pasaport numarasını, davet eden kişi ile arasındaki ilişkiyi ve seyahat amacına ait bilgileri içermelidir. Seyahat amacı ve seyahat güzergahının da belirtilmesi gereken Bulgaristan vize davetiyesinde mektubun yazıldığı tarih, Bulgaristan Büyükelçiliğinin telefon numarası ve adresi yer almalıdır. Bulgaristan vize davetiyesi vize başvurusu için gerekli diğer belgelere eklenerek sunulmalıdır.

Bulgaristan vizesi için davet mektubu, Bulgaristan Göçmenlik Bürosundan alınmalı ve noter tarafından onaylanmalıdır. Bulgaristan vize başvurusunda, Bulgaristan vize davet mektubun orijinalinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Davet Mektubu Hangi Vize Türleri için Gereklidir?

Bulgaristan davet mektubunun gerekli olduğu vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Bulgaristan aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi
  • Bulgaristan ticari vizesi
  • Bulgaristan eğitim ve araştırma vizesi
  • Bulgaristan sportif ve kültürel etkinlik vizesi

Bulgaristan Aile Ziyareti Vize Davetiyesi

Bulgaristan aile ziyareti vize davetiyesi, Bulgaristan’da yaşayan aile üyeleri tarafından yazılmalıdır. Bulgaristan vizesine başvuru yapan kişi ile vize davet mektubunu yazan kişi arasındaki bağın açıklanması gereken Bulgaristan aile ziyareti vize davetiyesinde ülkede kaç gün kalınacağı ve başvuru yapan kişinin maddi durumu belirtilmelidir.

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Bulgaristan Aile Ziyareti Vize Davetiyesi
Bulgaristan Aile Ziyareti Vize Davetiyesi

Bulgaristan Ticari Vize Davet Mektubu

Ticari Bulgaristan vizesi için davet mektubu, ticari faaliyet amacıyla ziyaret edilen kişi veya kurum tarafından yazılmalıdır.

Ticari gezi için Bulgaristan vize davet mektubunda Bulgaristan vizesine başvuru yapan kişi ile davet mektubunu yazan kişi arasındaki iş ilişkisi, başvuru yapan kişinin ne kadar süre ülkede kalacağı ve bu süre boyunca nelere yapılacağı belirtilmelidir.

Bulgaristan ticari vize davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

Bulgaristan Ticari Vize Davet Mektubu
Bulgaristan Ticari Vize Davet Mektubu

Bulgar Vizesi için Davet Mektubu Nereye Teslim Edilir?

Bulgar vizesi için davet mektubu, Bulgaristan vizesi için diğer başvuru belgeleri ile birlikte vize merkezine teslim edilmelidir.

Davet Mektubu ile Bulgaristan Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Davet mektubu ile Bulgaristan vizesi almak kolaydır.

Bulgaristan vizesi alabilmek için gerekli tüm belgeler eksiksiz şekilde hazırlanmalı ve tüm Bulgaristan vize şartları başvuru sahibi tarafından sağlanmalıdır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: