Hindistan Seyahat Sigortası

Hindistan Seyahat Sigortası 2023 Yılı Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası, Hindistan’a yapılan kısa süreli seyahatlerde kişinin Hindistan’da olduğu süre boyunca başına gelebilecek kaza, yaralanma veya hastalık gibi riskler karşısında kişiye o ülkenin sağlık hizmetinden yararlanma hakkı veren kısa süreli sağlık poliçesidir. Seyahat sağlık sigortası yaptırmanın temel amacı, sağlık sorunları ve finansal kayıplar karşısında korunmaktır.

Hindistan vize başvuruları sırasında seyahat sağlık sigortası hazırlanması gereken zorunlu bir evrak olmamakla birlikte, Hindistan seyahati sırasında meydana gelebilecek riskli ve beklenmedik durumlara karşı yapılması tavsiye edilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulacak Hindistan vizeleri için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları, Vizem.net’in sigorta birimi tarafından en iyi fiyat garantisi ile yaptırılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hindistan Vizesi için Sağlık Sigortası Şart Mıdır?

Hindistan vizesi için sağlık sigortası şart değildir, ancak Hindistan’dayken yaşanabilecek riskli durumlara karşı yaptırılması önerilmektedir.

Hindistan Seyahatinde Doğabilecek Riskli Durumlar Nelerdir?

Hindistan seyahatinde doğabilecek riskli durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Bagaj kaybedilmesi
 • Hava koşulları nedeniyle uçuşun iptal edilmesi
 • Hindistan’da araba veya motor kazalarının sık olmasından kaynaklı Hindistan’a seyahat eden turistlerin yaralanması veya hayatını kaybetmesi
 • Hindistan’da hava kirliliğinin yüksek olması sebebiyle sağlık problemlerinin yaşanabilmesi
 • Hindistan’ın yüksek bölgelerinde rakım ve sert hava koşulları kaynaklı sağlık problemlerinin ortaya çıkması
 • Dang humması, Zika ve Chikungunya virüsü gibi sebeplerle ortaya sağlık sorunlarının çıkması

Hindistan seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler dikkate alındığında ve yukarıda belirtilmiş olan durumların yaşanması ihtimaline karşı, başvuru sahiplerinin Hindistan seyahati öncesi sağlık sigortası yaptırması önemlidir.

Hindistan Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Hindistan seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Tıbbi acil durum veya acil tahliye durumları
 • Reşit olmayan bireyin ülkesine dönüşü
 • Seyahat iptali veya yolculuğun kesilmesi gibi durumlar
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımı
 • Yurt dışı cenaze masrafları ve cenazenin geri gönderilmesi
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj, kişisel eşyalar ile seyahat belgeleri
 • Bagajın gecikmesi
 • Hava yolu şirketi sebebiyle bağlantı uçağının kaçırılması
 • Hava muhalefeti sebebiyle seyahat gecikmeleri

Seyahat sağlık sigortası kapsamı sigorta şirketleri ve tercih edilen poliçelere göre farklılık gösterebilmektedir.

Hindistan Seyahati için Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Hindistan seyahati için sağlık sigortası, Türkiye’de veya Hindistan’da faaliyet göstermekte olan sigorta şirketlerinden veya akredite kuruluşlar üzerinden yaptırılabilmektedir.

Türkiye’den Hindistan’a seyahat edecek kişilere 2022 yılı için seyahat sigortası, en uygun fiyatlar ile Vizem.net’in sigorta birimi tarafından sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Hindistan Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Hindistan seyahat sağlık sigortası fiyatları sigorta süresi, yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. Hindistan sağlık sigortasının 1 günlük fiyatı 7 ile 12 euro arasında değişmektedir.

1 Haftalık Hindistan Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

1 haftalık Hindistan sağlık sigortası fiyatı ortalama 14,5 ile 23 euro arasında değişmektedir. Hindistan seyahat sağlık sigorta fiyatları seyahat süresi, yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir.

1 Aylık Hindistan Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

1 aylık Hindistan sağlık sigortası fiyatı ortalama 25,5 ile 45 euro arasında değişmektedir.

Hindistan seyahat sağlık sigorta fiyatları seyahat süresi, yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. Hindistan seyahati planlayan kişi, vize için sağlık sigortası yaptırmak zorunda olmasa da, seyahatlerde yaşanabilecek sorunlara karşı korunmak amacıyla sigortanın yaptırılması önerilmektedir.

Türkiye'deki Özel Sağlık Sigortaları Hindistan'da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları, yurt dışı geçerliliğine sahip olması halinde, Hindistan’da geçerlidir. Türkiye’de yurt dışı geçerliliğine sahip sigortalar Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Generali Sigorta, Anadolu Sigorta, Acıbadem Sigorta üzerinden yaptırılabilmektedir.

Sağlık Sigortasının Yaptırılması Hindistan Vize Sonucunu Etkiler Mi?

Sağlık sigortasının yaptırılması Hindistan vize sonucunu etkilememektedir.

Seyahat sağlık sigortasının Hindistan’da sağlığın tehdit edildiği durumların yaşanması halinde maddi ve manevi risklerin en aza indirgenmesi amacıyla yaptırılması önem taşımaktadır ve sağlık sigortası, Hindistan vize başvurusu için talep edilen zorunlu evraklar arasında değildir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: