Japonya Dil Okulları

2023'te Japonya Dil Okulu Eğitimi ve Kayıt Ücretleri

Japonya dil okulları; İngilizce, İspanyolca, Fransızca gibi Avrupa dillerinin yanı sıra çoğunlukla Japonca, Çince ve Korece dillerinde eğitim vermektedir. Japonya’da dil kursu genellikle en fazla 12 kişiliktir. Japonya’da dil eğitimi 1 hafta ile 24 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Japonya’da dil okuluna gitmek için en çok tercih edilen şehirler arasında Tokyo, Osaka, Kobe ve Nagano bulunmaktadır. Kişiye özel birebir derslerin verilmesi, çoğu okulun kalacak yer ayarlaması Japonca dil kurslarının avantajları arasında yer almaktadır. Japonya’da okur yazar oranının neredeyse yüzde yüz olması sebebiyle dil eğitimine önem verilmesi Japonya dil okullarının tercih edilmesine neden olmaktadır.

Vizem.net, Türkiye'den Japonya'ya dil eğitimi almak için gitmek isteyen kişilere dil okulu kayıt işlemlerinden vize başvurusuna kadar tüm süreç için tek çatı altında danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Japonya'da Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İspanyolca, İtalyanca gibi Avrupa dilleri ile Korece, Çince ve Endonezya dili gibi Asya dilleri üzerine Japonya’da dil eğitimi alınabilmektedir. Japonya’da birçok şehirde uluslararası düzeyde olan gelişmiş Japonca dil kursu bulunmaktadır.

Japonya'daki En İyi Dil Okulları Hangileridir?

Japonya’daki en iyi dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Japonya Genki Dil Okulu: Kyoto şehrinde, Japonca dil eğitimi vermektedir.
 • Japonya ICC Dil Okulu: Ginza şehrinde bulunan Japonya ICC Dil Okulu; İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca gibi Avrupa dilleri dahil olmak üzere Arapça, Türkçe, Japonca ve Çince gibi 50’den fazla dilde eğitim vermektedir.
 • Japonya Berlitz Dil Okulu: Osaka şehrinde, İngilizce, İtalyanca, Fransızca gibi Avrupa dilleri ile Mandarin Çincesi, Korece ve Endonezya dili gibi Asya dillerinde de eğitim vermektedir.
 • Japonya Amerikan Dil Okulu: Chiba şehrinde bulunan Japonya Amerikan Dil Okulu; İngilizce başta olmak üzere Çince, Korece, Fransızca ve İspanyolca dil eğitimi vermektedir.
 • Japonya Maple İngilizce Dil Okulu: Akaiwa şehrinde, İngilizce dil eğitimi vermektedir.
 • Japonya Külz Dil Okulu: Yokohama şehrinde, İngilizce, Almanca ve Japonca dil eğitimi vermektedir.

En Popüler Japonya İngilizce Dil Okulu Hangisidir?

En Popüler Japonya İngilizce Dil Okulu Hangisidir?
En Popüler Japonya İngilizce Dil Okulu Hangisidir?

Tokyo İngiliz Dil Okulu, Tokyo’da Shibuya bölgesinde bulunmaktadır. Tokyo İngiliz Dil Okulu’nun bir akademik yılı için ücreti ortalama 17.500 euro ile 18.500 euro arasındadır. Japonya’da dil kursu fiyatları ile kıyaslandığında Tokyo İngiliz Dil Okulu’nda bir dönemin ortalama ücreti 6.000 euro tutmaktadır.

Uluslararası düzeyde eğitim verilmesi, öğretmenlerin bütün öğrencilerle dikkatle ilgilenebilmesi ve dünyanın her yerinden öğrencileri kabul etmesi Tokyo İngiliz Dil Okulu’nun tercih edilme sebepleri arasındadır. Tokyo İngiliz Dil Okulu öğrencilerin spor, sanat ve açık alan aktiviteleri ile öğrendiklerini pekiştirmelerini amaçlamaktadır.

En İyi Japonca Dil Okulları Hangileridir?

En İyi Japonca Dil Okulları Hangileridir?
En İyi Japonca Dil Okulları Hangileridir?

En iyi Japonca dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • KCP Uluslararası Japonca Dil Okulu
 • Hokkaido Japonca Dil Okulu
 • Meiji Akademi
 • Genki Japonca Dil Okulu
 • Kyoto Japonca Dil Okulu
 • Daiwa Akademi

KCP Uluslararası Japonca Dil Okulu, Tokyo şehir merkezinde bulunmaktadır. KCP Uluslararası Japonca Dil Okulu’nda; kısa süreli yaz programı, bir akademik yıl ve dönemsel olmak üzere üç farklı programda eğitim verilmektedir.

Japonya’da Japonca Dil Okulu’nun bir dönem için her şey dahil ortalama ücreti 12.000 euro ile 17.000 euro arasındadır. KCP Uluslararası Tokyo Dil Okulu’nda Japonca dil eğitiminin bir dönem için ücreti 3.000 eurodur. KCP Uluslararası Japonca Dil Okulu’nun kalacak yer de dahil olmak üzere bir akademik yıl için ücreti 20.100 euro tutmaktadır. KCP Uluslararası Japonya Dil Okulu’nda öğrenciler doğrudan Japonya dili eğitimi görmektedir ve İngilizce gibi bir araç dili kullanılmadan Japonca düşünmeye teşvik edilmektedir.

Japonya Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

Japonca dil okulu fiyatları bir dönem için her şey dahil ortalama 12.000 euro ile 17.000 euro arasında değişiklik göstermektedir. Japonca dil kursu fiyatları; kursun bulunduğu şehir ve eğitimin süresi gibi faktörlere bağlı olarak artış göstermektedir. Bazı Japonca dil okullarında 30 euro ile 200 euro arasında kayıt ücreti alınmaktadır. Okayama’da bulunan bir Japonca dil okulunun üç aylık dönem için ortalama ücreti 1.500 euro iken Tokyo’da bulunan bir Japonca dil okulunun üç aylık dönem için ortalama ücreti 2.000 ile 3.000 euro arasındadır.

Japonya'da Ücretsiz Japonca Eğitimi Veren Okul Var Mıdır?

Evet, Japonya’nın ulusal yayın kuruluşu olan NHK ücretsiz Japonca eğitimi vermektedir. Japon radyo kuruluşu NHK tarafından “Kolay Japonca” adı altında çevrimiçi olarak başlangıç seviyesinde Japonca kursu ücretsiz olarak verilmektedir. Ücretsiz Japonca eğitimine NHK Japon radyo kuruluşunun sitesinden ulaşılmaktadır.

Dil Eğitimi İmkanlarının En Fazla Olduğu Japon Şehirleri Hangileridir?

Dil eğitimi imkanlarının en fazla olduğu Japon şehirleri aşağıda listelenmiştir.

 • Tokyo
 • Kyoto
 • Osaka
 • Kobe
 • Chiba
 • Fukuoka
 • Okayama
 • Nagoya
 • Kofu
 • Kanagawa
 • Sapporo

Tokyo'da Dil Okulu İmkanları Nasıldır?

Tokyo'da Dil Okulu İmkanları Nasıldır?
Tokyo'da Dil Okulu İmkanları Nasıldır?

Tokyo dil okulları; başta İngilizce ve Japonca olmak üzere Çince, Korece, Fransızca, İspanyolca gibi çeşitli dillerde eğitim vermektedir. Tokyo’da bulunan en iyi dil okulları arasında KCP Uluslararası Dil Okulu, Willowbrook Uluslararası Dil Okulu, Berlitz gibi isimler yer almaktadır.

Japonya dil kursu fiyatları üç aylık dönem için Tokyo’da ortalama 3.000 eurodur. Birçok Japonya dil okulu yurt imkanı da tanımakta ve eğitim fiyatına ortalama 10.000 euro tutarında ekleme yapılmaktadır. Yurt imkanı bulunmayan Japonya dil okullarında okumak isteyen öğrenciler için Tokyo daire kiraları ortalama 190 euro ile 1.500 euro arasında değişiklik göstermektedir. Ulaşım, fatura, gıda alışverişi gibi masrafların da eklenmesi sebebiyle Tokyo’da yaşam yüksek maliyetli olarak değerlendirilmekte ve diğer Japon şehirlerine göre Japonca dil okulu için dezavantajlı olabilmektedir.

Japonya'da Dil Okulu Kaydı Nasıl Yaptırılır?

Japonya’da dil okulu kaydı, kayıt yaptırılacak dil okulunun uygulamalarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Japonya’da dil eğitimi alınacak kurumun resmi internet sitesinden gerekli formlar doldurularak online olarak kayıt yapılabilmektedir. Eğitim kurumunun uygulamalarına bağlı olarak kayıt yaptırdıktan sonra başvuru sahibinin Japonya dil kursunda bir seviye belirleme sınavına girmesi gerekebilmektedir.

Japonya'da Dil Eğitimi için Gerekenler Nelerdir?

Japonya’da dil eğitimi için gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 • Geçerli bir pasaport
 • Japonya vize uygunluk belgesi
 • Japonya dil okulu vizesi
 • Japonya’da dil eğitimi ve geçim masraflarının karşılanacağına dair finansal yeterliliğin kanıtı niteliğindeki belgeler
 • Japonya’da konaklanacak yer

Japonya Dil Kursu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Japonya’da dil eğitimi alınacak kurumun yetkili yerlere yapacağı başvuru sonucunda vize uygunluk belgesi çıktıktan sonra Japonya dil okulu vizesi başvurularının, ikamet edilen ilin yetki alanında bulunduğu Japonya Konsolosluğuna şahsen yapılması gerekmektedir.

Japonya vize uygunluk belgesi alındıktan sonra Türkiye’deki başvuru sahipleri konsolosluklarla iletişime geçerek vize randevusu alabilmektedir. Japonya vize randevu tarihinde ilgili konsolosluğa giderek evrak teslimi yapılmalıdır. Japonya dil kursu vizesi başvurusunun onaylanması durumunda vize ücreti ödenmelidir ve böylece Japonya dil kursu vizesi işlemleri tamamlanmaktadır.

Japonya'da Dil Eğitimi Alırken Çalışılabilir Mi?

Japonya dil okulu vizesi aynı zamanda öğrenci vizesidir ve hamiline Japonya öğrenci vizesinin tanıdığı çalışma izni hakkını tanımaktadır.

Japonya dil okulu çalışma izninin Japonya’daki yerel Göçmenlik Bürosundan temin edilmesi gerekmektedir. Japonya öğrenci çalışma izni ile haftada 28 saatten fazla ve bar, kulüp, yetişkin mağazaları ile otelleri, masaj salonları gibi yerlerde çalışılamamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: