Japonya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Başvuru Sonrası Japonya Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

Japonya vize takip ve sorgulama işlemi; vize başvurusunun yapılmasının ardından başvurunun durumunu kontrol etmek amacıyla yapılan bir işlemdir. Japonya vize işlemleri ve sonrasındaki takip işlemi yetkili bir vize aracı kurumundan yapılmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan başvurularda, Japonya vize başvurusu takip işlemleri; 5 aşamalı SMS bilgilendirmesi ve online takip sistemi ile başvuru sahibine sunulmaktadır.

Japonya vize danışmanlığı için: 0850 241 1868

Japonya Vize Başvuru Sorgulama İşlemi Nereden Yapılabilir?

Japonya vize başvuru sorgulama işlemleri, başvurunun yapıldığı konsolosluk ile iletişime geçilerek yapılabilmektedir; Japonya dış temsilciliklerinin vize takibi için herhangi bir online sorgulama sistemi bulunmamaktadır.

Akredite acente Vizem.net eşliğinde Japonya vize başvurusu yapıldığında, başvuru sahiplerine vize takip hizmeti de sunulmaktadır.

Japonya Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Japonya Konsolosluğu vize takip işlemi için Japonya konsoloslukları herhangi bir hizmet sağlamamaktadır. Vize başvuru takibi için bilgi almak isteyen başvuru sahipleri, başvurunun yapıldığı ilgili Japonya dış temsilciliğinin vize birimiyle iletişime geçerek değerlendirme süreci hakkında bilgi alabilmektedir.

Vize başvuru sahipleri, beklemedeki güncel vize başvurusu hakkında Japonya Büyükelçiliğinden mesai saatleri içerisinde +90 0312 446 05 00 numaralı telefon ile arayarak bilgi alabilmektedir; Japonya Başkonsolosluğuna ise yine mesai saatlerinde 0212 317 46 00 numaralı telefondan ulaşılarak vize durumu hakkında bilgi alınabilir.

Japonya Vize Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Japonya vize sonucu, başvurunun hatasız yapılması halinde başvurunun kabul edildiği tarihten itibaren 5 iş gün içerisinde çıkar. Başvurunun sonuçlanması seyahatin amacına ya da dış temsilciliğin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Japonya Vize Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Japonya vize sonucu sadece pasaportun başvuru sahibine iade edilmesiyle öğrenilir. Japonya vize başvuruları sonuçlandığında pasaport iadesi kargo ile yapılmamaktadır ve başvuru sahibinin veya yetkilendirdiği bir kişinin pasaport teslim saatlerinde başvurunun yapıldığı dış temsilcilikten pasaportu teslim alması gerekir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: