Japonya Vize Davetiyesi

Vize Başvurusu için Japonya Davetiye Mektubu

Japonya davet mektubu, Japonya’da ikamet eden kişinin tanıdığı kişiyi Japonya’ya davet eder nitelikte yazılan bir vize belgesi türüdür.

Japonya davet mektubu ticari gezi, aile, arkadaş veya akraba ziyareti, sportif, eğitim ve kültürel etkinliklere katılım durumunda yazılmaktadır ve Japonya seyahatinin amacına göre gereken vize evrakları arasındadır.

Vizem.net, Türkiye'den Japonya'ya davetiye ile 30 günden uzun süreli seyahat edecek kişilere vize başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

T.C. Vatandaşlarının Japonya Vize Davetiyesi Alması Gerekli Midir?

Sahip oldukları pasaport türü fark etmeksizin T.C vatandaşları 30 güne kadar Japonya'ya seyahat edebilmektedir ve bu sebeple 30 günden kısa sürecek Japonya seyahatlerinde davet mektubu almaları gerekmemektedir.

T.C vatandaşlarının 30 günün üstünde sürecek ve davetiye gerektiren Japonya vize başvurularında davetiye almaları gerekmektedir.

Japonya Vizesi için Davet Formu Nedir?

Japonya davet formu Japonya’da bulunan ev sahibinden alınması gereken ve bilgisayarda doldurulabilecek bir form olup Japonya davet mektubuna Japonya Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi üzerinden erişilebilmektedir.

Japonya vizesi için davet mektubu görseli aşağıda verilmiştir.

Japonya Vizesi için Davet Formu Nedir?
Japonya Vizesi için Davet Formu Nedir?

Japonya Vize Davet Mektubu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Japonya vize davet mektubu İngilizce dilinde ve vizeye başvuracak kişinin ikamet ettiği ilin yetki alanında bulunduğu dış temsilciliğe bağlı olarak Japonya Başkonsolosluğu'na ya da Japonya Büyükelçiliği'ne hitaben doldurulur.

Japonya vize davet formu doldurulduktan sonra çıktısı alınmalı ve davet formuna ek olarak davet edilen kişinin Japonya'da geçireceği süre boyunca belirlenen kurallara uyacağına dair garanti verdiği taahhüt belgesinin çıktısı alınmalı ve vize başvuru sahibine gönderilmelidir.

Japonya’ya davet eden kişinin taahhüde uymayı kabul etmemesi durumunda başvuru sahibinin vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Japonya Vize Davetiyesi İptal Edilebilir Mi?

Japonya vize davetiyesi iptal edilebilmektedir. Japonya vize davetiyesi iptal edildiğinde vize iptali vize başvurusu yapan kişinin kimlik bilgileri ile birlikte faks veya posta yoluyla vizeyi veren büyükelçiliğe/başkonsolosluğa veya Konsolosluk İşleri Bürosu’na gönderilmelidir.

Japonya vize davetiyesi iptali için başvuru sahibi pasaportu ile birlikte vizeyi veren Japon Büyükelçiliği/Başkonsolosluğuna gitmelidir. Japonya vize davetiyesi iptal edildiğinde vize kullanılmamış olsa dahi vize ücretleri iade edilmemektedir.

Japonya Vize Davetini Yazan Kişinin Sponsor Olması Halinde Hangi Belgeler Gerekir?

Japonya vize davetini yazan kişinin Japonya’da yapılacak harcamalara sponsor olması halinde vize başvuru sahibi yerine seyahat masraflarını ödemesi gerekmektedir.

Japonya vize davetini yazan kişinin sponsor olması durumunda Japonya vize sponsor mektubu, sponsorun ikametgah belgesi ve sponsorun masrafları ödeme gücünü teyit eden belgelerin düzenlenmesi gerekmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: