Japonya Vize Ücreti

Japonya Vize Ücreti ve 2023 Yılı Başvuru Masrafları

Japonya vize ücreti başvurulan Japonya vizesinin onaylanması durumunda ödenmesi gereken meblağdır. Japonya vize başvuru ücretleri vizenin giriş sayısına göre değişmektedir ve seyahat amacına göre belirlenen vize tipleri için vize harcı aynıdır.

Japonya vize ücretleri başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkeye göre değişebilir, hatta başvuru sahibi vize ücretinden muaf tutulabilir.

Vizem.net'in, Türkiye'den başvurulan uzun süreli Japonya vizelerinde sunduğu vize danışmanlık hizmeti kapsamında vize başvuru ücretine ek olarak vize formunun doldurulması, gerekli belgelerin uygunluğunun kontrol edilmesi, vize takip ve sorgulama işlemleri de dahil olmak üzere tüm vize işlemleri yer almaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Kimler Japonya Vize Başvuru Ücretinden Muaftır?

Bazı ülke vatandaşları Japonya vize ücretinden muaf tutulmaktadır.

Japonya vize ücretinden muaf tutulan ülkeler Amerika, Kanada, Bahamalar, Barbados, Kolombiya, Kosta Rika, El Salvador, Honduras, Meksika, Surinam, Lesotho, Bangladeş, Kore, Malezya, Pakistan, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Gürcistan, Almanya, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Kazakistan, Kırgız, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Makedonya, Malta, Moldova, Monako, Hollanda, Polonya, Portekiz, Rusya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan, Orta Doğu, Ürdün, Avustralya ve Yeni Zelanda’dır.

Türkiye Vatandaşları Japonya Vize Ücretinden Muaf Mıdır?

Türkiye vatandaşları Japonya vize ücretinden muaf değildir ancak 90 günden kısa sürecek Japonya seyahatlerinde vizeden muaf tutuldukları için Japonya kısa süreli vize ücretini ödemelerine gerek bulunmamaktadır.

Türk vatandaşları uzun süreli Japonya vizesi başvurularında vize ücretlerini ödemek durumundadır.

Japonya Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Japonya vize ücretleri için genel giriş vizesi 230 TL, çoklu giriş vizesi 460 TL, transit vize ücreti ise 55 TL olarak değerlendirilmektedir.

Japonya Vize Başvuru Harcı Nereye Ödenir?

Japonya vize başvuru harcının vize başvurusunun yapılacağı Japonya konsolosluğuna TL cinsinde ödenmesi gerekmektedir.

Japonya Vize Harcı Ne Zaman Ödenir?

Japonya vize harcı, diğer birçok ülke uygulamasının aksine, vize başvurusunun onaylanması durumunda ödenmektedir.

Japonya vize başvurusunun reddedildiği durumlarda herhangi bir Japonya vizesi harcının ödenmesine gerek kalmamaktadır.

Japonya Vize Başvuru Masrafları Ne Kadardır?

Japonya vize başvurularında 2022 yılı için; vize başvuru harcı, gerekli formların doldurulması, uçak ve otel rezervasyonları, seyahat planı hazırlığı, seyahat sağlık sigortası, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere toplam masraflar vize türüne göre değişmekte olup 30- 55 dolar arasında tutmaktadır.

Japonya Vizesi için Uygunluk Belgesi Ücretli Midir?

Hayır, Japonya vizesi için uygunluk belgesi ücretli değildir.

Japonya vizesi için uygunluk belgesi uzun süreli olarak Japonya’ya giriş yapacak kişilerin başvuruda bulunması gereken bir belgedir. Çalışma vizesi, öğrenci vizesi veya evlilik vizesi gibi uzun süreli Japonya vizelerine başvurmak isteyen kişiler, vize başvurularından önce Japonya vize uygunluk belgesi başvurusu yapmak zorundadır.

Japonya Vize Randevusu Alma İşlemi Ücretli Midir?

Hayır, Japonya vize randevusu alma işlemi ücretsizdir. Japonya vize randevusu için ücret talep eden kişi ve internet sitelerine kesinlikle itibar edilmemelidir.

Japonya Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Akredite acente Vizem.net üzerinden alınan Japonya vize danışmanlık ücreti; çalışma, yatırım, eğitim gibi uzun süreli vize türlerine göre 20- 65 dolar arasında tutmaktadır.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: