Japonya Vizesi için Pasaport Özellikleri

Japonya Vizesi için Pasaport Özellikleri ve Süresi

Pasaport japonya vize başvurularında sunulması gereken zorunlu belgedir.

Japonya vize başvurusunda kullanılacak olan ve Japonya vize evrakları arasında bulunan pasaportun şartlara uygun olması gerekmektedir.

Japonya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Japonya Vize Başvurusu için Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Japonya vize başvurusu için pasaport en az altı ay geçerli olmalı ve pasaportta vizenin eklenebilmesi için en az iki boş sayfa bulunmalıdır. Japonya’da altı aydan daha uzun bir süre kalınması planlanıyorsa, pasaportun kalış süresine uygun olarak daha uzun sürelerle geçerli olması gerekir.

Yıpranmış veya sıvı ile temas etmiş pasaportlar kabul edilmemektedir.

Pasaportu aldıktan sonra evlenmeye bağlı soyadı değişikliği oldu ise evlilik cüzdanı pasaport ile birlikte sunulmalıdır.

Türkiye'den Japonya Vizesine Farklı Ülke Pasaportu İle Başvurulabilir Mi?

Türkiye’den Japonya vizesine farklı ülke pasaportu ile sadece Türkiye'de yasal olarak ikamet eden yabancılar, Türkiye'de yasal olarak ikamet ettiklerini gösteren ikamet izinleri ile başvurabilmektedir.

Vatandaşlıklardan biri Türk vatandaşlığı olan çifte vatandaş kişiler Japonya vize başvurusunu, farklı ülke pasaportu ile değil, öngörülen şartları sağlayan bir Türk pasaportu ile yapabilmektedir.

Japonya Vize Başvurusunda Pasaport Nasıl Sunulmalıdır?

Japonya vize başvurularında pasaportun aslı ibraz edilmelidir. Varsa eski pasaportların kişisel bilgi içeren sayfaları ile vize ve kaşe bulunan tüm sayfalarının fotokopileri de başvuruya eklenmelidir.

Japonya Vizesi için Pasaportun Teslim Edilmesi Gerekir Mi?

Evet, Japonya vizesi için pasaportun, vize başvurusunun sunulacağı başvuru sahibinin ikamet ettiği ilde yetkili dış temsilcilikteki randevu sırasında, diğer gerekli belgelerle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Japonya Vize İşlemleri için Verilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınabilir?

Japonya vize işlemleri için verilen pasaport, vize başvurusu tamamlandıktan sonra geri alınabilir.

Japonya vize başvurularını aracı kurum olmadan doğrudan kabul eden Türkiye Japonya Konsolosluğu olan, Japonya Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün 09:00 - 13:00 ve 14:30 - 17:30 saatleri arasında ve Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ise hafta içi her gün 09:00 - 12:00 ve 13:30 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: