Mısır Seyahat Sağlık Sigortası

Mısır Seyahat Sağlık Sigortası 2023 Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası, yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilecek kaza ya da hastalık gibi durumları güvence altına alan sigorta türüdür. Mısır vizesi için zorunlu olmayan seyahat sağlık sigortası ani hastalıklar, kazalar ya da hırsızlıklara karşı koruma sağladığı için Mısır’a seyahat eden kişilere önerilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Mısır vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Mısır Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Mi?

Mısır vizesi için sağlık sigortası zorunlu evraklar arasında yer almamaktadır ancak Mısır seyahatlerinde yaşanabilecek kaza ya da hastalık gibi durumlara karşı sağlık sigortasının yaptırılması önerilmektedir.

Mısır Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Mısır seyahat sağlık sigortası, Mısır seyahati sırasında kişilerin başına gelebilecek beklenmedik durumlara karşı yapılmalıdır.

Mısır seyahat sağlık sigortası, seyahat esnasında kişilerin bagajları kaybolduğunda ya da hırsızlık olayları yaşandığında, seyahatlerinde gecikme ya da iptal olduğunda, kaza veya ani rahatsızlık görüldüğünde ortaya çıkan masrafların karşılanmasını sağlar.

Mısır Seyahat Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Mısır seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Mısır seyahati esnasında yaşanan kazalar ve hastalıklar
  • Doğal afet, kaza, askeri saldırı, pandemi gibi acil tahliye gerektiren durumlar
  • Seyahat gecikmeleri ve iptalleri
  • Ölüm ya da yaralanma
  • Eşyaların ve bavulların kaybolması, çalınması ya da zarar görmesi
  • Hava koşulları nedeniyle uçuş iptalleri ya da gecikmeleri
  • Kaçırılma
  • Denizaşırı cenaze masrafları

Mısır seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar sigorta şirketleri ve seyahat sağlık sigortası poliçelerine göre değişiklik gösterir.

Türkiye'de Yaptırılan Özel Sağlık Sigortaları Mısır'da Geçerli Midir?

Türkiye’de yaptırılan özel sağlık sigortalarının Mısır’da geçerli olması için poliçesinde yurt dışı geçerliliği bulunması gerekmektedir. Özel sağlık sigortası yurt dışında geçerli olan sigortalar arasında Axa sağlık sigortası, Anadolu sağlık sigortası, Allianz sağlık sigortası yer almaktadır.

Mısır Seyahati için Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Mısır seyahat sağlık sigortası Türkiye ya da Mısır’da faaliyet gösteren sigorta şirketleri veya akredite kuruluşlar üzerinden yapılır.

Vizem.net’in sigorta birimi tarafından Mısır vize danışmanlık hizmeti kapsamında seyahat sağlık sigortası için 2022 yılında en uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru : 0850 241 1868

Mısır Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Mısır seyahat sağlık sigortası fiyatlarını etkileyen birçok unsur mevcuttur.

Sigorta süresi, yaş, covid ve aşı geçmişi gibi unsurlara bağlı olarak Mısır seyahat sağlık sigortası fiyatları değişiklik göstermektedir. 1 günlük Mısır seyahat sağlık sigortasının fiyatı 8,5- 13 euro arasındadır.

7 Günlük Mısır Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

Mısır seyahat sağlık sigortası fiyatları seyahat süresi, yaş, covid ve aşı geçmişine göre değişmektedir ve 7 günlük Mısır seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 14,5- 23 euro arasında değişiklik göstermektedir.

30 Günlük Mısır Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

30 günlük Mısır seyahat sağlık sigortası fiyatı seyahat süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre ortalama 25,5- 45 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Mısır'da Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Mısır’da sağlık hizmetleri hükümetin bu alandaki çalışmalarına rağmen standartların altında seyretmektedir. Mısır’da sağlık hizmetleri ülke sakinleri için ücretsiz olsa da kamu hastanelerindeki yetersiz ve eğitimsiz personeller, eski ekipmanlar ve uzun tedavi kuyrukları nedeniyle hizmet almak zor olmaktadır.

Mısır’ı ziyaret eden kişiler için yüksek standartlarda özel sağlık tesisleri mevcuttur. Mısır’da özel sağlık hizmetlerinde çalışan sağlık personelleri iki dil konuşabildikleri için İngilizce iletişim kurmak da kolaylaşmaktadır.

Mısır’ı ziyaret eden kişiler kamu hizmeti, özel sağlık hizmeti, acil hizmeti, ilaç tedavisi gibi hizmetlere erişim sağlayabilmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: