Danimarka Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası

Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası 2023 Fiyatları

Danimarka için turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan kısa süreli vize başvurularında, seyahat sağlık sigortası sunulması zorunludur.

Seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında meydana gelen beklenmeyen tıbbi masrafları, yaralanmaları veya ani hastalıkları kapsamaktadır. Seyahat sağlık sigortası, tıbbi giderler dışında, uluslararası veya ülke içi olarak seyahat sırasında ortaya çıkan farklı türde durumları da kapsamaktadır. Valizin kaybolması, son dakika uçuşun iptali, seyahat veya konaklama acentelerinin iflas etmesi gibi ani meydana gelen durumlarda doğan masrafları karşılamaktadır.

Danimarka uzun süreli vize başvurularında seyahat sağlık sigortası zorunluluğu bulunmasa da meydana gelebilecek tehlikeli ve beklenmedik durumlar için yaptırılması başvuru sahiplerinin zor durumda kalmasını önleyecektir.

2022 yılında yapılan Danimarka vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları, en iyi fiyat garantisi ile Türkiye'nin vize onay oranı en yüksek akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Danimarka seyahat sağlık sigortası ücreti, sigorta süresi, yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında farklı süreler için yaptırılan Danimarka seyahat sağlık sigortası ücretleri hakkında aşağıdaki başlıklarda bilgi verilmiştir.

1 Haftalık Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadardır?

1 haftalık Danimarka seyahat sağlık sigortası ücreti, ortalama 9 -18,5 eurodur.

1 Aylık Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadardır?

1 aylık Danimarka seyahat sağlık sigortası ücreti, ortalama 20 - 25 eurodur.

3 Aylık Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadardır?

3 aylık Danimarka seyahat sağlık sigortası ücreti, ortalama 32 - 40 eurodur.

Danimarka Vize Başvurusu için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Danimarka vize başvurusu için sağlık sigortasının gerekliliği başvurulan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Danimarka Schengen vizesi başvurularında veya 90 günden kısa süreli seyahatler için alınması gereken Danimarka kısa süreli vizesi başvurularında, seyahat sağlık sigortası zorunludur.

90 günden uzun süreli D tipi vizeler ile yapılacak seyahatler için seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir.

Danimarka Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Danimarka seyahat sağlık sigortası, tüm seyahat tarihlerinde ve Schengen bölgesinde geçerli olmalı ve en az 30.000 euro teminatı bulunmalıdır. Danimarka seyahat sağlık sigortası, COVID-19 tedavisini kapsamak zorundadır.

Danimarka’ya yapılan kısa süreli vize başvurularda, seyahat sağlık sigortasını sunmak zorunludur ve sigortanın belirli kriterlere uygun olması gerekmektedir; aksi takdirde Danimarka vize başvuruları için geçerli bir belge olmayacaktır.

Danimarka Krallığı Vizesi için Sağlık Sigortası Kapsamı Ne Olmalıdır?

Danimarka Krallığı vizesi için sağlık sigortası, tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalı, planlanan seyahat süresinin tamamını ve COVID-19 tedavisini kapsamalıdır.

Danimarka seyahat sağlık sigortası kapsamına giren durumlara örnek olarak; Schengen bölgesindeyken hastalık veya kaza durumlarda tıbbi acil yardım, acil tahliye durumu, cenaze ve naaş nakli, ebeveynin başına bir şey gelmesi durumunda çocuğun güvenli bir şekilde ülkesine geri gönderilmesi, gezinin iptal edilmesi veya bölünmesine dair masraflar, kazayla gerçekleşen ölüm, yaralanma veya sakatlık durumları, denizaşırı cenaze masrafları, kaybolan, çalınan, hasar gören bagaj, kişisel eşyalar veya seyahat belgeleri, geciken bagaj ve önemli eşyaların acil yerine konması, hava yolunun uçuş programının çökmesi nedeniyle uçuş seferlerini kaçırmak, hava durumu nedeniyle seyahatin iptal edilmesi, uçak ya da aracın kaçırılması verilebilmektedir.

Danimarka seyahat sağlık sigortaları, genelde, hamileliğin ilk üç ayı içindeki giderleri kapsamakta, ancak hamileliğin sonraki dönemleri için yapılan sigortaların kapsamı değişebilmektedir.

Danimarkar sağlık sigortasının kaşeli ve imzalı aslı vize başvuru esnasında Konsolosluk tarafından talep edilebilmektedir. vizem.net üzerinden yaptırılan sağlık sigortalarının kaşe ve imzalı poliçeleri aynı gün sigorta sahibine ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

Danimarka Sağlık Sigortası Kapsamına COVID-19 Dahil Midir?

Evet, Danimarka sağlık sigortası kapsamına COVID-19 tedavisi dahildir, aksi durumda sağlık sigortası gerekli kriterlere uymayacağı için geçerli olmayacaktır.

Danimarka seyahat sağlık sigortaları, yurt dışı seyahatlerinde COVID-19 kısıtlamaları

kapsamında, COVID-19 sağlık sigortası içermekte; söz konusu sigorta ise koronavirüs tedavisini, ilaçlarını ve hastane masraflarını ve pcr testini kapsamaktadır.

Danimarka Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsamaz?

Danimarka vizesi için seyahat sağlık sigortası, başvuru sahibinin daha önceden var olan bir hastalığının masraflarını, paraşütle atlama (skydiving), tüplü sualtı dalışı (scuba diving) gibi ekstrem sporlara katılımı sonucunda doğan sağlık sorunlarını, intihar gibi kendi kendine zarar verme durumlarını, uyuşturucu veya alkol gibi herhangi bir madde istismarı kullanımı sonucunda oluşabilecek zararları kapsamamaktadır.

Danimarka’da sağlık sigortaları beklenmeyen acil sağlık durumları için yapılmaktadır ve seyahat sigortalarının poliçeleri belirli bir zaman için geçerlidir, ücretleri geçerlilik süresine göre değişmektedir.

Danimarka Seyahat Sigortası Nereden Yaptırılmalıdır?

Danimarka seyahat sağlık sigortası, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilmektedir.

Vizem.net Danimarka için Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti Verir Mi?

Evet, Vizem.net Danimarka için seyahat sağlık sigortası hizmeti vermektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Danimarka vize başvurularında, başvuru sahibi adına sağlık sigortası sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmakta ve isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigort hizmeti alınabilmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Seyahat Sağlık Sigortası Danimarka'da Yaptırılabilir Mi?

Hayır, seyahat sağlık sigortası Danimarka'da yaptırılamaz. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin Danimarka vize başvurusunda sunulması gerekmekte, bu nedenle vize başvurusundan önce Türkiye'de seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Türkiye'de Yaptırılan Özel Sağlık Sigortaları Danimarka'da Geçerli Olur Mu?

Türkiye'de yaptırılan özel sağlık sigortaları Danimarka’da ve diğer ülkelerde, ancak özel sağlık sigortasının poliçesinde yurt dışı geçerliliği belirtiliyorsa geçerlidir. Özel sağlık sigortası olan kişiler, sigorta şirketlerini arayarak bilgi almalıdır.

Danimarka Krallığı’nın Sağlık Sistemi Nasıldır?

Danimarka Krallığı’nın Sağlık Sistemi Nasıldır?
Danimarka Krallığı’nın Sağlık Sistemi Nasıldır?

Danimarka Krallığı sağlık sistemi dünyadaki dikkate değer sistemlerden biridir; Social Progress Index 2017’de Danimarka yaşam kalitesinde dünyada birinci seçilmiş, beslenme ve temel tıbbi bakımda ise %99,28 puan almıştır. Danimarka sağlık sistemine göre, tüm Danimarkalı vatandaşlar evrensel, eşit ve ücretsiz sağlık hizmeti almaktadır.

Danimarka’da sağlık sistemi, ABD ve diğer birçok Avrupa ülkesinden daha verimli bir şekilde işlemektedir, örneğin ölüm oranı düşüklüğü Danimarka’nın sağlık sisteminin başarısıdır. Danimarka’nın yüksek kalitede sağlık sistemi ortalama yaşam süresini arttırmaktadır ve diğer Avrupa ülkelerinin ortalamasının biraz daha üstündedir, Danimarka vatandaşlarının genel yaşam süresi 81,3 olup, nüfusun %19’u 65 yaş üzerindedir ve en fazla ölüm nedeni ise kanser ve kardiyovasküler hastalıklardır. Danimarka sağlık sistemi diğer ülkelere kıyasla yaşlı bakımı konusunda önemli bir yer teşkil eder. Danimarka’da sağlık giderleri oldukça yüksektir, Danimarka GSYH’sinin %10,3’ünü sağlık hizmetine ayrılmıştır.

Danimarka’da vergi gelirleri ile Danimarka sağlık sistemi desteklenmektedir; devlet, bölgeler, belediyeler sağlık sistemini yönetmekte ve her birinin ayrı rolü bulunmaktadır. Danimarka devleti, genel sağlık planları ve düzenlemeleri yapmaktadır ve finansal dağıtımı sağlamaktadır; bölgeler ve belediyeler ise sosyodemografik kriterlere göre daha özel planlar yapmaktan sorumludur, bölgeler hastane hizmetlerinden sorumlu, belediyeler ise evde bakım, rehabilitasyon ve kamu sağlığından sorumludur.

Danimarka çocuklar için sağlık sistemini birincil, ikincil ve üçüncül sağlık sistemleri olarak düzenlemiştir; birincil seviye tüm Danimarkalı vatandaşlar için ücretsizdir, ancak Danimarka’nın çocuk sağlık bakımı hakkında çözümlenmemiş sorunları bulunmaktadır.

Danimarka'da Tedavi Görmek için Hangi Vize Alınmalıdır?

Danimarka'daki sağlık kurumlarında tedavi görmek için, tıbbi tedavi vizesi alınmalıdır. Danimarka’da tedavi amaçlı yapılan seyahat sağlık sigortalarının koruması bulunmamaktadır.

Danimarka tedavi vizesi, 90 güne kadar, başvuru sahibinin sağlık sorunları için Danimarka sağlık kurumlarında tedavi alabilmesini sağlayan bir vize türüdür. Danimarka tedavi vizesi, kısa süreli vize türlerinden biri olması nedeniyle, Danimarka tedavi vizesi başvurusunda sağlık sigortası sunulması gerekmektedir.

Seyahat Sigortası Danimarka'da Tedavi Masraflarını Karşılar Mı?

Hayır, seyahat sigortası Danimarka'da tedavi masraflarını karşılamaz. Danimarka seyahat sağlık sigortası, hamilinin başına gelebilecek beklenmedik olaylar karşısında oluşan masrafları karşılamaktadır. Danimarka'ya tedavi olmak için giden kişiler, tedavi masraflarını kendileri karşılamaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: