Fransa Büyükelçiliği Ankara

Fransa Büyükelçiliği Ankara | Ambassade de France en Turquie

Ankara’da yer alan Fransa dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. Büyükelçilik, diğer ülkelerinin başkentinde yalnızca bir tane bulunan, temsil ettiği ülkenin en yetkili diplomatik kurumudur. Büyükelçilik bulunduğu ülkedeki olaylar hakkında kendi ülkesine bilgi verir. 1924 yılında 39 dış temsilciliği bulunan Türkiye Cumhuriyeti, 2022 yılı itibarıyla 144 büyükelçiliğe sahiptir.

Fransa Büyükelçiliği vize ve oturum işlemleri ile alakalı hizmet vermemektedir. Fransa vize ve oturum işlemleri VFS Global aracı kurumu sayesinde gerçekleştirilir. Ankara’daki Fransa Büyükelçiliği’nin görevleri iki ülke arasındaki ilişkilerin sürdürülmesi ve gelişmesi ile kültürel ve turistik amaçlı faaliyetlerin yerine getirilmesidir.

Fransa Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Fransa Ankara Büyükelçisi Kimdir?
Fransa Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Fransa Ankara Büyükelçisi Hervé Magro’dur. Hervé Magro, Haziran 2020’de Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği’nde görevine başlamıştır.

Tarih alanında yüksek lisans yapan Magro, 1986-1988 yılları arasında Bakanlık Merkez İdaresi, Asya ve Okyanusya Genel Müdürlüğü’nde,1994-1998 yılları arasında Washington’da ikinci katiplik mesleğinde; 2009-2013 İstanbul Başkonsolosluğu’nda, 2013-2016 yılları arasında Kudüs Başkonsolosluğu’nda görev almıştır.

Fransa Büyükelçiliği Ankara Adres ve İletişim Bilgileri Nedir?

Fransa Büyükelçiliği Ankara adresi Paris Caddesi, No: 70 Kavaklıdere - Ankara olup pazartesiden cumaya kadar 9:00 - 12:45 arası hizmet vermektedir. Kuğulu Park’tan yaklaşık 500 metre uzaklıkta olan Fransa Büyükelçiliği, Türk Silahları Güçlendirme Vakfı’nın kuzeyinde olup yaklaşık bir dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Fransa Konsolosluğu Ankara adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Ankara Fransa Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Ankara Fransa Konsolosluk numarası +90 (312) 455 45 45 (9:00 -13:00 ve 14.00 - 17.00 saatleri arası) ve +90 (312) 455 45 00 (saat 18.00’den sonra ve acil durumlar için)’dır.

Fransa Ankara Büyükelçiliği Mail Adresi Nedir?

Fransa Ankara Büyükelçilik mail adresi admin-francais.ankara-amba@diplomatie.gouv.fr’dir.

Fransa Ankara Konsolosluğu Resmi İnternet Sitesi Adresi Nedir?

Fransa Ankara Konsolosluğu resmi internet sitesi, https://tr.ambafrance.org’dur.

Ankara Fransa Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Ankara Fransa Konsolosluğu pazartesi- cuma arası 09:00-12:45 mesai saatlerinde hizmet vermekte olup cumartesi ve pazar günleri kapalı olmaktadır. Ankara Fransa Konsolosluğu randevu ile ziyaretçi kabul etmektedir.

Fransa Konsolosluğu Ankara Yetki Bölgesi Hangi İlleri Kapsar?

Fransa Konsolosluğu Ankara yetki bölgeleri Afyon, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Düzce, Eskişehir, Isparta, Karabük, Zonguldak, Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Çankırı, Çorum, Hatay, İçel, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sinop, Tokat, Yozgat, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli ve Van’ı kapsar.

Fransız Elçiliği Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

Fransız elçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa’ya seyahatleri için Fransa vize sürecini yürütmekle yetkilendirilmiş mercidir. Fransa elçiliği, Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşlarının vatandaşlık, kimlik, pasaport, doğum, ölüm, evlilik, kimlik yenileme ve uzatma işlemleri ile alakalı prosedürler hakkında, Fransa vatandaşlarına destek vermektedir.

Fransa Konsolosluğu Ankara Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ankara Fransa Büyükelçiliği yetki bölgesinde yaşayan Fransız vatandaşları konsolosluk işlemleri için Ankara Büyükelçiliği’nden telefon ile randevu alarak randevu işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Fransa Büyükelçiliği Ankara Vize Başvurusu Kabul Ediyor Mu?

Hayır, Ankara Fransa Konsolosluğu vize işlemleri için vize başvurusu kabul etmemektedir.

Fransa Vize Başvurusu Ankara'dan Nasıl Yapılır?

Fransa vize işlemleri Ankara için vize başvuruları aracı kurum VFS Global vize başvuru merkezi veya akredite acenteler vasıtasıyla yapılmalıdır.

Fransa vize başvurusu için vize başvuru merkezinden randevu alınıp randevu gününde gerekli evrakların teslim edilmesi ve gerekiyorsa biyometri işlemlerinin yapılmasının ardından vize ücreti ödenmelidir.

VFS Global Ankara Fransa Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

VFS Global Ankara Fransa başvuru merkezi adresi Regnum Sky Tower, İşçi Blokları Mh. Rıfat Ilgaz Cd. No:57/A Çankaya, Ankara 06530’dır.

Ankara'da Fransa Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Vizem.net aracılığıyla kısa ve uzun vadeli tüm Fransa vize başvurularında, evrakların hazırlanma sürecinden pasaport teslimine kadar geçen sürede danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Ankara’da bulunan Vizem.net ofisine müracaat ederek veya 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezine ulaşarak Fransa vize danışmanlığı alınabilmektedir.

Vizem.net’in Ankara ofisinin adresi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Regnum Sky Tower 57/116

Çankaya / Ankara, Evrak Toplama Merkezi ve telefon numarası 0312 963 1473’dür.

Fransa Büyükelçiliği İş İlanları Nerede Yayınlanır?

Fransa Büyükelçilik iş ilanları Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda yayınlanır.

Ankara Fransa Büyükelçiliği Dışındaki Fransa Temsilcilikleri Nelerdir?

Ankara Fransa Büyükelçiliği dışındaki Fransa temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • İstanbul Fransa Başkonsolosluğu
  • Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu
  • Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu
  • Fransa Gaziantep Fahri Konsolosluğu
  • Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu
  • Fransa Hatay Fahri Konsolosluğu
  • Fransa Mersin Fahri Konsolosluğu
  • Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu
Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: