Fransa Gaziantep Konsolosluğu

Fransa Konsolosluğu Gaziantep | Consulat Honoraire de France à Gaziantep

Fransa dış temsilciliği, Gaziantep’te fahri konsolosluk olarak hizmet vermektedir. Fahri konsolosluk, bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı bir şehirde o ülkeye ilişkin konsolosluk işlemlerini yerine getiren kurumdur. Fahri konsolosluklar ülkeler arası ticari ilişkilerin güçlenmesini sağlamaktadır.

Fransa'nın Gaziantep Fahri Konsolosu Kimdir?

Fransa Gaziantep Fahri Konsolosu Can Samlı’dır.

Gaziantep Fransa Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Fransa Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Fransa Gaziantep Konsolosluğu Adresi Nedir?

Fransa Gaziantep Fahri Konsolosluk adresi, Keller Williams Meridyen, Kürşat Tüzmen Bulvarı, No: 15/B Erdem Apt. Altı 27560 Şehitkamil’dir.

Fransa Konsolosluğu Gaziantep Telefon Numarası Nedir?

Fransa Konsolosluğu Gaziantep telefon numarası +90 (530) 203 04 81’dir.

Antep Fransa Konsolosluğu Faks Numarası Nedir?

Gaziantep Fransa Konsolosluğu’nun faks numarası bulunmamaktadır.

Fransa Konsolosluğu Gaziantep Mail Adresi Nedir?

Fransa Konsolosluğu Gaziantep mail adresi, kwmeridyen@kww.com.tr’ dir.

Gaziantep Fransa Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Gaziantep Fransa Konsolosluğu çalışma saatleri pazartesiden cumaya kadar 09:00 - 16:00 saatleri arasındadır.

Fransa Gaziantep Konsolosluğu'nun Görevleri Nelerdir?

Fransa Gaziantep Konsolosluğu tarafından vatandaşlara sunulan hizmetler pasaport işlemleri, noter işlemi, evlilik, doğum ve ölüm belgesi gibi işlemlerdir.

Gaziantep Fransa Fahri Konsolosluğu’nun vize ve oturum izni başvurularını onaylama yetkisi olmadığı için vize başvuruları yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi niteliği taşıyan VFS Global ile gerçekleştirilmelidir.

Gaziantep'ten Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

VFS Global, Fransa vize başvuruları için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olduğu için Fransa vize başvuruları, VFS Global aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Fransa vize başvuru sürecinde ilk adım vize türünün tanımlanıp online vize başvuru formunun doldurulması ve vize randevusu alınmasıdır. Fransa vize başvurusu için randevu aldıktan sonra randevu gününde başvuru sahibi şahsen vize başvuru merkezine gerekli evrakları vermelidir.

VFS Global’in Fransa vize işlemleri için yetkili Gaziantep şubesi olmadığı için en yakın konumda bulunan Fransa vize başvuru merkezi Ankara merkezine başvuru sahibi bizzat başvuru yaparak evrak teslimi ve biyometri işlemlerini tamamlamalıdır. VFS Global Ankara başvuru merkezinin adresi, Regnum Sky Tower, İşçi Blokları Mh. Rıfat Ilgaz Cd. No:57/A Çankaya, Ankara olup çalışma saatleri pazartesiden cumaya kadar 08:30- 15:30 saatleri arasındadır.

Son 59 ay içerisinde alınmış Schengen vizesine sahip vatandaşların kısa süreli Fransa vize başvurularında başvuru merkezine gitmesine gerek kalmadan yalnızca gerekli belgelerini Vizem.net’in İstanbul’daki ofisine iletmeleri yeterlidir.

Gaziantep'ten Fransa Vize Danışmanlığı Nasıl Alınır?

2017-2022 yılları arasında vize onay oranı en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net, Türkiye’den gerçekleştirilen bütün Fransa vize başvuruları için danışmanlık ve vize takip hizmeti sunmaktadır.

Gerekli belgelerin hazırlanması ve kontrolü, çevrimiçi başvuru formunun hazırlanması, gerekli durumlarda randevu oluşturulması ve randevu zamanında başvuru sahibine eşlik edilmesi Vizem.net’in Gaziantep vize danışmanlık sürecinde başvuru sahiplerine sunduğu hizmetlerdir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: