Fransa Express Vize

Fransa Express Vize 2023'te Hızlı Vize Başvurusu

Ülke dış temsilciliklerinin vize başvurularının değerlendirme sürecini normalden hızlı yaptığı vize türüne express vize denmektedir. Rusya, İngiltere ve Kanada gibi bazı ülkeler, belli bir ek ücret karşılığında vize başvurularını daha hızlı sonuçlandırmaktadır. Express vize başvurularında vize sonucu değişmemektedir, yalnızca vize başvurusunun değerlendirme süresi hızlanmaktadır.

Fransa’nın express vize uygulaması bulunmamaktadır. Fransa’nın express vize uygulaması bulunmasa da Fransa vize başvurusunu hızlı bir şekilde sonuçlandırmanın çeşitli yolları mevcuttur.

Akredite acente Vizem.net son 5 yılda danışmanlık hizmeti verdiği Fransa vizesi başvurularında elde ettiği %97,6 onaylanma oranı ile Türkiye'deki en yüksek onaylanma skoruna sahiptir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Fransa Vizesi En Hızlı Nasıl Alınır?

Fransa vizesinin en hızlı şekilde alınabilmesinin birden fazla yolu bulunmaktadır. Fransa vize başvuruları için yetkili vize başvuru merkezi olarak VFS Global belirlenmiştir ve vize başvuruları için VFS Global üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Fransa vizesini en hızlı şekilde almak isteyen kişilerin mümkün olan en erken tarihte başvuru yapması gerekmektedir ve dolayısıyla olabilecek en erken tarihe vize randevusunun alınması gerekmektedir.

Fransa vize başvuru tarihinden önceki son 59 ay içerisinde herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almış kişiler, VIS bilgi sisteminde parmak izi ve biyometri kaydı bulunduğundan yeniden parmak izi kaydı vermeden Fransa Schengen vize başvurusu yapabilmektedir.

Vize Başvuru Merkezine Gitmeden Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvuru merkezine gitmeden Fransa vizesi almak mümkündür. VIS bilgi sisteminde biyometri kaydı bulunan kişiler, vize başvurusu için aracı kurum başvuru merkezine gitmelerine gerek kalmadan Vizem.net üzerinden Fransa için Schengen vize işlemlerini tamamlayabilmektedir. Gerekli vize başvuru evraklarının Vizem.net’in İstanbul merkez ofisine mail ya da kargo ile atılmasıyla vize başvuru merkezine gitmeden Fransa vize başvurusu yapılabilmektedir.

Fransa ulusal (D tipi) vize başvurularında VIS kaydı geçerli olmamaktadır ve bu nedenle başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir. En hızlı şekilde Fransa ulusal (D tipi) vizesi alabilmek için mümkün olduğunca erken tarihe vize randevusunun alınması gerekmektedir. Kısa süreli ve uzun süreli Fransa vize başvurularında yetkili Fransa vize merkezi olarak VFS Global hizmet vermektedir.

Fransa Acil Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Fransa acil vize başvurusu için randevu alırken Fransa vize başvuruları için yetkilendirilmiş aracı kurum olan VFS Global’in internet sitesi üzerinden online olarak işlem yapılmaktadır. Kısa süreli ya da uzun süreli tüm Fransa vize başvuruları için online başvuru formu doldurulduktan sonra VFS Global sitesi üzerinden randevu alınmaktadır.

Online olarak Fransa vize randevusu alırken randevuların her seferinde 1 aylık olacak şekilde açılması sebebiyle başvuru sahibinin randevu tarihini dikkatli bir şekilde takip etmesi gerekmektedir. Fransa vize başvurusu için alınan randevu tarihine dikkat edilmemesi durumunda yeniden uygun bir randevu tarihi bulmak zor olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularında randevular Vizem.net danışmaları tarafından vize başvuru sahibi adına alınmaktadır. Vizem.net, Schengen hızlı vize başvurusu kapsamında hızlı bir şekilde vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için hizmet vermektedir. Vizem.net, 45 ülkede akreditasyonu bulunan TÜRSAB'a kayıtlı bir acentedir ve bu doğrultuda bireysel olarak alınan vize başvuru randevularından daha yakın tarihlere randevu tarihi alabilmektedir. Vizem.net aracılığıyla yapılan vize başvurularında süreç daha hızlı ilerlemektedir.

Fransa vize başvurusuna yönelik randevu alırken başvuru yapılacak vize türünün seçilmesi gerekmektedir. Yanlış vize türü için randevu kaydı oluşturulan vize başvuruları reddedilmektedir. Fransa vize başvurusu için oluşturulan vize randevu kayıtlarında yanıltıcı ve yanlış bilgi olması durumunda vize başvurusu reddedilmektedir. Fransa vize başvuruları için alınan randevularda online olarak doldurulan bilgiler değiştirilemez olduğu için tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Online olarak doldurulan vize başvuru randevusundaki pasaport numarası bilgisi ile gerçek pasaport numarasının eşleşmemesi durumunda VFS Global vize başvuru merkezine giriş yapılamamaktadır.

Fransa Erken Saatli Başvuru Hizmeti Nedir?

Fransa erken saatli başvuru hizmeti kapsamında, ek ücret karşılığında vize başvuru merkezindeki vize başvuru saatleri dışında başvuru yapılabilmektedir. VFS Global servis ücretine ve vize başvuru ücretine ek olarak 27,50 euro ödenerek erken saatli Fransa vize başvurusu yapılabilmektedir ve sıra beklemeden yalnızca vize başvuru sahibine özel olarak tahsis edilen zaman diliminde işlem yapılabilmektedir.

Fransa Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Fransa vize başvurularında değerlendirme süresi 15 gündür ancak olağandışı durumlarda 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa Schengen vize başvurularında ortalama onay süresi 8- 9 gün olmaktadır.

Fransa Vize Başvurusunun Hızlı Sonuçlanması için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fransa vize başvurusunun hızlı sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda verilmiştir.

  • Fransa vize başvurusu için gerekli olan başvuru evraklarının tam ve doğru hazırlanması gerekmektedir.
  • Fransa’ya gidilmesi planlanan seyahat tarihinden yeterli bir süre önce vize başvuru randevusunun alınması gerekmektedir.
  • Fransa vize başvurusunun hızlı sonuçlanması için mümkünse Türkiye ve Fransa’nın dini ve resmi bayram tarihlerine denk gelmeyecek şekilde başvuru yapılmalıdır.
  • Fransa vize başvurusunun olumlu ve hızlı sonuçlanması için akredite vize acenteleri ile başvuru yapılması önem arz etmektedir.

Fransa Express Vize Başvurusu için Danışmanlık Hizmeti Ne Kadardır?

Fransa express vize başvurusu için Vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net aracılığı ile yapılan Fransa vize başvurularında danışmanlık ücreti 2022 yılı itibariyle 35’ten fazla ülke için kısa süreli vize türlerinde 30 euro; çalışma, öğrenci veya aile birleşimi gibi uzun süreli vize türleri için 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Fransa vize başvurularına yönelik danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak için 0850 241 1868 numaralı telefondan Vizem.net danışmanlarından bilgi alınabilmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: