Hindistan'da Araba Fiyatları

Hindistan Araba Fiyatları: 2023'te Sıfır ve 2. El Araçlar için Tüm Maliyetler

Hindistan araba fiyatları Türkiye ve diğer Asya ülkeleri ile kıyaslandığında daha uygun bir seviyededir. Hindistan satılık araba fiyatlarının daha uygun olmasındaki en önemli faktör Hindistan’ın araç üretiminde güçlü bir ülke olması ve yerel markaların uygun fiyatlarla satışa sunulmasıdır. İthal edilen araçlarda vergi düzenlemeleri fiyatlarda dezavantaja sebep olsa da diğer ülkelerle kıyaslandığında daha uygun fiyatlara sahiptir. Hindistan motorlu araç üretiminde önemli bir konuma sahiptir ve büyüme göstermektedir. Hindistan’da ortalama araba fiyatı 7.700.000 Hindistan rupisi civarındadır.

Hindistan'da Sıfır Araba Fiyatları Nasıldır?

Hindistan’da sıfır araba fiyatları en popüler modeller ile aşağıdaki tabloda verilmiştir.

MarkaModelFiyat
MahindraScorpio Classic13.53 lakhHindistan rupisi
Maruti SuzukiSwift5.91 lakhHindistan rupisi
Hyundaii207.03 lakhHindistan rupisi
TataNexon7.54 lakhHindistan rupisi
VolkswagenPolo6.49 lakhHindistan rupisi
Mercedes-BenzC Class55.00 lakhHindistan rupisi
ToyotaFortuner31.79 lakhHindistan rupisi
KiaCarens9.59 lakhHindistan rupisi

Tabloda yer verilen araçların fiyatları Hindistan’da bulunulan bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Hindistan ve Türkiye sıfır araba fiyatları bakımından kıyaslandığında Hindistan’da araba fiyatlarının daha uygun olduğu sonucu çıkmaktadır. Hindistan’da sıfır araba fiyatlarının Türkiye’ye göre düşük olmasındaki başlıca sebepler kur farkları, uygulanan vergiler ve Hindistan üretimi araçların çok uygun fiyatlarla satışa sunulmasıdır.

Hindistan'da İkinci El Araba Fiyatları Nasıldır?

Hindistan’da ikinci el araba fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

MarkaModelKmFiyat
TataNexon700007.25 lakhHindistan rupisi
MahindraScorpio650009.90 lakhHindistan rupisi
MarutiSwift300005.00 lakhHindistan rupisi
Mercedes-BenzC Class5500028.00 lakhHindistan rupisi
HondaAccord765002.05 lakhHindistan rupisi
VolkswagenPolo670005.35 lakhHindistan rupisi
Hyundaii10670001.29 lakhHindistan rupisi
SkodaOctavia3650021.00 lakhHindistan rupisi

Hindistan’da ikinci el araba fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında, Hindistan araba piyasasındaki yerli araç sayısının fazla olması, vergi oranları ve kur farkları Hindistan ikinci el araba fiyatlarının çok daha uygun olduğu bir tablo ortaya çıkarmaktadır.

Hindistan’daki Araba Satış Siteleri Hangileridir?

Hindistan araba satış siteleri aşağıda listelenmiştir.

 • CarDekho
 • CarWale
 • Cars24
 • MahindraFirstChoice
 • MarutiSuzukiTrueValue
 • CarTrade
 • Zigwheels
 • Carz4Sale
 • Droom
 • Olx
 • Autoportal
 • Spinny

Hindistan'da Araba Satın Alma Süreci Nasıldır?

Hindistan'da Araba Satın Alma Süreci Nasıldır?
Hindistan'da Araba Satın Alma Süreci Nasıldır?

Hindistan’da araba satın alma süreci içerisinde sorun yaşamamak ve doğru karar vermek için güvenilir kurumlarla iletişime geçilmelidir. Hindistan’da araba satın almak için öncelikle gereksinimlerin doğru belirlenmesi gerekir. Bulunulan şehre ve ihtiyaçlara göre karar verilen araç doğrultusunda bütçe hazırlanıp buna uygun araştırma yapılmalıdır. OBV (orangebookvalue.com) üzerinden fiyat tekliflerinin piyasaya göre uygun olup olmadığı kontrol edilebilir. Karar verilen araç için test sürüşü talebinde bulunmak, araç incelemelerini takip etmek veya araç sahiplerinden bilgi almak karar sürecinde yardımcı olacak adımlardır. Belirlenen otomobil için fiyat teklifi alınmalı, kampanyalar incelenmeli ve ödeme koşulları netleştirilmelidir.

Hindistan’da satın alınan araçlar için sigorta bayiler üzerinden yapılabileceği gibi sigorta satış kanalları bayiler ile sınırlı değildir. Uygun fiyatlı araç sigortası için piyasa araştırması yapılmalıdır.

Hindistan’da araç satın alırken kimlik, adres ve gelir beyanı evrakları sunulmalıdır. Süreç içerisinde bayi ile kararlaştırılan konuların yazılı olarak talep edilmesi sorun yaşamamak için tavsiye edilmektedir.

Yabancı Ülke Vatandaşları Hindistan'dan Araba Alabilir Mi?

Yabancı ülke vatandaşları Hindistan’da kayıtlı bir adresleri bulunması ve Hindistan oturma iznine sahip olmaları halinde, Hindistan’dan araba alabilmektedir.

Hindistan’da oturma izni hakkı veren bir vize türü ile gelen kişilerin Hindistan’da araba satın almaları mümkündür. Hindistan çalışma vizesi, sağlık vizesi, sağlık görevlisi vizesi, öğrenci vizesi, araştırma vizesi, misyoner vizesi, dağcılık vizesi, film vizesi, staj vizesi, giriş vizesi ve 180 günün üzerinde alındığı takdirde ticari vize Hindistan oturum izni veren vize türleridir.

Hindistan'da Araba Kullanma Maliyeti Nasıldır?

Hindistan'da Araba Kullanma Maliyeti Nasıldır?
Hindistan'da Araba Kullanma Maliyeti Nasıldır?

Hindistan’da araba kullanma maliyeti tercih edilen aracın modeline, yaşına, kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Hindistan’da araba kullanma maliyeti hesaplanırken finansman maliyetleri, sigorta giderleri, vergiler, yakıt masrafı ve servis bakım maliyetleri göz önüne alınmalıdır. Dizel araçlar benzinli modellere kıyasla daha maliyetlidir. Hindistan üretimi araçlarda yedek parça kolaylığı sayesinde daha düşük bakım onarım maliyeti çıkmaktadır. Arabalar için planlı bakımlar yılda iki kez yapılmakta ve ortalama 2.000 Hindistan rupisi tutmaktadır.

Hindistan’da araba kullanma maliyeti artan yakıt fiyatlarına paralel olarak artmaktadır. Yedek parça fiyatları düşük olsa da Hindistan’ın yoğun trafik ve yol sorunları hasarlara sebep olmaktadır. Hindistan’da ulaşım maliyetleri yakıt fiyatlarındaki artış ve vergilerle yükselirken otomotiv üreticilerinin araç fiyatlarını düşük tutmasıyla dengelenmeye çalışılmaktadır.

Hindistan’da Benzin Fiyatları Nasıldır?

Hindistan benzin fiyatları 2022 yılının Haziran ayı itibariyle 105 Hindistan rupisi, yani yaklaşık 22 Türk lirasıdır.

Hindistan'da Mazot Fiyatları Nasıldır?

Hindistan’da mazot fiyatları 2022 yılının Haziran ayı itibariyle 95 Hindistan rupisi, yani yaklaşık 20 Türk lirasıdır.

Hindistan'da Otomobil Bakım Fiyatları Nasıldır?

Hindistan’da otomobil bakım fiyatları orta segment bir araç için yaklaşık 2.500 Hindistan rupisidir. Otomobil bakım fiyatları aracın kilometresine, yaşına ve kullanım şekline göre değişmektedir. Hindistan üretimi araçların bakım fiyatları yedek parça temini kolay olduğu için daha düşük maliyetlidir.

Hindistan'da Araç Sigorta ve Vergi Giderleri Nasıldır?

Hindistan’da araç sigorta ve vergi giderleri aracın modeline göre değişkenlik göstermekle birlikte standart vergi oranı %28 olup, aracın boyutuna göre %22’ye kadar ek vergiler uygulanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Hindistan’da araba satın alma ve araba kullanımı hakkında en sık sorulan sorulara ve cevaplarına aşağıda yer verilmiştir.

Hindistan'da Trafik Kuralları Nasıldır?

Hindistan’da trafik kuralları sürücülerin ve yolcuların güvenli seyahat etmeleri için çok sayıda trafik levhalarıyla görselleştirilmiştir. Hindistan’da araç kullanmadan önce trafik işaretlerinin dikkatle incelenmesi önemlidir. 1988 tarihli Motorlu Araçlar Yasası’na göre daima geçerli bir sigortaya sahip olunması gereklidir. Aşırı hız, emniyet kemerinin takılmaması, seyir halinde cep telefonu kullanılması, kırmızı ışık ihlali ve %0,03’ün üzerinde alkol tespit edilmesi durumlarında para ve hapis cezaları uygulanmaktadır.

Hindistan’da sürücülerin sürücü belgesine, geçerli sigorta sertifikasına, araba kaydına ve kirlilik kontrol sertifikasına sahip olmaları gereklidir.

Hindistan’da trafik yönü soldan akmaktadır; bu sebeple döner kavşaklarda sağdan gelen trafiğe yol verilmelidir. Araç geçişleri, geçişin kurallara uygun olduğu durumlarda yolun sağ tarafından yapılmalıdır. Araçların tüm kavşaklarda, yaya geçitlerinde ve yol geçişlerinde yavaşlaması zorunludur. Hindistan trafiğinde sıkça kullanılan iki tekerlekli araçlarda kask takılması zorunludur.

Hindistan'da Trafik Hangi Yönden Akar?

Hindistan’da trafik soldan akmaktadır.

Hindistan'da Araba Kiralama Fiyatları Nasıldır?

Hindistan’da araba kiralama fiyatları, tercih edilecek aracın modeline, kiralanacak gün sayısına ve bulunulan şehre göre değişiklik göstermektedir. Hindistan’da araba kiralamanın ortalama maliyeti ekonomik bir araç için günlük 36 dolardır.

Türk Ehliyeti ile Hindistan'da Araba Kullanılabilir Mi?

Türk ehliyetinin geçerli olduğu ülkeler arasında Hindistan yer almamaktadır. Türk ehliyeti ile Hindistan’da araba kullanmak için Uluslararası Sürüş İzni alınması gereklidir.

Hindistan Üretimi Arabalar Hangileridir?

Hindistan Üretimi Arabalar Hangileridir?
Hindistan Üretimi Arabalar Hangileridir?

Hindistan üretimi arabalar aşağıda listelenmiştir.

 • Tata
 • Mahindra
 • Hindustan Motors
 • Force
 • Eicher
 • Premier
 • Bharat Benz

Hindistan motorlu araç üretiminde dünyanın en büyük ülkelerinden biri konumundadır. Hindistan’daki kalabalık nüfus sebebiyle araç sahibi sayısı düşük olsa da büyüyen bir pazara sahiptir ve Hindistan motorlu araç üretiminde dünyada ilk beş içinde yer almaktadır. Hindistan otomobil markaları arasında en bilineni Tata’dır. Hindistan Tata arabaları uygun fiyatlarıyla öne çıkmaktadır ve Hindistan araba pazarında büyük bir paya sahiptir. Hindistan araba markaları arasında Japon Suzuki markasıyla ortaklığı bulunan Maruti Suzuki otomotiv şirketi hem ülke içinde büyük pazar payına sahiptir hem de dünya çapında bilinirliğe sahiptir.

Hindistan Elektrikli Araba Üretiyor Mu?

Hindistan elektrikli araba üreten ülkelerden biridir. Hindistan’ın büyük araba üreticilerinden Tata ve Mahindra markalarına ait elektrikli arabalar Tata Nexon, Tata Tigor ve Mahindra E Verito modelleridir. BMW, Mercedes-Benz, Hyundai, Kia, Audi, Mini ve Jaguar gibi markaların elektrikli modelleri de Hindistan’da satışa sunulmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: