18 Yaşın Altındakiler için Karadağ Vizesi

18 Yaş Altı Çocuklar için Karadağ Vize İşlemleri ve Başvuru Evrakları

18 yaş altındaki başvuru sahiplerinin Karadağ vizesi başvuruları için standart vize başvuru süreci ve gerekli vize evrakları farklılık göstermektedir. Çocuklar için talep edilen Karadağ vize evraklarının eksiksiz ve istenen kriterlere uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

18 yaş altındaki başvuru sahiplerinin Karadağ vize süreçlerinin ebeveynleri tarafından yürütülmesi gerekmektedir ve özellikle istenen kriterlere uygun muvafakatname ve sponsorluk belgelerininin hazırlanması Karadağ vize başvurusu için önemlidir.

18 yaş altı Karadağ vize başvurusu için: 0850 241 1868

Bebekler ve Çocuklar için Karadağ Vizesi Gerekli Midir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bebekler ve çocuklar, yetişkinlerde olduğu gibi 180 gün içinde 90 güne kadar olan Karadağ seyahatlerinde vizeden muaftır; ancak 90 günü aşan Karadağ seyahatlerinde ilgili vizenin alınması gerekmektedir.

Türkiye’de yasal olarak ikamet eden ve Karadağ vizesine tabi İran, Irak, Suriye, Afganistan vatandaşları için Karadağ zorunluluğu bulunmaktadır.

Çocukların Karadağ Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çocukların Karadağ vize başvurusu için gerekli evraklar; standart vize evraklarına ek olarak muvafakatname, sponsorluk belgesi ve sponsora ait gelir belgeleridir.

Çocukların, Karadağ vize başvurusu için geçerli bir pasaport sahibi olması ve vize başvuru formunun ebeveyni tarafından doldurulup imzalanması gerekmektedir. Karadağ vizesi alacak çocukların ebeveynlerinin boşanmış olduğu durumlarda velayeti gösteren mahkeme kararı, ebeveynlerden biri vefat etmiş ise ölüm belgesi sunulması gerekmektedir.

18 Yaş Altı Karadağ Vizesi için Muvafakatname Belgesi

Vize için muvafakatname, başvuru sahibinin tek başına seyahat etmesine dair izin beyan eden belgedir.

18 yaş altı kişilerin Karadağ vizesi başvurularında kişilerin ebeveynlerinin boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşaması gibi durumlarda, uygun Karadağ vizesi için muvafakatname hazırlanması gerekmektedir.

Reşit Olmayanların Karadağ Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Reşit olmayanların Karadağ vize başvurularının, ebeveynleri veya vekalet verilmiş üçüncü bir kişi tarafından Karadağ Konsolosluğuna yapılması gerekmektedir. Ebeveynleri boşanmış çocuklar için başvurunun velayet sahibi ebeveyn tarafından mahkeme kararı sunularak yapılması gerekmektedir.

Karadağ Vize İşlemleri için Çocuklardan Parmak İzi Alınır Mı?

Hayır, Karadağ vize işlemleri için çocuklardan parmak izi alınmamaktadır. Karadağ vize işlemleri arasında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Karadağ Vizeleri Hangileridir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer Karadağ vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Emekliler için Karadağ vizesi
  • Öğrenciler için Karadağ vizesi
  • Çalışanlar için Karadağ vizesi
  • Çalışmayanlar için Karadağ vizesi
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: